Jump to content

Bugarska: ELECTROACOUSTIC TRANSDUCERS SHOP


Nesic

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Ja bih probao sa dva OVAKVA  po kanalu u kompresiji.

 

Može i sa po jednim ali mislim da je 2 po kutiji taman. 600 evra samo za baseve u toj kombinaciji. Nisu oni krivi što ja ne dam 600 evra za bas :) a gde su kršteni srednji i visoki.

 

Kako god se okreneš, bez 1000 evra ništa ako ideš regulare. Bilo home bilo sa pro drajverima. Tek sad se to malo izjednačilo po ceni - po kvalitetu je odavno sve to isto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

145 evra po komadu stvarno nije preterano za Scan Speak bas. I još su to, kako Anubis kaže, ovi sa pokislim membranama :)

 

Nego sam ja megaloman pa bih dva po kanalu :angry7: ali izgovor mi je to što bi ih koristio samo za bas u trosistemskoj kutiji.

 

Ukoliko bi se radio dvosistemac, može ali pažljivo i verovatno sa 18dB/o skretnicom ako se želi ukrštanje na oko 2KHz zbog onog enormno velikog pika na 3,3KHz. Može i 12dB/o ali onda mora frekvencija ukrštanja da ide još niže - oko 1,5KHz ne bih silio klasični 1" visokotonac da ide ispod toga. Kombinovano sa nekim visokotoncem iz Seas/ScanSpeak game sa niskom rezonantnom frekvencijom (reda veličine 500Hz recimo), može tu biti finog zvuka :)

 

EBP mu je oko 60, jako lepo se modeluje u kompresiji (ne treba ogromna kutija), a ima i fin Xmax i Xmech pa neće doći do mehaničkog oštećenja ni pri malo većoj snazi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, čovek u jednom postu reko sve što neko nije u stanju da odradi godinama :drink:

 

U slučaju da se može povratiti VAT, cene drivera su baš mljac mljac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

145 evra po komadu stvarno nije preterano za Scan Speak bas. I još su to, kako Anubis kaže, ovi sa pokislim membranama :)

 

Nego sam ja megaloman pa bih dva po kanalu :angry7: ali izgovor mi je to što bi ih koristio samo za bas u trosistemskoj kutiji.

 

Ukoliko bi se radio dvosistemac, može ali pažljivo i verovatno sa 18dB/o skretnicom ako se želi ukrštanje na oko 2KHz zbog onog enormno velikog pika na 3,3KHz. Može i 12dB/o ali onda mora frekvencija ukrštanja da ide još niže - oko 1,5KHz ne bih silio klasični 1" visokotonac da ide ispod toga. Kombinovano sa nekim visokotoncem iz Seas/ScanSpeak game sa niskom rezonantnom frekvencijom (reda veličine 500Hz recimo), može tu biti finog zvuka :)

 

EBP mu je oko 60, jako lepo se modeluje u kompresiji (ne treba ogromna kutija), a ima i fin Xmax i Xmech pa neće doći do mehaničkog oštećenja ni pri malo većoj snazi.

 

Koji bi bili ostali "igrači" u hipotetičkoj trosistemskoj kutiji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo nekih infoa za gore pomenutu prodavnicu. Firma je registrovana u Bugarskoj, ali se tamo ne nalazi. Imaju skladišta po EU, ali ne šalju van EU. Nešto više i nisu interesantni :).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji bi bili ostali "igrači" u hipotetičkoj trosistemskoj kutiji?

 

Ne znam ovako na bum tačno koji bih koristio. Nisam se bavio tim problemom ali mogu da pogledam kad budem imao vremena.

 

Srednji bi birao iz Seas game verovatno. Možda OVO. U svakom slučaju bih birao nešto što ne mora da se atenuira.Visokotonac, pa recimo:

 

http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=111

 

http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=81&Itemid=105

 

Može se pronaći čak i visokotonac koji ne mora da se atenuira kako bi se izbegli otpori i na visokotoncu. Ako bi se išlo na trosistemsku varijantu, moglo bi se ići i na visokotonac sa manjom kalotom zbog više frekvencije ukrštanja koji bi se bolje držao iznad 15KHz kao recimo:http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=284&Itemid=251

 

 

U svakom slučaju može se naći nekoliko kandidata koji bi legli na to mesto kako treba - važi i za srednji i za visoki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

J**  ja narucio prije nekoliko dana iz europe-audio(postarina i pakovanje do HR je oko 20E, preko 250E navodno besplatna postarina) , razlika za dva visokotonca izadje "samo" 50E manje, jeftinije oko 25% ,  ako su ovi sa linka "ozbiljni".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje je koliko su ozbiljni. Možda sam prerano otvorio temu ne proverivši sve stvari vezano za njih.

Na pitanje upućeno Scan Speak-u vezano ze ove "bugare", dobio sam odgovor:

 

Hi,

 

No, he is not one of our authorized distributors. You find  our distributors listed on our web site www.scan-speak.dk

 

 

Med venlig hilsen / Best regards:

 

Tove B. Sørensen

Secretary

 

N.C. Madsensvej 1, 6920 Videbæk, Denmark

www.scan-speak.dk

 

---

 

Inače, Europe Audio ima visoke cene. Dosta bolji izbor je AudioComponents.nl

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...