Jump to content

Zvucnici + pojacalo


Superhik

Preporučeni Komentari

Nakon nekog vremena pregleda i gostovanja na forumu odlucih se da pokucam.

Pa da krenemo;  kao poklon za diplomski, zelio bih kcerki pokloniti nesto neobicno, sto ce joj se dopasti i, nadam se, dugo trajati. Izbor je pao na  zvucnike, a posle cemo, ako vam ne dosadim, kompletirati sa adekvatnim pojacalom.

Dakle, 2-way zvucnici, provjerene konstrukcije, zasad nemam mogucnosti/vremena da "peglam skretnice", a i bojim se da me  "krene" pa cu praviti kutije za cijelu rodbinu.

Moj prijatelj ima stolarsku radionicu, tako da se u drvenariji mogu izvuci i komplikovaniji projekti.

Da i to kazem, soba je 4.2x5.8 , a sto se tice budzeta mozemo ici do 1500€. 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 71
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dobro došao na forum. Imaš deo foruma za predstavljanje članova pa možeš tamo napisati koju reč o sebi :)Može se napraviti lepa dvosistemska kutija sa Seas ili Scan Speak zvučnicima i nećeš potrošiti budžet. Može i nešto jače ali to tek kad kažeš koji tip kutija juriš.Preferiraš bookshelf ili floorstander ?

 

Ima nekoliko dobrih projekata na internetu pa da bih znao šta da ti predložim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav i vama!

Bermude sam izabrao zato sto su bili na vrhu ( a i lijepo zvuci), mrzilo me vrtiti dole do prijateljske i nesvrstane Svedske, gdje zivim i pomalo radim ( ili  obrnuto?).

Znaci nabavka materijala nije nikakav problem. Preferiram podne ali nije uslov.

Tu kod vas sam vidio da hvalite Sonido, za  Seas och Scan Speak znam da su dobri.

Kad stignem napisacu nesto o sebi na prikladnom dijelu foruma.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prostor je klasicni dnevni boravak, a nivo...tu sad treba napisati dB, pa valjda bi 120 dB bilo dovoljno. Zezam se, iskreno receno - ne znam.

REvox, ovo je diy forum, pa znas vec...  :whiteflag:

Ninja tamo sam vec  gledao, ali ovdje mi je, iz nekog cudnog razloga, zabavnije. A i vas odlicno razumijem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

batali db , dovoljjno je ono - glasno za slusati .......... odnosno zurka za nas 20

 

:wink2:

 

svejedno - ja sta god da kazem , bice da sprovodim teror :hihihihi:

 

nista ne fali Sonidu ni Tannoy-u a to moze lepo da se uklopi u tvoj budzet

 

eto , to bi bilo po mom ukusu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav!

Pogledaj ovo na linkovima:

 

http://www.diyaudio.rs/topic/5941-sonido-mltl-ob/

 

http://www.diyaudio.rs/topic/6119-diy-%CF%83/

 

napravljeno je na ovom forumu i vjerojatno radi super. Prvi link je full Sonido projekt kojeg je nacrtao Zen Mod. Do sada su napravljena dva primjerka koji se razlikuju ponešto, ali je generalna ideja ista.

 

Drugi link vodi do projekta koji je u razvoju ako ćeš koristiti Sonido, a ako ćeš koristiti originalne drivere članstvo ima sve znanje i iskustvo da se to dobro napravi - mislim na skretnice, izbor drivera i materijala.

 

Osim ovoga gore, kako je ZM rekao - Tannoy.

To je nešto s ćime on dugo radi i sigurno dobro poznaje te drivere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pocunjaj sta mozes naci na e-bay./oglasima i slicno od Tann drivera a da je povoljno

 

uz cunj 15" nalazis do 500E max , a manje i za manje

 

pade mi na pamet i ovo - recimo da je Dorset model koji sam po sebi predstavlja korektnu kutiju a mozes se poigrati i poboljsati skretnicu , te eventualno praviti novi ( dosta veci box ) kao finalnu varijantu

 

dakle - 10" , 12", 15" Tann , naci povoljno , pa onda praviti

 

mi to ovde zovemo ( neki ozbiljni a neki ne ) - Audiofilska pemzija ...........

 

sreca pa neki od nas nisu audiofili :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 A za nju cu  napraviti nesto mobilnije , neki prijedlog sa Tannoy?

 

 

Autograph? :buehehe:

 

Šalim se! Ne znam. Netko je prije nekog vremena govorio o nekom kitu ili tako nešto u vezi Tannoya. Mislim da se spominjalo slovo "M". Zna li netko nešto o tome?

 

 

EDIT: Preteće me Zen :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možeš kupiti Sonido SCW300 i sačekati kraj balade iz teme DIY-Σ, to sve ukoliko misliš da ti baš taj bas srednjetonac odgovara i da ti ne smetaju veće kutije. Sa njim posle možeš na obe strane (Wolandova ili moja), a možeš i na Chakijinu: http://www.diyaudio.rs/topic/4513-hi-end-hi-eff-system/?p=113041

 

Za moj ukus obe su odlične jer sam čuo i Wolijeve zvučnike samo bez supertweeter-a (a sa njima može raditi samo bolje). toliko da i sam probavam trenutno neke varijante sa FR-om.Imam horne koje je napravio Luka i za koji mesec nameravam da ih upotrebim. Ako ti se ne žuri, sačekaj dok vidim šta radi bolje i koliki će mi problem biti da upeglam skretnicom B&C DE250 i OSWG. Ako sve bude kako treba, reći ću. Ako ne bude, opet ću reći.Sonido SCW300 u kombinaciji sa B&C DE250-8 i tim manjim waveguide-om radi dovoljno dobro da opravda ulaganje ali ako te ne mrzi, sačekaj još malo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Zvu, naravno da cu sacekati meni se ne zuri, nisam bez zvucnika. 

Ali idemo dalje sa zvucnicima iz naslova: cekam odgovor od Krnje glede njegovih zvucika koji mi se pravo dopadaju:  http://www.diyaudio.rs/topic/4001-male-hifi-kutije/page-7

Osim toga mozete predloziti da skuckam nesto odavde: http://www.europe-audio.com/Producten_aB.asp?code=3

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se ne mučiš i praviš zvučnike i još za diplomski đetetu

 

ovo ti se uklapa u budzet

 

 

Postavljena slika1.jpg

 

 

 

http://www.diyaudio.rs/topic/5893-prodaja-poja%C4%8Dala-i-zvu%C4%8Dnika/#entry152833

 

:skrivanje:

DOBAR PREDLOG  :oke: Kako god ih pravio i kakvu god radionicu i stolara imao  neces ih napraviti ovako kao sto izgledaju ovi glanc novi Sonusi. Koliko kostaju  ti Sonusi novi  kod distributera ..Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DOBAR PREDLOG  :oke: Kako god ih pravio i kakvu god radionicu i stolara imao  neces ih napraviti ovako kao sto izgledaju ovi glanc novi Sonusi. Koliko kostaju  ti Sonusi novi  kod distributera ..Pozz

 

Aha. Sonusi su čudo. A ovo je diy forum.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DOBAR PREDLOG  :oke:Kako god ih pravio i kakvu god radionicu i stolara imao  neces ih napraviti ovako kao sto izgledaju ovi glanc novi Sonusi.....

 

Smeš da baciš paru na to što si rekao ???? ;):)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...