Jump to content

Kupujmo domace...?


Preporučeni Komentari

kao sto rece ♫¤¤¤¤ ಠ_ಠ ¤¤¤¤♫ ja bih se i vratio u bg  :wink2:  a ako sam nezadovoljan onim sto cujem, ponovo u sabac, pa onda...

od mene do te adrese je oko 95km x 4, oko 30L ED, vreme je zapravo najskuplje al' eto i taj dizel da uracunamo

po tzv teoriji 'prirodnih stvari' kad sam vec tamo, bezveze je da ne svratim do mog prijatelja, svestenika u Provu...eh

 

ali dobro mi rekoste...ipak cu jednom otici tamo ali bez slajpika, kartice ili slicnih pomagala...to bistri mozak mislim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 57
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

daj bre sto ga zakomplikova? nije cudo sto nisam razumeo.

uzmi cdp, komp, dac, gramofon...sta god, ponesi u sabac i slusaj do mile volje. ponesi svoj muzicki materijal, ponesi rucak, niko nista nece da ti kaze.

dejan je slao postom na slusanje mnog ozbiljnije stvari od tih prcvoljaka, pa mozes i tako da se dogovoris.

a mogu i ja da ti donesem kad budem isao u sabac a ici cu krajem marta, a ti mu vrati aks-om o svom trosku, ako neces da kupis.

mislim, zovi ga i sve mozes da se dogovoris.

ipak, najbolje je direktno kod njih jer mozes da poslusas vise kombinacija u zavisnosti koliko para mislis da potrosis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

450 EUR za Tizo? Da nije malo mnogo za 3" driver? Pa ja izgleda poklanjam onaj Zaph SR71 za 400 EUR  :scratch_head:

ne bi drzao on tu cenu da ne prodaje, a prodaje i te kako.

uostalom, kako malisani sviraju, cena i nije prevelika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fizika je fizika. Kako god, znam šta mogu ti mali driveri i to jednostavno ne može ni da se približi onome što pružaju Seas driveri iz SR71 projekta. Ovo govorim iz DIY ugla. Verovatno bi tržišna cena Zaphovog projekta bila preko 1000 eur, možda i dosta više. Sviraju zaista sjajno, vrlo blizu poznate nam kombinacije Scana 8545+95000.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1000x se pokazalo da fizika zna malo i da omane kad su zvucnici u pitanju

tizo zvuci neverovatno sta god rekli svi fizicari ovog sveta, a ko ne veruje neka proba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni je glupo baciti lovu 

izvinite, moja je greska sto me spopada 'neizdrz' isto k'o i ranije...

 

 

verovatno... skupljaj pare i pravi ovo http://www.audioexcite.com/?page_id=2909 . To trči kilometrima oko tih malih prcvoljaka. Materijal nije jeftin, ispadne verovatno oko 800 eur, ali bićeš miran godinama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1000x se pokazalo da fizika zna malo i da omane kad su zvucnici u pitanju

tizo zvuci neverovatno sta god rekli svi fizicari ovog sveta, a ko ne veruje neka proba

 

Zna da omane, ali retko. Ovde sigurno nije. Znam dobro šta pričam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze fizika malo da omane. Ali toliko da Tizo svira bolje nego pomenuti Zaph, nema sanse ;)

niko to nije ni rekao, ali ni zaph sigurno nije toliko bolji od tiza, da bi se covek upustio u avanturu kupovanja gotovog diy zvucnika

bolje da ga sam pravi ako zna, imace zanimaciju nekoliko nedelja

ja sam hteo da naglasim da je tizo bolja kupovina od nekog brenda (mada je danas i dayens brend) kao sto je kef q300 koga je pomenuo pokretac teme

a narocito u situaciji kad je zainteresovan za ampina jer je provereno dobra njihova sinergija

medjutim, po dobrom starom obicaju neko jedno pita a mi vec dosli do jensena i njegovog unapredjenja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...a mi vec dosli do jensena i njegovog unapredjenja

vidim ja da me opet navlacite na 'psihoaktivne' supstance :whiteflag: mozda vam posle bude zao

pazi kad sam vec poceo da razmisljam da se stranice zvucnika Nesicevog predloga rade u laminiranju, kao sto se rade i korita camaca i jedrilica

upropasticete me lol

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tizo, monitori za komp...da zamene Logitech, ;)

pa tizo je za to i namenjen, za povezivanje na komp preko dac-a, za male sobe i sl.

a da nije zaph možda za slušanje simfonijskog orkestra u sobi od 50m2?:):):)

daj bre, svi ste mnogo providni

pustite čoveka da ode u šabac i da sam čuje o čemu se radi...šta ga pržite!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pustite čoveka da ode u Šabac i da sam čuje o čemu se radi...šta ga držite!

Gde da ode?

U Šabac!

Baš svi smo „providni“?

Disclaimer: Nisam slušao nit' Tizo, nit' Zaph...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tizo, monitori za komp...da zamene Logitech,

 

pa tizo je za to i namenjen, za povezivanje na komp preko dac-a, za male sobe i sl.

a da nije zaph možda za slušanje simfonijskog orkestra u sobi od 50m2? :):) :)

 

Poređenje Tizo kutija i Zaph SR71 je kao poređenje seićenta i novog mini kupera.Dve različite klase. Reći da je Zaph SR71 kutija za povezivanje za kompjuter je ravno reći tome da su Dayens Studio monitor kutije za povezivanje na kompjuter.Zaph SR71 jeste u rangu Dayens studio monitora.Tizo nema šta da traži pored bilo kog od ta dva.  Taxpayer-u, idi u Šabac, poslušaj Tizo na 5 minuta. Posle toga traži Dayens Studio monitore da čuješ. Zapiši cenu oba. Onda svrati do Nešića i poslušaj Zaph SR71 i takođe zapiši cenu.Kad odradiš to, izvagaj i uzmi šta ti je srcu najdraže :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...