Jump to content

Dobio sam Visaton Vib Extra II


zerowaf

Preporučeni Komentari

Dobio sam od prijatelja Visaton Vib Extra II na kojima nedostaje jedan bas driver, a kalote ostalih drivera su zgužvane. Kutije su od MDF-a zapremine oko 90 litara.Je li itko imao te kutije ili barem negdje poslušao? Isplati li se zabaviti sa traženjem drivera?

 

 

Dimenzije i opće podatke možete vidjeti ovdje:

http://www.visaton.de/vb/showthread.php?t=16991

 

 

post-436-0-81231000-1375211840_thumb.jpgpost-436-0-50124900-1375211979_thumb.jpgpost-436-0-34695900-1375212029_thumb.jpgpost-436-0-65800500-1375212085_thumb.jpg

 

 

P.S. Da, vidim da su to dvije "desne" kutije. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nikada se ne isplati...

Da je to odista vredno truda, ne bi ti to dobio u poklon... Dok ti "opereš i ispeglaš" koštaće te više nego što vredi.

 

Ali... ako se nakaniš, evo malo pomoći:

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikada se ne isplati...

Da je to odista vredno truda, ne bi ti to dobio u poklon... Dok ti "opereš i ispeglaš" koštaće te više nego što vredi.

 

 

Hoćeš reći da sam trebao uzeti one druge kutije sa Altecovim šestočetvorkama? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodatna orijentacija: http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/dringen-visaton-vib-extra-ii-zuverkaufen/131676512-172-1023?ref=search

Mali oglas, Njemačka, savršenog izgleda, prodaju se za 180€ (cena može da se koriguje tj ide niže). Da li možeš da središ te kutije da te košta manje od toga?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rastavi kalotne i ispravi kalote

 

si radio to nekad ?

 

prst je najbolji alat za isto

 

 

Jesam jednom i to baš prstom na Audience 72. Mogu se poigrati s njima, pa što bude - bit će dobra vježba za kasnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rastavi kalotne i ispravi kalote

 

si radio to nekad ?

 

prst je najbolji alat za isto

 

Pazi samo na to da ne bude dečiji prst. Taj uvek pritiska sa pogrešne strane u kalotu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodatna orijentacija: http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/dringen-visaton-vib-extra-ii-zuverkaufen/131676512-172-1023?ref=search

Mali oglas, Njemačka, savršenog izgleda, prodaju se za 180€ (cena može da se koriguje tj ide niže). Da li možeš da središ te kutije da te košta manje od toga?

 

 

Vjerojatno ne mogu čak niti da ne računam shipping. Vidi, nije ovdje riječ o tome da ja moram imati Visatone, nego kad sam ih već dobio (a dobio sam ih u najboljoj namjeri - frend mi ne zarezuje hifu niti malo i dao je to od srca) volio bi ih dovesti u kakvo takvo radno stanje ako me to ne optereti više nego što mogu podnijeti. Uz to, nemam nikakvu predođbu kako mogu zvučati ti zvučnici. Nikada nisam čuo niti jedan Visaton.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo Visatona "pati" od veoma naglašenog, kako to neki kažu, "moćnog" basa. Nije obavezno da to bude tako, VladaC je to savršeno demantovao u Vrdniku svojom izvedbom, ali ovi, pretpostavljam da spadaju u onu prethodnu kategoriju. Atlas je serija iz koje sam čuo primerak, i definitivno veoma naglašen zaokrugljen, prilično nametljiv ubrzo naporan zvuk bas reflexa koji se nameće iznad svega ostalog. Loš tuning, šta li. Polako i oprezno sa restauracijom, da ne preplatiš, a onda, verujem da ako budeš imao puno strpljenja da se igraš sa skretnicom i tuningom kutije, možda uspeš da mu ubiješ tu nametljivu "žilu" od koje veoma izvesno pati. Za razliku od Visatona koji su često tipično izvedeni kao boom kutije, Dynaudio je mnogo suzdržaniji, precizniji, možda malo "suvlji" ali ako tvoj prijatelj ima neki takav u podrumu ili garaži, odi pa pokupi i to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, ovo je prvi opis karaktera Visatona kojeg sam pročitao, ako zanemarim reklamne umotvorine. Tenx! :ok:

Nisam siguran da ih mogu uopće, a kamoli onako lakonski, iz zajebancije dovesti u high end stanje, ali ovo je informacija koja mi vrijedi.

Zvuk kakav si opisao je vjerojatno ono što traži većina kad razmišlja o kutijama - daj da trese prozore!

 

 

 

ako tvoj prijatelj ima neki takav u podrumu ili garaži, odi pa pokupi i to.

 

 

Nema više ništa. Čovjek stvarno ne zarezuje hifu nimalo. 

 

 

 

P.S. Ako ništa drugo, možda će kutije od 90 litara biti dobre za nešto drugo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, siguran sam da moj komentar o tome kako prosečan komercijalni Visaton box zvuči razumeš kao veoma subjektivan sud i da to nikako nije pravilo i da će se sigurno naći neko da iskomentariše sa drugačijim iskustvima. Inače, kad smo već kod toga, većina nemačkih konstrukcija, pogotovo iz perioda ranih devedesetih th vučničkih kutija, čini mi se, imalo je taj, po meni malkice prenaglašen deo spektra. Ne smeta mi naglašen i dubok bas, smeta mi kada se sve niže frekvencije stope u karakterističan, ponekad otegnuti "booom" gde se potpuno stapa sve šta se dešava u tom delu spektra - teško je ili čak nemoguće razlučiti o kom je instrumentu reč. Doduše, neka elektropop muzika je zvučala mnogo ubedljivije tako u ono vreme, ali kad jednom čuješ svu briljantnost produkcije u režiji Meier - Blank, ima naslova gde se separacija kanala savršeno ocrtava čak i u najnižim registrima spektra, shvatiš kako muljanje basa i vibracija komšijskih prozora i nije glavna fora kad slušaš muziku... Ja sam se zato i priklonio OB izvedbi. Da, manje je basa ali definicija...

 

Nađi ovaj album i kad bar jednu kutiju središ, poslušaj malo i isto to sa svojim zvučnicima u trenutačnom sistemu...

 

 

Ima jedan fin test pogodan detalj, počinje na oko 8:10... (You better Hide)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam dve "Bizarton" (da nam Gagi bude u miru oko imena firme) transmisije, obe je pravio moj prijatelj i BR u Vrdniku:

1. Chip trick 142, zvuk tih zvučnika me je vratio u hifi DIY vode posle pauze duže od jedne decenije.

2.VIB 130 TL, zvučnik koji je neverovatno svirao u odnosu na veličinu drajvera.

3. o zvučnicima iz Vrdnika je bilo reči, da ne ponavljam priču.

 

Čini mi se da ti zvučnici pripadaju istoj cenovnoj klasi kao ispred navedeni. Mogu da se naprave da sviraju sasvim solidno ali za vrhunski zvuk mora da se potegne prilično dalje no što te serije Visatona mogu da pruže.

Kabinet izrađen po fabričkom nacrtu nije loš (ali, verovatno uvek može bolje), njihove originalne skretnice su loše i na tome mora da se poradi.

Ako nisi vičan "skretničarenju", na Visatonovom forumu mogu da se nađu solidna rešenja.

 

Ništa te ne košta da od postojećeg materijala sklopiš jedan potpuno ispravan zvučnik i čuješ na šta to liči, ako si voljan da uložiš dodatni trud da se poigraš skretnicom znaćeš da li za tebe ima smisla nastavljati tu priču.

 

Presudni su motiv i cilj ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, palo mi na pamet da je onomad bilo priče o tipičnim "štimunzima" kutija. Mislim da sam taj izraz da postoji "tipičan" nemački sound pokupio negde u isto vreme kada je na snazi bila priča o "britanskom" zvuku. Naravno, sve je to izmaglica i upišane gaće. Takvo što, ne postoji. Osim možda upišanih gaća... *- britanski zvuk je ... šta ja znam... par dobro odrađenih Tannoya starije generacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može Visaton da zvuči sasvim korektno. I više od toga, čuli ste. Imam neku inkarnaciju Atlasa, sa Seas basom umesto Visatonovog, sa dva basreflex otvora spreda. Nema muljanja, bubnjanja i slićnih manifestacija. Ako se kutija i skretnica urade valjano, zvuk može biti dobar. I odličan. Ali - cena drajvera je problem. Za taj novac može i bolje. SV mi je rekao da bi došao na FAK, da je znao. Možda dođe na FAK 2. Ako hoćete, dovešću ga. Nije realno očekivati da će poneti monitore, ali nešto će sigurno doneti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...