Jump to content

Prodaja DIY proizvoda u inostranstvu


pooya

Preporučeni Komentari

Trazeci gotove module za napajanje i clock za moj transport o cemu vise mozete da procitate ovde zakljucio sam da je manje-vise sve dostupno u domacuj DIY kuhinji. A onda mi je palo na pamet da bi razne domace DIY rukotvorine bilo moguce ponuditi van granica balkana, recimo putem eBay-a i online shopova. Na primer shunt ali mnoge druge stvari (razni kitovi, upgrade-ovi, napajanja itd). I sta to npr. Swoboda zna sto mnogi neki od vas ne znaju? Kinezi se ubise od prodavanja i po Nemackoj i po celom svetu a Srbija/Yu je takoreci Nemackoj i Evropi pred nosom pa to treba intenzivno koristiti. U planu imam otvaranje firme u Frankrurtu/Bad Homburgu sa online i eBay shopom koja bi se bavila prodajom Hi-Fi drangulija i upgradeova pa bi preko nje distribucaja vasih proizvoda isla veoma efikasno.

Dakle, ako imate interesa, ideja, predloga neka posaljite PM ili email na [email protected]. U svakom slucaju mislim da je bazicna ideja jako dobra i da vredi pokusati.

Ne znam da li ova tema pripada ovde ze molim one koji su za to zaduzeni da je po potrebi premeste na odgovarajuce mesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Odlicno Pooyo, da i mi malo njima uzmemo pare.

Moglo bi se na primer poceti sa jednostavnijim i jeftinijim tweak-ovima tipa Borkov&Zenov shunt, Kwak clock, razna napajanja, PCB-i itd, itd. Mogucnosti su velike - ne zaboravite da je eBay globalni oglasnik. Slosi mi se kad vidim koje pare uzimaju kinezi...Gomilu uredjaja sam do sada poslao forumasima iz Nemacke u Srbiju. Mislim da je krajnje vreme da roba i novac promene pravac kretanja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kwak clock ne prodaje ni sam Elso :shakehands:

inace - svaka cast za ideju ;

samo ti otvori firmu , pa cemo gledati sta se moze ...... da se obogatunimo :fouetaa:

:cheers:

Kwak sam naveo kao primer proizvoda a konkretno se moze prodavati neka druga, poboljsana varijanta ili nesto sasvim trece.

Firma mi nije potrebna da bih krenuo u celu ovu pricu vec mi treba da ne zavrsim u zatvoru ako prica krene onako kako bi, nadam se, svi zeleli. Niko me nece strpati u zatvor zbog 3 shunta i 2 modifikacije ali 'oce ako ove cifre pomnozimo nekim dvocifrenim brojem.

Drugo, ako bi se stvar zaletela uradio bih ono sto radi Advance Acoustic - zapadni brend sklopljen u Kini. Ma cekaj bre, sto da stalno budemo zadnji?!? Ne bre, ovog puta Nemacki brend sklopljen ne u Kini - Slavic Sound.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta ti je AP ?

Aleksandar Pujic. Ali ne, ne zelim da turam svoje inicijale ispred vasih proizvoda i umotvorina. Da na Borkovom shuntu stoji AP Sound - e ne moze, ne ide. Turam svoje inicijale samo kad moram da se potpisem. Ime sad u momentu nije ni vazno ali mi je zelja da u sebi na jedan posredan nacin nosi bar neko od obelezja nasih prostora. Mislim, mozda bi se stvari bolje prodavale pod imenom Udo HiFi, Peter Sound ili Wilchelm Labs ali nein, nein, nein.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, u startu imate cenu nizu za iznos Mehrwertsteuer-a (19%). A bre, malo li je? :fouetaa:

Ma, samo ću vam iskreno poželjeti puno uspjeha!!! :shakehands: Nemojte raditi za eksere, nego naplatite koliko vrijedi posao. Ako ima prostora za 19% - super, a ako nema opet dobro. Niste dužni nikome raditi usluge i što god vas nekoliko koliko vas bude uključeno u projekat odlučite - neka bude od srca! :cheers:A ime koje će sadržavati karakteristike kraja iz kojeg dolazi i istovremeno zagolicati podsvijest pravovjernih audiofila? Možda "orthodox audio"?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd ovako - treba ti spisak zaokruzenih proizvoda koji su nastali u kuhinjama ljudi na ovom vorumu (navodim samo ono sto znam da su razradjene pcbs) ;Borko - shuntoviBorko & ZM - Shiny & NS10 ( mada ovaj potonji - da li je za prodaju ili ne ? )Sipi - pun djavo sigrarija - BF862 preamp ,GC SUSY , F5 preampsp300b & ZM - PSM LSverovatno sam nesto i zaboravio ( bez ljutnje molim :shakehands: ) a sem toga znam da ima gadgeta vrhunske klase koje su ljudi pravili , samo nisu exponirani ovde eto - to informacija za pocetak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo laičkog razmišljanja...Sve te pizdarijice su zapravo namijenjene ljudima koji znaju manje od vas. Dakle ljudima koji su minimalno na mom nivou ( ne znam skoro ništa sam, poznajem simbole i razaznajem osnovne elektroničke komponente, znam pratiti linije na semi i usprkos tome se usudim lemiti i to ukopčati u struju), pa na više. Koliko razumijem u modi su DIY dacovi, a zbog "lampizatora" su u modi tda nonos dacovi sa lampama na izlazu. Kreirajte dobar dac kit u nekoliko nivoa završenosti, odvojeno od njega kreirajte nekakav lampaški bufer i/ili jednostavno (pret)pojačalo na ploči koja se ušarafi negdje u kčište postoječeg uređaja- također u 2 ili više nivoa zahtjevnosti za slaganje i eventualno mogučnost nadogradnje sa varijabilnim izlazom. Treči proizvod bi moglo biti napajanje za jedan i drugi uređaj- moguće opet u nekoliko nivoa kvalitete i zahtjevnosti. Uz malo mašte sa varijacijama na temu je to dosta za razvoj desetak artikala. Zatim kompleti kondenzatora za upgrade 3-5 najtvikanijih plejera sa shemom i uputama, te već spomenuti shuntovi. Dodajte kitove za zaštitu od DC napona na uradi sam pojačalima... Ma, otkrivam toplu vodu! zar ne? :shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...