Jump to content

Prodaja DIY proizvoda u inostranstvu


pooya

Preporučeni Komentari

Malo laičkog razmišljanja...Sve te pizdarijice su zapravo namijenjene ljudima koji znaju manje od vas. Dakle ljudima koji su minimalno na mom nivou ( ne znam skoro ništa sam, poznajem simbole i razaznajem osnovne elektroničke komponente, znam pratiti linije na semi i usprkos tome se usudim lemiti i to ukopčati u struju), pa na više. Koliko razumijem u modi su DIY dacovi, a zbog "lampizatora" su u modi tda nonos dacovi sa lampama na izlazu. Kreirajte dobar dac kit u nekoliko nivoa završenosti, odvojeno od njega kreirajte nekakav lampaški bufer i/ili jednostavno (pret)pojačalo na ploči koja se ušarafi negdje u kčište postoječeg uređaja- također u 2 ili više nivoa zahtjevnosti za slaganje i eventualno mogučnost nadogradnje sa varijabilnim izlazom. Treči proizvod bi moglo biti napajanje za jedan i drugi uređaj- moguće opet u nekoliko nivoa kvalitete i zahtjevnosti. Uz malo mašte sa varijacijama na temu je to dosta za razvoj desetak artikala. Zatim kompleti kondenzatora za upgrade 3-5 najtvikanijih plejera sa shemom i uputama, te već spomenuti shuntovi. Dodajte kitove za zaštitu od DC napona na uradi sam pojačalima... Ma, otkrivam toplu vodu! zar ne? :fouetaa:

Ne znam vodu ali sve sto si predlozio je :shakehands:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

ajd ovako - treba ti spisak zaokruzenih proizvoda koji su nastali u kuhinjama ljudi na ovom vorumu (navodim samo ono sto znam da su razradjene pcbs) ;Borko - shuntoviBorko & ZM - Shiny & NS10 ( mada ovaj potonji - da li je za prodaju ili ne ? )Sipi - pun djavo sigrarija - BF862 preamp ,GC SUSY , F5 preampsp300b & ZM - PSM LSverovatno sam nesto i zaboravio ( bez ljutnje molim :shakehands: ) a sem toga znam da ima gadgeta vrhunske klase koje su ljudi pravili , samo nisu exponirani ovde eto - to informacija za pocetak

Zen,hvala ti za informacije, al' ne mos ni ti brate sve rupe da pokrpis i da svima ovde resis probleme. Da ne jurimo nikog, ni ti ni ja niti bilo treci. Kao sto sam vec napisao - ko ima interesa nek se mi javi pa cemo dumati sta i kako da se radi.Ne mora da se radi cak ni o gotovom proizvodu - i dobara ideja je velika stvar. Ili recimo PCB-i - pogledajte samo ponude po internetu i eBay.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne, otkrivaš mlaku vodu :fouetaa:

:shakehands: Samo sam skrenuo pažnju da sa ovakvom ponudom ne trebate brinuti o marketingu. Nije originalno, ali onaj Poljak je zamalo pokrenuo histeriju u vezi cijevnih izlaza i, poslovno gledano, bi bilo šteta ne iskoristiti zalet kojeg je on napravio umjesto vas.Kinezi su počeli masovno štancati tda nonos dacove i valjati ih širom planete. Ako ovo zaživi i dovede do toge da se, daj Bože, akumulira dovoljno sredstava za ozbiljan razvoj- onda možete imati uvjete da kreirate nešto što će biti stvarni vrh kreacije i znanja.Prateći postove ovdje prisutnih na ovom i na diyaudio.com forumu ne sumnjam da je kreativnost i znanje ograničavajući faktor. Znam da je DIY vaš hobi, ali vjerujem i da mnogi ne bi imali ništa protiv da spoje ugodno s korisnim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...