Jump to content

Diktafon sony microcassete-corder m-100b


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

E jbg, pojma nisam imao da su dimenzije istaknute u precniku a ne u obimu. Al bi se zaebo.

 

Pazi, dimenzije preseka ne bih rekao da su manje od 1mm, ali videcu sutra sublerom. Druga stvar, kako ja sad da izmerim precnik kad je on deformisan, hocu reci nema vise oblik prstena kada se skine sa mehanizma i jos je istegnut. Jedino da izvucem dimenziju iz onog obima koji sam navodno izmerio kako tako, a to bi mu bilo:

 

O = 2*r*pi = ~100mm => 2 * r = O / pi = 31.8mm Ali ova cifra je verovatno manja u originalu za min 5mm.

 

Nema preklopnik koji si pomenuo, samo pauzu a to je neki mikro prekidac koji odspaja motor sa baterije.

 

Hvala Gosho...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo novina, probao sam izlaz za slusalice i on takodje pisti (zuji, kako god). Izmerio sam debljinu remena i stvarno je 0.8mm (Gosho u pravu si potpuno). A sto se precnika tice, sada je oko 30mm, ali cenim da bi ovde mogao i 25 da uleti jer bas dosta mora da se nategne da bi preno pogonsku ugaonu brzinu na gonjenu remenicu.

 

U MGu nema nista tanje od 1mm...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gumica nabavljena i zamenjena. Sve radi. Sad problem broj dva, zujanje (tuuuuu...) iz zvucnika i izlaza za slusalice. Slikao sam elektroniku sutra cu da okacim fitke.Ispred zvucnika nema nikakvog kondenzatora...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo slicica koje sam obecao ali zbog iznemoglosti od posla nisam stigao juce da okacim.

 

Dakle vidi se PCB, vidi se integriseno kolo sa kojeg izlazi signal u zvucnik i vide se dva kondenzatora (rekao bih tantal jer su njihova me sta oznacena sa + na pozitivnom polu). Onaj plavi sa sivim vrhom je paralelan sa baterijama, a ovaj crvini je cini mi se paralelan sa polovima motora.

 

Malo su blesave slicice ali aparat je sranje, ne moze bolje da se podesi pa sve i da mu poklonis 100e.

post-193-0-24148400-1374847468_thumb.jpg

post-193-0-76787300-1374847513_thumb.jpg

post-193-0-01079400-1374847589_thumb.jpg

post-193-0-67679500-1374847686_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako se kod tog diktafona ukljucuje snimanje. Trebalo bi da ima neki preklopnik (ti rece da nema) koji ga prebacuje u rezim snimanja. Ne vidi se na slikama ali podji od dugmeta REC pa vidi sta se desava kada ga ukjlicis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema preklopnika, ima samo prekidac kojim se ukljucuje PAUSE. Kako radi: Kada se pogura na levo (da pokrije crveni marker) ukljucuje se crveni LED (pored koga pise rec/bat) i tada sve radi. Kada se taj prekidac deaktivira sve funkcije nestaju kao da nema baterija.

 

Ka da se pritisne dugme REC (crveno) zajedno sa njim krece i PLAY (sto je logicno) i motor pokrece kasetu i kao sve radi i tada nema pistanja. Takodje postoji i selektor brzine obrtanja trake.

 

Dakle, sve funkcionise samo ne mogu da dodjem do zakljucka da li glava snima ili ne, tj. da li cita ili ne jer ne dobijem nikakv zvuk osim tog tupavog tuuuuuuuuuu.

 

E da ovaj prekidac PAUSE se ne vidi sa slika ali to je prost mehanicki prekidac i lici na kontakte releja, samo dve polugice koje se razdvajaju ili sastavljaju, sto znaci da one prekidaju dovod napona sa baterija. To cu tek da isproveravam po vikendu jer sutra idem kuci (Vrnjacka Banja) da proslavim caletov rodjendan.

post-193-0-96606700-1374851834_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...