Jump to content

Siemens E88CC


Van Reitz

Preporučeni Komentari

Imam 12 komada novih neupotrebljavanih Siemens E88CC el. cevi na slici. O cevima znam samo osnovni princip rada, tj. kako se postiže efekat pojačanja, i apsolutno ništa više. Da li neko ima ideju kako se ove cevi mogu upotrebiti:

 

1) prevashodno za RIAA phono stage za MM zvučnicu

2) i možda za linijsko predpojačanje

 

Postoji li neka efektna šema za 1) koja ne bi podrazumevala kupovinu teško nabavljivih kondenzatora, etc.

 

Gde mogu nabaviti pogodan mrežni transformator i da li to može biti torusni transformator?

 

 

post-823-0-69662000-1368873766_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Imam 12 komada novih neupotrebljavanih Siemens E88CC el. cevi na slici. O cevima znam samo osnovni princip rada, tj. kako se postiže efekat pojačanja, i apsolutno ništa više. Da li neko ima ideju kako se ove cevi mogu upotrebiti:

 

1) prevashodno za RIAA phono stage za MM zvučnicu

2) i možda za linijsko predpojačanje

 

Postoji li neka efektna šema za 1) koja ne bi podrazumevala kupovinu teško nabavljivih kondenzatora, etc.

 

Gde mogu nabaviti pogodan mrežni transformator i da li to može biti torusni transformator?

Trafoe mozes naruciti kod ESM elektronika Backi Petrovac 021 781 481 ili 0641143087 Jan Hendl  a linijsko predpojacanje bih ti preporucio od pokojnog ing. Vukusica .Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ih (is)koristio u svom Bastard! hibridnom pojačalu kao prvi stepen (naponsko pojačanje). Pokazale su se ne samo kao odlično, nego i praktično jedino rešenje jer ni sa jednom drugom varijantom (npr 6922) nisam uspeo da dobijem potrebnu simetriju između dve triode...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ih (is)koristio u svom Bastard! hibridnom pojačalu kao prvi stepen (naponsko pojačanje). Pokazale su se ne samo kao odlično, nego i praktično jedino rešenje jer ni sa jednom drugom varijantom (npr 6922) nisam uspeo da dobijem potrebnu simetriju između dve triode...

Ne bih ja to umeo da napravim, pogotovu ne bez pločice, a i treba dosta izlaznih tranzistora kojih nemam u tim količinama. Ali, znaš šta, ja sam ove cevi nabavio praktično frei. Pošto ja to neću da potrošim do kraja života, a ne bih voleo da neko posle moje smrti to blago jednostavno iznese iz stana i ubaci u kantu za smeće, mogu dvojici forumaša, koji se prvi jave sa PM, da poklonim po dva komada. Jedini uslov je da plate poštarinu nekoj od kurirskih službi nakon prijema, da ne bih baš stvarao i dodatne troškove. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Van Reitz 

 

Ako te interesuje da pravis tube Phono pre. po A. Wright shemi imas od mene NEC - Upa68H - kolo za to , to kolce sadrzi dva Ista  signalna N. J-Fet-a u istom kucistu , ispravno je i potice iz jednog rashodovanog Sansui pojacala . 

 

 

Pozdrav ! 

UPA68H.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Van Reitz 

 

Ako te interesuje da pravis tube Phono pre. po A. Wright shemi imas od mene NEC - Upa68H - kolo za to , to kolce sadrzi dva Ista  signalna N. J-Fet-a u istom kucistu , ispravno je i potice iz jednog rashodovanog Sansui pojacala . 

 

 

Pozdrav ! 

Banat

 

hvala na dobroj volji ali sam ipak odustao od variajnte za phono stage. Verovatno ću da uradim line stage sa jednim rotary switchom i potom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...