Jump to content

Moze li bolje? Music Angel KT88


Okibokis

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima!Molio bih nekog ko se razume u cevna pojacala vise od mene,da prokomentarise,ovaj Lampizatorov mod,kojim je on kako kaze rasteretio semu cevnog integralnog pojacala ,,Music Angel" koje koristi lampe KT88.Naime ovim prepravkama se lampe manje trose,a pojacalo cuje glasnije.Nameravam da radim isto ukoliko vi na forumu potvrdite da se radi o pametnim prepravkama.Pojacalo je kako sam nasao radjeno po modifikovanoj semi Williamson pojacala iz 50-ih,i proradi kako treba tek kada se sema vrati u originalno stanje.Evo linka na kome se sve vidi na slikama....

 

http://translate.google.com/translate?hl=sr&sl=en&tl=sr&u=http%3A%2F%2Fwww.lampizator.eu%2FAMPLIFIERS%2FCHINA%2FKT88%2FMusic%20Angel%20KT88%20reworking.html&anno=2&sandbox=1

post-1130-0-68192800-1382373016_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen, nije li slučajno original knjižica za izradu Williamson pojačala još uvek kod tebe? Znaš ono, kao ja tebi ostavio da skeniraš...

 

Postavljena slika

 

BTW, oduševljava me Fikuszov komentar na šemi: "Probably EL34 is the same"... Pa mtr ti glupu, da je same, ne bi bila KT88 nego EL34!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sema je ova koju sam i postavio,a ja sam kupio pojacalo ovako modovano,kao na njegovom sajtu.Ne bih zeleo da ponavljam neke greske ako su vec napravljene jer hocu da stavim sve 4 nove lampe Kt88,a ako postoji neki propust,sprzicu ih bez veze.A nisu ni jevtine...Znaci zelim da saznam koja je u stvari originalna sema,koja radi posao,ona koju su kinezi pokvarili:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sema je ova koju sam i postavio,a ja sam kupio pojacalo ovako modovano,kao na njegovom sajtu.Ne bih zeleo da ponavljam neke greske ako su vec napravljene jer hocu da stavim sve 4 nove lampe Kt88,a ako postoji neki propust,sprzicu ih bez veze.A nisu ni jevtine...Znaci zelim da saznam koja je u stvari originalna sema,koja radi posao,ona koju su kinezi pokvarili:)

 

 

A da provjeriš koji su naponi na sekundaru mrežnog trafoa, pa da se potraži provjerena shema koja koristi takve/slične napone i pospajaš sve ispočetka sad kad imaš kutiju, trafoe, lampe i druge elemente (vjerojatno će većina biti upotrebljiva)?

 

Zatim, možeš li utvrditi karakteristike izlaznog trafoa?Uz sve te podatke je možda lakše po provjerenom nacrtu složiti stvarno vrhunski amp? Čak i ako uračunamo inicijalni trošak nabavke pojačala i eventualne zamjene nekih elemenata u njemu uključujući i OPT ako je neophodno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

 65 watts x 2 in ultra-linear mode 30watts x 2 for triode mode

 

 Power Tube adopts Shuguang KT88x 4

  

 6N1 x 2, 12AU7 x 2

 

 4 ohms and 8 ohms

 

 Less than 1% at full power

 

 7Hz-70KHz +/-3 dB

 

 3 groups

 

 90dB

 

 250w

 

Evo ovo ako nesto pomaze...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen, nije li slučajno original knjižica za izradu Williamson pojačala još uvek kod tebe? Znaš ono, kao ja tebi ostavio da skeniraš...Postavljena slika

 

BTW, oduševljava me Fikuszov komentar na šemi: "Probably EL34 is the same"... Pa mtr ti glupu, da je same, ne bi bila KT88 nego EL34!

 

 

treba da jeste

 

inace , ja opet (najzad) imam skener

 

ti treba jedan , - al moras XP u Oracle VM Virtualbox ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima!Molio bih nekog ko se razume u cevna pojacala vise od mene,da prokomentarise,ovaj Lampizatorov mod,kojim je on kako kaze rasteretio semu cevnog integralnog pojacala ,,Music Angel" koje koristi lampe KT88.Naime ovim prepravkama se lampe manje trose,a pojacalo cuje glasnije.Nameravam da radim isto ukoliko vi na forumu potvrdite da se radi o pametnim prepravkama.Pojacalo je kako sam nasao radjeno po modifikovanoj semi Williamson pojacala iz 50-ih,i proradi kako treba tek kada se sema vrati u originalno stanje.Evo linka na kome se sve vidi na slikama....

 

http://translate.google.com/translate?hl=sr&sl=en&tl=sr&u=http%3A%2F%2Fwww.lampizator.eu%2FAMPLIFIERS%2FCHINA%2FKT88%2FMusic%20Angel%20KT88%20reworking.html&anno=2&sandbox=1

Kao što vam Zen već reče batalite Lampizatora ,ježim se od njegovig rešenja ,KT88 svira snažno koliko ju je proizvođač projektovao i ako treba snažnije jednostavno ,druga cev ili više KT88.

Po meni KT66 lepše svira ,ali to je individualna stvar .Pre par meseci sam na jednom Audio Research vt60 menjao 6550 sa KT120 ,nisam imao neko preterano mišljenje ni o tom pojačalu ,a ni o lampi ,međutim u praksi su me demantovali :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Okibokis 

 

Da li to PP pojacalo ima opcije izbora rada izlaza  triodni - pentodni rad kao sto je nacrtano na toj `originalnoj ` semi ? , ili pak u  stvarnosti ima izbor ultralinarni - triodni mod operacija rada izlaza ? 

 

 Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Okibokis 

 

Da li to PP pojacalo ima opcije izbora rada izlaza  triodni - pentodni rad kao sto je nacrtano na toj `originalnoj ` semi ? , ili pak u  stvarnosti ima izbor ultralinarni - triodni mod operacija rada izlaza ? 

 

 Pozdrav ! 

Ima pozadi preklopnik za rad u tetrodi,i u triodi,na stranim forumima svi pod obavezno nalazu da se to stavi u triodni mod,ali da se drugacije veze,Najvise toga ima na skandinavskim forumima,ali je prevod ocajan,pominje se Marantz 7 i Williamson sema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega, molim te izvini, vidim da si kupio pojacalo, srecno ti bilo, ali nigde ne procitah ( mozda nisam dovoljno pazljivo citao), kako ono sada, ajd recimo izvorno zvuci. Fali li nesto zvuku? Ako ne fali uz sve postovanje svajsovanju istog, sto ga radis? Na tvom mestu, ja bih ga prvo poslusao jedno mesec dana, cisto da znam sta da gadjam u zvuku,koje promene da trazim... Ovo zaista dobronamerno pisem. Po forumima i prikazima napolju su ga samo tako nahvalili. Siguran sam da ima mesta apgrejdu, al mozda je pametnije ukociti malo, pa videti sta da se menja. U zdravlju ga slusao.

Veliki pozdrav. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega, molim te izvini, vidim da si kupio pojacalo, srecno ti bilo, ali nigde ne procitah ( mozda nisam dovoljno pazljivo citao), kako ono sada, ajd recimo izvorno zvuci. Fali li nesto zvuku? Ako ne fali uz sve postovanje svajsovanju istog, sto ga radis? Na tvom mestu, ja bih ga prvo poslusao jedno mesec dana, cisto da znam sta da gadjam u zvuku,koje promene da trazim... Ovo zaista dobronamerno pisem. Po forumima i prikazima napolju su ga samo tako nahvalili. Siguran sam da ima mesta apgrejdu, al mozda je pametnije ukociti malo, pa videti sta da se menja. U zdravlju ga slusao.

Veliki pozdrav. :oke:

Pojacalo sam dobio na poklon,i bilo je vec uradjeno kao kod Lampizatora.Lampe su bile njegove prve kineske.Zvuk mi se svideo ali su lampe dotrajale,pa sam narucio nove.Zamolio sam drugara da mi prekontrolise elektrolite i ostale elemente,da kada stavim nove lampe i jednom ga podesimo,vise nemam problema.Kad smo ga otvorili videli smo prepravku kao sto je to uradio Lampizator.Ja zelim da to uradim fabricki,ali po semi koju su kopirali kinezi,pa je svojom prepravkom (smatram) osakatili.Procitao sam negde po forumima da je to vrlo slicno Marantz-u 7.Licno mislim da kinezi nisu smeli da koriste originalnu semu,a mene ne sprecava da ugradim najbolju mogucu koja se pokazala za ovakvu izvedbu.Eto razlog je cisto prakticne prirode,da masina bude stabilna,da mi duze traju lampe,da ne stelujem bias svakih mesec dana,i da ugradim umesto jevtinih delova,malo kvalitetnije, mada vidim da je bivsi vlasnik to uradio pre mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Okibokis 

 

Izgleda da sa tim dvopolozajnim preklopnikom u stvarnosti moze da se bira mod rada  trioda  - pentoda , jer je KT88 mlazna ( beam) pentoda , odnosno ako primar izlaznog trafoa ima samo tri izvoda  B+ , A , A` kao u toj Kineskoj semi onda samo te dve opcije rada i postoje , jer za ultralinear modus rada izlaznog stepena snage primar bi trebao imati pet izvoda B+ , A, A` , G2 , G2` . 

Ipak ne treba podcenjivati zvucni potencijal rada KT88 u Push -Pull pentodnom modu , jer generisu relativno mala izoblicenja ( THD ) uz relativno veliku generisanu izlaznu snagu . 

Svakako bi kod tih izlaznih stepena trebalo dodati posebne bias trim-pot-ove za sve cetiri KT cevi ponaosob , pre svega radi uskladjivanja simetrije rada izmedju pojedinih parova cevki . 

 

BTW , Marantz 7 je preamp ! , mozda je tu napravljena prepravka nesto slicno na kalup kao Marantz 8 pojacalo ? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Okibokis 

 

Izgleda da sa tim dvopolozajnim preklopnikom u stvarnosti moze da se bira mod rada  trioda  - pentoda , jer je KT88 mlazna ( beam) pentoda , odnosno ako primar izlaznog trafoa ima samo tri izvoda  B+ , A , A` kao u toj Kineskoj semi onda samo te dve opcije rada i postoje , jer za ultralinear modus rada izlaznog stepena snage primar bi trebao imati pet izvoda B+ , A, A` , G2 , G2` . 

Ipak ne treba podcenjivati zvucni potencijal rada KT88 u Push -Pull pentodnom modu , jer generisu relativno mala izoblicenja ( THD ) uz relativno veliku generisanu izlaznu snagu . 

Svakako bi kod tih izlaznih stepena trebalo dodati posebne bias trim-pot-ove za sve cetiri KT cevi ponaosob , pre svega radi uskladjivanja simetrije rada izmedju pojedinih parova cevki . 

Postoje trim potovi za bias,koje je neko stavio pre mene,tako da to ne moram da radim,ali me buni sto na tim skandinavskim forumima svi beze od tog preklopnika,kao da je on najzasluzniji za degradaciju necega.Posto sam posumnjao da je vecina prepisala Lampizatora,postavio sam temu da nasi momci kazu neku rec.Moze ovo i ovako solidno da radi,ali me kopka da li originalna sema radi bolje?Ne ova kineska,nego pretpostavljam ta ,,Williamson" koju su prepravili.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Okibokis 

 

 Ta Kineska varijanta Wilimsona isto kao i ta od Lampizatora  u osnovi nisu bas najbolje ! , Marantz 8   kalup je meni licno mnogo bolji , ali nezavisno od toga da ti odgovorim da original Wiliamson pojacalo trazi izuzetno skupe komponente , pre svega trafoe , kondove ,  itd  . 

Taj preklopnik treba da ostane tu vezan kako jeste jer tako imas neki izbor , odnosno  moze da se desi da ti se ponekad vise dopadne rad u pentodnom modu nego u triodnom , sve naravno zavisi od vrste muzike koju slusas , osetljivosti zvucnih kutija , itd . 

ipak ako ti nije problem sledecih dana skini semu uredjaja i upisi sve radne napone , tako cemo najlakse videti o cemu se  tu ustvari radi . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...