Jump to content

Analog out za AK4396


jorgoss

Preporučeni Komentari

Moram se pohvaliti da sam posredstvom paypala koji nam je skoro uveden jako brzo i cinimi se jeftino dosao do famoznog AK4396. Posto sam mislio da je najtezi deo kupiti cip sada sam uvideo da postoji ozbiljniji problem implementacije. Pogledao sam ponudjene aplikacije ponudjene od samog proizvodjaca ali bih hteo da cujem i vasa iskustva.

Dac bi radio kao integrisani deo preampa sa 6n6p i bio bi udaljen svega nekoliko santima od lampe, tj selektora. Ovo sve iznosim jer verujem da ukoliko nemam neke kablove u kolu ne moram se baviti baferima i sl. vec iskljucivo konvertovanjem diferencijalnog izlaza dac-a u nesimetricni signal (masa/vruc kraj).

Na nekom stranom forumu sam procitao jedno meni jako neverovatno iskustvo da je dovoljno na izlaz dac-a povezati samo jedan blok kondezator i to na pozitivne izlaze i eto zvuka, doduse kao sa malo tanjim basom....

Eto to je ukratko cime masiram mozak pa izvolte ako mozete da pogurate ovaj moj trabant.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ni manje ni vise nego ceo projekat ..........

 

prvo resi DAC kao DAC ( sve sto ide ispred samog DA chipa) , pa onda je lako ........ ostaje samo kraj :hihihihi:

 

ajd nas podseti - je li to voltage ili current out chip ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Voltage out chip.

Probali samo sa kondom na izlazu (4u7 polikarbonat bio u pitanju) masa-plus izlaz i radi i to lepo. Ima ona Bata Banetova tema, tamo smo razglabali i na temu masa, napajanja...

 

Sam čip može da vozi opterećenja do 1k i 25pF sa 2,8Vpp pa ako se ta cevka uklapa nije problem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa ebaya su narucivali gotov kit, plocicu i taj cip je bio zalemljen a onda su izvlacili sta je tko htio , ja satavio isti bez modifikacija ali mi nesto ne trza na spdif sa kompa, nisam provjerio jos sa nekim 100% kompatibilnim spdif izlazom da li to uopce radi jer mi taj dac cip pali stalno error ledicu:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ni manje ni vise nego ceo projekat ..........

 

prvo resi DAC kao DAC ( sve sto ide ispred samog DA chipa) , pa onda je lako ........ ostaje samo kraj :hihihihi:

 

ajd nas podseti - je li to voltage ili current out chip ?

Pa za ulaz sam kupio CS8416 svaku granu napajnja mislim da vucem sa po jednim malim santicem tl431+trandza ili lm317, kako za ulaz tako i za dac pa polako

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Voltage out chip.

Probali samo sa kondom na izlazu (4u7 polikarbonat bio u pitanju) masa-plus izlaz i radi i to lepo. Ima ona Bata Banetova tema, tamo smo razglabali i na temu masa, napajanja...

 

Sam čip može da vozi opterećenja do 1k i 25pF sa 2,8Vpp pa ako se ta cevka uklapa nije problem.

pa lampa ima neke ulazne kapacitete reda nekoliko pF a ulazna impedansa beskonacna :wink2: , ma radice to izgleda i sa kondom jer je lampa blizu samog cipa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...