Jump to content

Dizajn konkurs za DIY gramofon


grozni

Preporučeni Komentari

Sasvim neplanirano tokom jučerašnjeg boravka u Zr kod braće Lazar, ljubaznošću i darežljivošću domaćina  dođoh do poseda RIZ GM 4010 gramofona. Gramofon je bez ručke, sa sređenim motorom, drži brzinu, i kako Eci kaže, sa modifikacijom za neku Rega ručku. Pošto je ideja moje kolekcije rad autora sa ovih prostora, reših da se zaigram i da u nekoliko koraka napravim ozbiljan gramofon. Mislim, kupio bih ja Kuzmu, al nešto nemam vremena. :siroma:

Elem, ideja je sledeća.

Napraviti novu bazu ( kao što je Gidga je napravio onu lepotu, videh na Vrdniku). Baza bi morala da bude " montažno-demontažna", tj da je moguće menjati elemente gramofona kako budu dolazili i da može da prati budući rastući kvalitet delova. Za početak, u nju ide RIZ, posle ko zna Tehniksov,Torensov ili koji god  motor. Ručka takodje. Verovatno Torens TP za početak a posle SME ili neka druga.Tanjiri isto tako.  Važno je samo znači da baza bude MULTIPRAKTIK. Ovo bi možda bilo korisno i drugima koji žele da iz nekoliko koraka da dođu do ok sprave.

Takođe molim kolege sa foruma, da ako imaju višak delova (trenutno ručka fali poželjno TP), a hoće da ih prodaju da me kontaktiraju, slobodno postom, javno, da bi uz ostale kolege razmotrili najbolju varijantu za nazovimo ga Srpski multipraltik diy gramofon.  Za početak molim ideje za bazu.

Najvažnije ne rekoh. Pošto do sada nisam radio nikakav DIY ovaj put ću pokušati, koliko je god to moguće sam da odradim što više. Ne sekirajte se, dva kuma su mi hirurzi, par prijatelja internisti, tako da samopovrede alatom, neznanjem i nervna rastrojstva zbog sopstvene eventualne gluposti ima ko da pegla.

Čini mi se da ovo i nije loša ideja, naravno ukoliko je ostvariva. Sve ovo je bilo, kako Perica razmišlja, al zaista hoću da probam da to napravim.

P.S. Bože, ko sve danas neće da bude samograditelj. :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne bih da mnogo pametujem, ali... Motor tog Riz-a je potencijalno izvor problema zbog regulacije koja ume da cvrcne i onda eto glavobolje. Ja ću pogledati šta sve imam da doniram jer nakupilo mi se u procesu gradnje mog sokoćala svega i svačega pa ćemo o tom kad dođem kući... Mislim da imam jedan skoro ceo takav Riz za delove... I Thorens TD115 i Tesla NC420 i jedan NAD 5020...

TP ručicu doduše nemam jer je ista na TD115 bila otišla u ofsajd pa je eliminisana kao škart...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da je motor problematičan, ali ga je Eci sredio. Na koncu on je tu samo za početak. Ručka će biti ona koju mogu ovde od kolega da nadjem i platim, aL Prvo nacrt baze, da bih mogao da je napravim i da bi imao na šta "ređam" delove.

Veliki pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Ne sekirajte se, dva kuma su mi hirurzi, par prijatelja internisti, tako da samopovrede alatom, neznanjem i nervna rastrojstva zbog sopstvene eventualne gluposti ima ko da pegla...

 

Imas ti "u timu" i sjajnog neurologa. :wink2:

 

Btw, iskren savet : poslusati Zena, a ponajbolje krenutni od Stein-ovog TD115 u delovima. :oke:

Stari, dobri belt. :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se nadovezem na temu ako se pokretac iste ne ljuti,u planu mi je slican projekat ali vec imam neki krs od gramofona pa me zanima da li je vredan paznje ili da gledam nesto drugo.U pitanju je Dual CS 1225-1,inace dobra i zanimljiva tema  :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj 4010 je belt drive , radi sasvim zadovoljavajuće, bez ikakvih problema sa brzinom : na njemu sam podešavao rega/acos R200 i odradio je posao bez greške

Za prvi diy projekat je idealan 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa ja ne silim, no sve je raskupusano, od nabrojanih više nikada neće biti ono što je bilo a samo su na jedan zamah nogom od degažiranja u kontejner... Posle nemoj neko da mi kuka da nisam javio na vreme...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedan NAD 5020

 

 

 

Ništa ja ne silim, no sve je raskupusano, od nabrojanih više nikada neće biti ono što je bilo a samo su na jedan zamah nogom od degažiranja u kontejner... Posle nemoj neko da mi kuka da nisam javio na vreme...

 

 

ako kolegi, pokretaču teme, ne treba gram NAD 5020.. 

 

ako mu je ručka kompletna i

 

ako je Stein raspoložen da je pokloni

 

zamolio bih ga da je skine i sačuva dok ne organizujem preuzimanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za sada, dok ne rešim svoju ručicu, ručka sa NAD-a i Grundinga TP2500 ostaju netaknute. Kad završim svoje sokoćalo, a do tada planiram da ove ručice budu osposobljene da se zasebno montiraju na bilo koju drugu bazu, možemo razgovarati o nekom ustupanju istih. Ono što sam imao nameru da poklonim su regulacije, motori, tanjiri, osovine i slično, pošto sam problem sa tim delom priče trajno rešio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za sada, dok ne rešim svoju ručicu, ručka sa NAD-a i Grundinga TP2500 ostaju netaknute. Kad završim svoje sokoćalo, a do tada planiram da ove ručice budu osposobljene da se zasebno montiraju na bilo koju drugu bazu, možemo razgovarati o nekom ustupanju istih. Ono što sam imao nameru da poklonim su regulacije, motori, tanjiri, osovine i slično, pošto sam problem sa tim delom priče trajno rešio.

 

naravno  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, pošto ja u ponedeljak uveče odo za Grčku i nema me tri nedelje, dobro razmislite treba li kome šta od navedenog jer kad se vratim, sve ide ili u dobrotvorne svrhe ili pravac u kamion sa ostalim šutom... Dosta mi više saplitati se...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...