Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Pedja, znas kako sam se naopticio - stavim normalnu naglavnu lupu a izmedju nje i oka sajdzijsku. Onda udahnem duboko, ne disem, i lemim dok ne padnem u nesvest... :buehehe: Aco, stigli ispravni adaptercici pa rek'o ajd' da probam pre nego sto krenem na Zvezdaru - kad ono, uspelo :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pedja, znas kako sam se naopticio - stavim normalnu naglavnu lupu a izmedju nje i oka sajdzijsku. Onda udahnem duboko, ne disem, i lemim dok ne padnem u nesvest... :buehehe:

Džaba ti to ako ne možeš da zalemiš između dva otkucaja srca...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Modifikacija drajvera ili dodavanje phase plug-a?

Jeste i jedno i drugo...što se tiče ovog drugog radi posao, sada se visoki čuju ne samo u jednoj tačci...

Pitao sam i za jedno i za drugo, i dobio odgovor na obe stvari :)

Na kraju, bitno je da si zadovoljan ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sa cime ih guras posto je omaza 1 ohm?? :laugh1tooht:

0.8Ohma reče, ne 1.0 :) Ne brini se, ima pojačalo i za to... malo nesvakidašnje rešenje, ali većina ljudi koji su mojih godina i stariji, sećaju se starih drajvera koji su ne retko bili reda veličine 16 i 32 oma. Danas svako iole pristojnije pojačalo za kola može da iznese tako niske impedanse. Kada sam bio klinac, i kaseta je bila novost i velika stvar, isto kao i TV u boji. Za moju ćeru je CD plejer u suštini prevaziđena tehnologija. To ne znači da ona ne zna šta je gramofon, ali njene drugarice u školi muziku slušaju sa telefona i prenosivih mp3 plejera. Tehnologija je strašno uznapredovala u proteklih 30 i kusur godina. To što Technics i ostali nisu imali računicu da prave pojačala za široku potrošnju koja mogu da teraju ništa ispod 8 oma, ostavilo je strašan beleg na shvatanju principa kako stvari rade i ograničilo maštu konstruktora... Ne bih da izazivam bilo kakve rasprave na temu, to obično vodi u šumski požar, pa ću sad da se popiškim na ovaj čiklić... šššššššššššššš....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...