Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Jedan od najlepsih krautrock bisera. 

King Pin Meh - istoimeni, prvi album (1972). Ovo je 180 gr reizdanje Polydor ( Back to Black ) iz 2010 g. 

Numera A2 - Sometime za pravljenje "srche do kolena" i pevanja "obraz uz obraz" sa obostrano "stegnutom kragnom". :cheers:

 

 

kpm1.jpg

kpm2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, paja959 said:

ABB Idlewild south/MFSL 200gr :)

. . . 

Vidim da Matori sa berze u Pesti nije hteo da popusti nikako za ono japansko izdanje, pa si se pocastio ovim "teskasem" od 200gr. :)

Utisci ?

Neko drugo izdanje, pa 1 na 1 bilo mozda ? 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, Doktor said:

Vidim da Matori sa berze u Pesti nije hteo da popusti nikako za ono japansko izdanje, pa si se pocastio ovim "teskasem" od 200gr. :)

Utisci ?

Neko drugo izdanje, pa 1 na 1 bilo mozda ? 

 

ma matori moze da p.p.si s moje strane,uzjogunio se,i nije hteo da spusti nista od cene..nek mu stoji i dalje onda u spajzu..ovo bejase nesto malo skuplje,svira do 00..na prvu su razlike na UK izdanje sto imam "2 originals of.." rekli bi suptilnog karaktera,al je sve procisceno ko kad prozor ocistis sredstvom za pranje stakla nakon kise..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, paja959 said:

ma matori moze da p.p.si s moje strane,uzjogunio se,i nije hteo da spusti nista od cene..nek mu stoji i dalje onda u spajzu..ovo bejase nesto malo skuplje,svira do 00..na prvu su razlike na UK izdanje sto imam "2 originals of.." rekli bi suptilnog karaktera,al je sve procisceno ko kad prozor ocistis sredstvom za pranje stakla nakon kise..

:thumbsup:

Uzivaj.

Taman si me podsetio da pustim moj primerak Beginnings ( I i II LP, tj. taj drugi je i Idlewild South ), ATCO , US 1st press. 

 

 

 

abb1.jpg

abb2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav je to bio bend. Msm, Almani.

Slusam A4, jednu od njihovih najpoznatijih numera " In Memory od E. Reed " i ne mogu se oteti utisku koliko to dobro, tehnicki skoro identicno zvuci na njihovom live albumu " The ABB At Fillmore East ". :worship:

Davno sam negde procitao neki intervju sa Greg Almanom gde govori o njihovim turnejama. Turneja im je trajala u kontinuitetu tokom cele godine.

Na zalost, da bi opstali i bili u formi povremeno su koristili nedozvoljene supstance ( uglavnom amfetamine, ali je bilo i drugih derivata ).

Npr. turneja tokom 1971 god. kada je i snimljen 2 LP u Filmor Istu ( Nju Jork ), 11. 12. i 13. marta.

Recimo, januara meseca iste godine su "omlatili" 4 noci, tj. koncerta  u Filmor Vestu ( SF ).

https://www.pf-db.com/index.php?list=tours&choice=2323

 

Iz licne kolekcije : Atlantic i Capricorn Records izdanja. :)

abb3.jpg

abb4.jpg

abb5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Doktor said:

Kakav je to bio bend. Msm, Almani.

Slusam A4, jednu od njihovih najpoznatijih numera " In Memory od E. Reed " i ne mogu se oteti utisku koliko to dobro, tehnicki skoro identicno zvuci na njihovom live albumu " The ABB At Fillmore East ". :worship:

Davno sam negde procitao neki intervju sa Greg Almanom gde govori o njihovim turnejama. Turneja im je trajala u kontinuitetu tokom cele godine.

Na zalost, da bi opstali i bili u formi povremeno su koristili nedozvoljene supstance ( uglavnom amfetamine, ali je bilo i drugih derivata ).

Npr. turneja tokom 1971 god. kada je i snimljen 2 LP u Filmor Istu ( Nju Jork ), 11. 12. i 13. marta.

Recimo, januara meseca iste godine su "omlatili" 4 noci, tj. koncerta  u Filmor Vestu ( SF ).

https://www.pf-db.com/index.php?list=tours&choice=2323

 

Iz licne kolekcije : Atlantic i Capricorn Records izdanja. :)

abb3.jpg

abb4.jpg

abb5.jpg

kompletan materijal sad ima na 6CD-ova,oskrnavljena varijantatoga  na LP je cetvorostruki,ako se dobro secam..vidi jos Live at Atlanta Pop Festival(2CD,ili 4 LP,ovo je sad izdato na LP-u)..tu su se oni vec uvezbavali za Fillmore East:

https://www.ebay.com/itm/THE-ALLMAN-BROTHERS-BAND-Live-At-The-Atlanta-Pop-Festival-4xLP-Vinyl-RSD-2018/302750978873?hash=item467d5d5339:g:yHwAAOSwVL5a6KV8

ili

https://www.ebay.com/itm/Allman-Brothers-Band-A-R-Studios-New-York-26th-August-1971-2-LP-Vinyl/112551435597?epid=1305369353&hash=item1a34969d4d:g:zAwAAOSw~4NZrROn

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, paja959 said:

kompletan materijal sad ima na 6CD-ova,oskrnavljena varijantatoga  na LP je cetvorostruki,ako se dobro secam..

. . .

Ovaj drugi sto si linkovao sam vec video negde da ima da se pazari.

No, znas ti mene dobro, neizleciv sam ja vintage freak. :)

Ako moze jos neki "Fillmore East", npr. Polydor izdanje, i to je TO. 

Ako i ne naleti, nije greda, ova 2 kompleta su OK.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Woland said:

nije trenutno, ali biće sigurno na gramofonu, kad sam pomislio da je izgubljena konačno je stigla.. stanje perfektno.. po doktorovoj preporuci :)

. . .

He, he . . . cestitam. :thumbsup:

 

Adam Harasievic - pijanista koji je ostavio iza sebe nikog drugog do Vladimira Aškenjazija na Šopenovom konkursu u Varšavi tamo negde 50-god XX veka.

Moguće je da je bilo malo i do domaćeg terena, ali ovaj dasa je meni lično uz Cimermana i Polinija subsepcijalista za Šopenov celokupni klavirski opus.

Hint - kreni od Balada, pa onda na Scherzo-e za full doživljaj. :)

Samo da te podsetim, ja onaj moj komplet još uvek nisam pustio. Zavidim na ovom tvom mint stanju box set-a. Komplet moje ploče iz kutije će morati na detaljno pranje, zamenu unutrašnjih omota, a kartonska kutija će da se čvari jedno dan dva na suncu. Na žalost, boravila je u nekom budžaku od prostorije, tako da se ove akcije moraju prethodno provresti.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Doktor said:

Samo da te podsetim, ja onaj moj komplet još uvek nisam pustio. Zavidim na ovom tvom mint stanju box set-a. Komplet moje ploče iz kutije će morati na detaljno pranje, zamenu unutrašnjih omota, a kartonska kutija će da se čvari jedno dan dva na suncu. Na žalost, boravila je u nekom budžaku od prostorije, tako da se ove akcije moraju prethodno provresti.

 

mint izdanje (propao je samo unutrašnji sunđer, počeo da se osipa) od 14 LP za 13€ + poštarina je simbolika :) dogovorili smo usovanje, ali budi oprezan sa ostavljanjem kutije na suncu - može da se iskrivi, probaj u hladovini

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Woland said:

mint izdanje (propao je samo unutrašnji sunđer, počeo da se osipa) od 14 LP za 13€ + poštarina je simbolika :) dogovorili smo usovanje, ali budi oprezan sa ostavljanjem kutije na suncu - može da se iskrivi, probaj u hladovini

Feeenooomenalna cena. :thumbsup:

Kažeš hladovina - misliš da tu kutiju prosušim u hladovini na promaji kao pršut ? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prijehao još jedan Rekvijem.. dakle:
Coro Canticum Novum i Accademia Hermans (period instruments), dirigent Fabio Ciofini

snimljeno u crkvi Svetog Bartolomea, Solmeo Peruđa..

La Botega Discantica - obratiti pažnju na izdavača [emoji106]

odličan snimak i izvođenje, jedno od onih nepretencioznih koja ne kupuju odmah već odloženo ali zauvek :)


164f44b30e4725583613dbfaa9ac8bff.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jos jedna prinova.. još bolje nego sa Tidala.. ko ju je voleo neće prestati, ko nije, nisam siguran da će je zavoleti (nema ničeg novog - stara dobra Ona :) )

snimak, rezanje, kvalitet na Nonesuch nivou - odličan

a7689d5291379bb2d97c1db1139f3053.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...