Jump to content

Hiraga - Hira=ひらが, Kata=ヒラガ


scope

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nemoj 60 W ond ce ctrosi mnogo struju !!!.

Naravno da ce da trosiii! Zbog velike disipacije su predvidjena dva para SanKen-a 2SC3264/2SA1295 jer imaju izvrsne karakteristike i daleko najvecu povrsinu za kontakt sa hladnjakom. Ova modifikacija radi na +/-35V i proizvodi 50W u zvucniku a to podrazumeva struju oko 2A (po 1A kroz svaki par, sto je disipacija od 35W po tranzistoru.) sto daje ukupnu disipaciju od 140W kad je standby.Same plocice su male 100mm X 55mm, ali sve drugo ce biti masivno. Verovatno cu ici na dva mono bloka. To jos treba da resim. :blink: Ako Boro ovo bude citao sto ce da kaze:"Sto se mali pravi pametan kad sam mu sve rekao. :o
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako sec da uparis tranzistore i koliki trafo i kondenzatore predvidjas za napajanje ?

Sankene vec imam uparene. Ostalo ce trebati malo truda da bude u istoj Idss grupi. A i ako ne bude necu se mnogo brinuti.Za sad planiram dva mono bloka sa 500VA trafoima + 400000uF cap. To jos nije sigurno, trebam se konsultovati i sa gazdom pa videti sta on savetuje. Sad se sve vrti oko plocica, ostale dileme ce se resavati posle.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je kriv ona lala zen "modulator". Kazem mu da brise a on se uhvatio prepecenice. :blink: , kaze vidi samo hijeroglife! :o

stvarno sam video samo hglife , sto si mi poslao pp ; pojasni ako mozes ..... dupli post obrisan , nisam bio nazocan ....... iako pc jeste .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa evo redom.

Sve je pocelo pojavljivanjem moga posta koji ja nisam postavio. A i da jesam ne bi stavio u naslovu "Nesto oko HIRAGA amp-s". Al' eto, kad je vec tu, zamolio sam te da promenis i stavis "Hiraga - Hira=ひらが, Kata=ヒラガ". Racunajuci da cu, ponovo uz tvoju pomoc, kad bude vreme, moci srediti celi post i izbrisati sva oftopicenja koja nisu potrebna.

Sam naziv je prakticno samo prevod sa japanskog reci Hiraga [Hira-Kata]. Sto bi po naski bilo "prezime' porodice u Japanu.

平賀

Hiraga - Hira=ひらが, Kata=ヒラガ

A ti "hi-gli-fi" su japanska slova koja ni ja ne razumem. Al' eto bas je cool.

[The best way to say something is neat-o, awesome, or swell. The phrase "cool" is very relaxed, never goes out of style, and people will never laugh at you for using it, very conveniant for people like me who don't care about what's "in."]

Znaci samo Edit - Copy - Paste, i gotovo.

Samo pojacalo o kojem je rec je modifikacija pojacala kojeg svi u DIY znaju. Ono sto je interesantno je da je ta modifikacija nastala u kuhinji mog drugara velikog majstora kuhinje. Jest' da je on pokusao da vrda :blink:, ali je brzo pristao i odradio to. I odradio, po meni djavolski dobro. Najmanje sto ja mogu da uradim u svemu tome je da bar lepo prezentiram na forumu to sto je on uradio. Pa ako neko na forumu deli moje misljenje i misli da je monstrum dobar mozda se odluci i pravi ga.Neko ce samo komentarisati. Za to i jeste DIY.

Eto tako, pa kad budem spreman postavicu seme, slike, pcb pa ko voli.

Zar nisam cool guy? :o

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jean Hiraga je ipak samo polu-japanac :o

Jean nema veze, tata mu je japanac. Pa je tako i prezime Hiraga japansko a ne polu-japansko :blink: Ne mozes Hiraga prevesti sa polu-japanskog. :o A iskreno moje je misljenje da ovo i nema vise mnogo veze sa njim. Nastala na njegovoj ideji ova modifikacija je korak napred. Sad mozemo nastaviti sta je dizajn a sta redizajn i sl., sto mi ne pada na pamet. Tu tek prestaje zabava. :o
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa evo redom.Sve je pocelo pojavljivanjem moga posta koji ja nisam postavio. A i da jesam ne bi stavio u naslovu "Nesto oko HIRAGA amp-s". Al' eto, kad je vec tu, zamolio sam te da promenis i stavis "Hiraga - Hira=ひらが, Kata=ヒラガ". Racunajuci da cu, ponovo uz tvoju pomoc, kad bude vreme, moci srediti celi post i izbrisati sva oftopicenja koja nisu potrebna.Sam naziv je prakticno samo prevod sa japanskog reci Hiraga [Hira-Kata]. Sto bi po naski bilo "prezime' porodice u Japanu.........

post si napisao , ali thread nisi - naravno - ti otvarao , nego je - kako podnaslov kaze - nastao off-om u F3 temi (uklonjen odande na Impulsov zahtev , a kao Hiraga related , po mojoj proceni ). hijeroglifi - skontao sam sta hoces , ali ja imam problem da ja te h-glife ne vidim uospte kao japanski kanji , nego kao h-glife , iako mi je u FF ukljucen unicode (UTF-8) , na kom je i sam board baziran .u svakom slucaju - ucinih ti po volji , pa ko vidi kanji - vidi ........ ko ne vidi - njegov problem ...... :blink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd - koji parametri koji FF , koji encoding ?

install 3.5.5, default, vozi i ne diraj, sve radi, aut.upd on... za detalje ne pitam dok radi... ništa ja podešavao nisam... :blink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...