Jump to content

My collection GZ34


revox

Preporučeni Komentari

evo Dunavko da nastavimo sa lampama pošto te nešto nema pa se pridruži sa tvojim štekom i baci koji komentar :wink2:

 

mala al probrana kolekcija koja čeka na red da se troši :whistle2:

post-38-0-78729200-1357324810_thumb.jpg

 

 

post-38-0-82380100-1357324863_thumb.jpg

philips GZ34 black base

 

post-38-0-78344200-1357324899_thumb.jpg

philips gz34 brown base

 

post-38-0-09797800-1357324933_thumb.jpg

telefunken gz34 black base

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 48
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

steta sto ih samo slikate (ili prodajete)...

 

ma ima toga na ebay kolko hoćeš :wink2:

 

post-38-0-81639600-1357749156_thumb.jpg

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=philips+gz34+&_sacat=0&_odkw=philips+gz34+black+base&_osacat=0&clk_rvr_id=436655308724

 

 

ma ne prodaju sta ti je

samo fotografisu

da bi dosli do novih saznanja

i razlike u konstrukcijama

razlicitih proizvodjaca, 

koje imaju opet razlicit zvucni rezultat

itd...

 

 

naravno :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

apropo ebaya....

 

videla zaba da se konji potkivaju pa podigla nogu...

 

 

ne znam jel žaba viđela ili nije, ali da je moja ova gz, a nažalost nije, bila bi joj ista cijena pa neka bude da se žaba potkiva :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aime sto je ta phi sa metalnim prstenom pri dnu, GZ dobra, barem super izgleda

ma vidi samo kako ima cvrstu bazu

neverovatno

to je za neke specijale

i sigurno je o raritet cim joj je takva cena kod Baye

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

............... raritet cim joj je takva cena kod Baye

 

 

Bem ga ludi narod napolju pa plaća

 

kod nas bi za ovakvu  trenutno mogao da dobiješ

 

dva džaka krtole po 30 kg

bačvu ukišeljenog kupusa od 50 kg

i eventualno dvije vreće brašna po 30 kg

 

i to trenutno :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa evo, stavi je na oglas ovde po toj ceni pa javi kad si je prodao.ili otvori nalog na ebayu, stavi je po toj ceni, i javi kad si je prodaoebay je ozbiljno kriminalno mesto, ljudi se izmedju ostalog bave bildovanjem cifara i hvatanjem budalakoliko puta sam video aukcije i prodaje koje tome sluze. stavis nebuloznu cenu, zamolis ortaka da ti izbiduje, od prodaje ne bude nista ali ti posle svega to sluzi da se, kada prodajes na sajtovima kao sto je ovaj, onda lepo pozoves na to i pokusas da upecas soma na bucku

 

nazalost, to pocinje i ovde da radi sa cevima.s obzirom da imam punu kutiju raznih ispravljacica koje se sve bodu u isto podnozje kao GZ34, ne treba mi ebay da znam sta valja a sta ne.... been there, done that. cene na ebay nemaju nikakve veze sa time kako GZ34 svira (uz moje izvinjenje onima koji misle da ispravljacice nemaju "zvuk")

 

da ste na nivou ovog foruma, umesto kacenja slika koje nikoga ne zanimaju, uzeli bi 10 ispravljacica od iste fele i napravili nekakav uporedni test, ali se naravno ne isplati. kome cete onda da trazite pare jednog dana, ako se ispostavi da ruskinja od 5e svira tako da nema smisla placati ebay cene za naduvane "favorite".

 

ovaj forum bi trebalo da bude glas razuma a ne mesto za navlacenje neiskusnih i naivnih, a poslednih 10-tak dana je bojim se bilo vec nekoliko tema koje gazde velikodusno tolerisu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi bas jasna svrha ovoga topika-a , ali ni je ni vazno , a i mrzi me da  oko desetak raznoraznih GZ-jki vadim iz kojekavih budzaka samo radi njiihovog slikanja .

 

U stvari nikada mi nije ni bila jasna fama oko tih GZ - jki , gde god sam mogao na njino mesto trpao sam 1N5408 diode i to mi je uvek radilo  mnogo bolje i sigurnije  nego ta osetljiva staklena ispravljacka starudija . 

 

Pozdrav Svima !!! 

 

:BeerMugCheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa evo, stavi je na oglas ovde po toj ceni pa javi kad si je prodao.ili otvori nalog na ebayu, stavi je po toj ceni, i javi kad si je prodaoebay je ozbiljno kriminalno mesto, ljudi se izmedju ostalog bave bildovanjem cifara i hvatanjem budalakoliko puta sam video aukcije i prodaje koje tome sluze. stavis nebuloznu cenu, zamolis ortaka da ti izbiduje, od prodaje ne bude nista ali ti posle svega to sluzi da se, kada prodajes na sajtovima kao sto je ovaj, onda lepo pozoves na to i pokusas da upecas soma na buckus obzirom da imam punu kutiju raznih ispravljacica koje se sve bodu u isto podnozje kao GZ34, ne treba mi ebay da znam sta valja a sta ne.... been there, done that.ovaj forum bi trebalo da bude glas razuma a ne mesto za navlacenje neiskusnih i naivnih, a poslednih 10-tak dana je bojim se bilo vec nekoliko tema koje gazde velikodusno tolerisu

 

druže, samo opušteno

 

ovde niko ne prodaje ni jednu lampu da ja znam ili bar ne ja

 

Dunavko je otvorio par tema gdje je prezentovao neke lampe koje ima, pridružilo se par ljudi sa komentarima i ja tu ne vidim problem.

 

glupljih tema na ovom forumu ima dosta pa se niko ne buni

 

Kolko vidim Dunavko kad prodaje lampe lijepo stavi na oglas odmjeri prikladnu cijenu za naše uslove i proda.

 

Nisam skonto da je otvorio teme oko 81,82 i 83 radi prodaje

 

no da ga ja ne branim umije sam odgovorit ako ima potrebe

 

 

Nije mi bas jasna svrha ovoga topika-a , ali ni je ni vazno , a i mrzi me da  oko desetak raznoraznih GZ-jki vadim iz kojekavih budzaka samo radi njiihovog slikanja .

 

U stvari nikada mi nije ni bila jasna fama oko tih GZ - jki , gde god sam mogao na njino mesto trpao sam 1N5408 diode i to mi je uvek radilo  mnogo bolje i sigurnije  nego ta osetljiva staklena ispravljacka starudija . 

 

Pozdrav Svima !!! 

 

:BeerMugCheers:

 

Ja sam ukapirao da su prethodne teme pa i ova otvorene da se metnu na vidjelo neke lape i da se da po neki komentar o njima kao što je dato par komentara oko ei lapmi u temi Ei fabrika cevi

 

da neko nešto sazna eventualno nauči .......

 

 

a što se tiče "pecanja soma na bucku" očigledno imaš iskustva ili su te pecali ili si pecao

 

Dunavkove teme nisam shvatio tako a ja siguran budi nisam otvorio temu da bih prodao ove lampe i pecao

bilo koga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi bas jasna svrha ovoga topika-a , ali ni je ni vazno , a i mrzi me da  oko desetak raznoraznih GZ-jki vadim iz kojekavih budzaka samo radi njiihovog slikanja .

 

U stvari nikada mi nije ni bila jasna fama oko tih GZ - jki , gde god sam mogao na njino mesto trpao sam 1N5408 diode i to mi je uvek radilo  mnogo bolje i sigurnije  nego ta osetljiva staklena ispravljacka starudija . 

 

Pozdrav Svima !!! 

 

:BeerMugCheers:

sto se tice ispravljacica i zvuka, da je GZ34 najbolja - nije.

da je govedo, to jest mrcina od lampe jeste. imao sam prilike

da u mom singlu probam bas tusta i tma ispravljacica, i nametnulo

se sledece - najbolje su 5V4GA RCA i ruska 5Ц3С Svetlana.

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Revox-e Druze 

 

Nacelno mi ova tema sa GZ-jkama ne smeta !!! 

 

Ali kako sam imao prilike i da popravljam i rasturam raznorazna profesionalna Cevna pojacala koja su imala te GZ -jke u ispravljacu , ukapirao sam da je za kvalitet zvuka i sigurnost rada pojacala mnogo bitnije  od Ispravljacke cevi bio kvalitet ispravljackog filtera iza nje ,

recimo da su neka najstarija Iskra bioskopska/razglasna  Cevna pojacala imala strogo Siemens uljane  630VDC kondenzatore u filterima sve zajedno sa odgovarajucim prigusnicama , dok su posle u ova novija Iskrina   ugradjivali samo neke Talijanske elektrolitske kondezatore 500/550VDC , uglavnom iz tih krseva imam i te nove i polovne GZ-jke i te uljane Siemens kao i kamaru tih Talijanskih  elkova , 

BTW , ti Siemens uljani kondenzatori su ko novi i dan danas , dok se 2/3 tih Talijanskih Elkova odavno rasusilo .

Svojevremeno su se nakon crkavanja ili otkazivanja tih GZ -jki one menjale sa tada jedino dostupnima BY 140 - BY180 diodama vrlo uspesno , 1N5408 je ipak stigla mnogo kasnije . 

Mislim da su  ti stari Iskrini konstruktori imali makar samo BY140 diode Nikada im ne bi palo na pamet da postavljaju na sasije pojacala te GZ -jke , ali to tada davno nije postojalo . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se tice ispravljacica i zvuka, da je GZ34 najbolja - nije.

da je govedo, to jest mrcina od lampe jeste. imao sam prilike

da u mom singlu probam bas tusta i tma ispravljacica, i nametnulo

se sledece - najbolje su 5V4GA RCA i ruska 5Ц3С Svetlana.

 

:drink:

 

Druze 

 

Ova Ruska 5u8c je zakon sto se tice ispravljacice za recimo neko snaznije Cevno pojacalo . 

 

:good2:

post-556-0-82202900-1357857531_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bem ga ludi narod napolju pa plaća

 

kod nas bi za ovakvu  trenutno mogao da dobiješ

 

dva džaka krtole po 30 kg

bačvu ukišeljenog kupusa od 50 kg

i eventualno dvije vreće brašna po 30 kg

 

i to trenutno :wink2:

pa to i ne bi bilo tako lose da je ono vrijeme S Milosevica hyper inflacija itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh ta ruska izgleda fenomenalno

 

Druze

Ne samo da izgleda fenomenalno nego trpi  namanje koliko tri GZ-jke , + jeftina je , znam da su se nekada prodavale kod nas za po 3-4 Yura . 

 

I moja mala ispravka , tacna oznaka joj je 5C8S 

 

Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...