Jump to content

Moze li bolje? Music Angel KT88


Okibokis

Preporučeni Komentari

To sam i pitao... Tako piše kod njih...

Ima nekoliko thread-ova o tom pojačalu sa podacima na „velikom“ DIY...

 

Ziko 

 

Taj podatak od 7Hz - 70Khz band-pass-a u osnovi ne znaci nista ! , jer nije navedena koja je merena izlazna snaga u pitanju za taj navedeni propusni opseg , odnosno da li taj podatak vazi za 1W izlazne snage , 20 W , 50 W ,  ili ..... ? 

 

 Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziko 

 

Taj podatak od 7Hz - 70Khz band-pass-a u osnovi ne znaci nista ! , jer nije navedena koja je merena izlazna snaga u pitanju za taj navedeni propusni opseg , odnosno da li taj podatak vazi za 1W izlazne snage , 20 W , 50 W ,  ili ..... ? 

 

 Pozdrav ! 

Naravno, zato sam ga i izdvojio...

Uvek me iznenadi kako su tu nekako aljkavi a ima područja u njihovom radu u prodaji (istog uređaja) koji je sasvim OK, čak i više od toga, urađen...

Na stranu to, ozbiljno, na DIY ima nekoliko razgovora upravo o tom pojačalu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, zato sam ga i izdvojio...

Uvek me iznenadi kako su tu nekako aljkavi a ima područja u njihovom radu u prodaji (istog uređaja) koji je sasvim OK, čak i više od toga, urađen...

Na stranu to, ozbiljno, na DIY ima nekoliko razgovora upravo o tom pojačalu...

 

Ziko 

 

Kod Kineskih audio proizvoda je cudan haos ! , jer recimo da me ne bi iznenadilo da su kod ovog pojacala upotrebili sasvim OK komponente , trafoe , otpore , kondove , itd , ali su ih samo po nekoj njima znanoj inerciji na kraju spojili lose , odnosno omasili su pravi uspeh jer su omasili u osnovnom startnom konceptu  . 

Svakako da Okibokis treba da pogleda sta se prica i radi po ovom pitanju i na BIG DIY . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziko 

 

Kod Kineskih audio proizvoda je cudan haos ! , jer recimo da me ne bi iznenadilo da su kod ovog pojacala upotrebili sasvim OK komponente , trafoe , otpore , kondove , itd , ali su ih samo po nekoj njima znanoj inerciji na kraju spojili lose , odnosno omasili su pravi uspeh jer su omasili u osnovnom startnom konceptu  . 

Svakako da Okibokis treba da pogleda sta se prica i radi po ovom pitanju i na BIG DIY . 

 

Naravno, zato sam ga i izdvojio...

Uvek me iznenadi kako su tu nekako aljkavi a ima područja u njihovom radu u prodaji (istog uređaja) koji je sasvim OK, čak i više od toga, urađen...

Na stranu to, ozbiljno, na DIY ima nekoliko razgovora upravo o tom pojačalu...

Koji je tacan naziv stranog foruma,hocu da vidim prepisku?Ako nije problem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Steinika

 

nema dzabe ni kod babe

 

sta mislis koliko sam ja vremena svojevremeno potrosio gledajuci fikusove slike ? 

e da bi video nesto sto nisam imao prilike videti drugde

 

iako sam morao da trpim nailaske na takva pisanija kao sto je linkovano na pocetku teme .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji je tacan naziv stranog foruma,hocu da vidim prepisku?Ako nije problem...

diyaudio.com (kao što napisah: često ga zovemo „veliki“ DIY)...

 

 

7Hz - 70Khz ( u kucanju si pozurio sa shift-om) :computerguy:

Požurili ste Vi sa zaključivanjem... Ništa ja nisam kuc'o, samo Copy&Paste... Kao što je i pisalo... I kao što se može videti (boja, veličina slova...)

 

Napomena: to što sam postavio je čist off-topic sa moje strane, nema ikakve veze sa primerkom koji je OP dobio na poklon i ne predstavlja moj ikakav stav prema tom (pogotovu tom primerku) pojačalu... Želim OP-u da u njemu uživa i da ostvari svoje namere glede izmena... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne treba unaprijed odbacivati sve kinesko. Ako ponešto i nije potpuno kosher urađeno, to se (uz pomoć iskusnih) drugova na drumu ipak može srediti da bude tip-top pojačalce. Uostalom, od svih nas ga je jedino Okibokis do sada čuo...ili se varam? :dubbio:

Takve se stvari mogu kupiti za manje nego što bi diyer platio dijelove uključujući kučište. Dakle, samo naprijed Okibokis!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala,ako su trafoi iole ozbiljno radjeni,sve drugo moze da se ispravi.Sto se tice estetike,meni izgleda vrlo pristojno.Cekam da mi stignu lampe,pa cemo da slusamo.Sto se tice uporedjivanja,ja trenutno najvise slusam MF A1,i posto mi se mnogo svidja njegov zvuk,teska srca moram da priznam da je razlika u zvuku vrlo primetna u korist kineza,bar ona 2,3 dana koliko sam ga slusao pre nego sam ga odneo kod drugara na pregled.Mada ipak moram da sacekam da prodje faza zaljubljenosti,da bih realno sagledavao zvuk koji daje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala,ako su trafoi iole ozbiljno radjeni,sve drugo moze da se ispravi.Sto se tice estetike,meni izgleda vrlo pristojno.Cekam da mi stignu lampe,pa cemo da slusamo.Sto se tice uporedjivanja,ja trenutno najvise slusam MF A1,i posto mi se mnogo svidja njegov zvuk,teska srca moram da priznam da je razlika u zvuku vrlo primetna u korist kineza,bar ona 2,3 dana koliko sam ga slusao pre nego sam ga odneo kod drugara na pregled.Mada ipak moram da sacekam da prodje faza zaljubljenosti,da bih realno sagledavao zvuk koji daje.

Sva lepota i jeste u uhu slušaoca...

Sve ostalo je samo puka theory...

Uživajte i želim Vam uspeh u svemu što se s njim naumili...

To i jeste srž svega ovoga ovde, a i šire... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegione Okibokis 

 

Ne bih da budem previse nametljiv predlozima ! ,  ali kako ti ispravljac tog pojacala vec ima 1/2 B+ napona mogao bi vremenom da probas i tkzv `rasterecena pentoda` mod rada , koji ima svoje odredjene pozitivne karakteristike , sta elektricne sta i zvucne . 

 

 Pozdrav ! 

 

post-556-0-18915400-1382445900_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegione Okibokis 

 

Ne bih da budem previse nametljiv predlozima ! ,  ali kako ti ispravljac tog pojacala vec ima 1/2 B+ napona mogao bi vremenom da probas i tkzv `rasterecena pentoda` mod rada , koji ima svoje odredjene pozitivne karakteristike , sta elektricne sta i zvucne . 

 

 Pozdrav ! 

To treba uzeti u obzir pod uslovom da trafoi zaista,daju 450 vati u tom rezimu,malo sam listao forume,i zakljucio da trafoe za Yaqin MS34 D, Music Angel XD800 MKIII i Meixing Mingda MC34 A proizvodi ista firma.Ako nisu lagali u vezi trafoa,a vidim,da izbacuju pojacala i sa 300b,i 845 lampama,onda se investicija u kvalitetnije lampe i bolje elmente isplati.Ja ovog trenutka to ne mogu da znam,ali ce brzo da se oseti kroz upotrebu.

 

Hvala svima na lepim zeljama,jos uvek nisam nasao semu koju su braca kinezi uzeli za osnovu,ali naci ce se i to.Nisam ubedjen ni da je Williamson iz 1947.neko savrsenstvo,verovatno je i on pretrpeo modifikacije,a to je nasih 5 minuta:) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...