Jump to content

Iskra Garrard zvucnjaci by 0WAF


zerowaf

Preporučeni Komentari

Eto, lik stavi sliku mojih zvučnika iz moje sobe koju sam okačio na forumu. Mogao je barem poslikati svoj par pa de se vidi roba koju prodaje.

 

 

Zezaš???? :unbelieveble:Zašto ga ne nazoveš iz fore i pitaš jesu li to slike njegovih zvučnika? Ako kaže da jesu pitaj ga kako je nastala fleka na membrani desnog zvučnika. Što god da ti odgovori reci mu da laže i da je fleka nastala zbog ......(reci kako je stvarno nastala).... i pitaj ga otkud mu slika tvoje sobe.

Moglo bi biti zanimljivo iako je zapravo svejedno. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 329
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Da vas pitam jos nesto. Trenutni basovi su 10W i 4 oma, a vidim imaju potpuno isti izgledom ali 8 omski, vjerovatno od kompleta oz50. Sta bi se desilo kada bih zamijenio oba zvucnika sa 8 omskim, da li bi moglo jer su visokotonac i srednjetonac 4 omski, da li bi kvaliteta zvuka ostala ista?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da vas pitam jos nesto. Trenutni basovi su 10W i 4 oma, a vidim imaju potpuno isti izgledom ali 8 omski, vjerovatno od kompleta oz50. Sta bi se desilo kada bih zamijenio oba zvucnika sa 8 omskim, da li bi moglo jer su visokotonac i srednjetonac 4 omski, da li bi kvaliteta zvuka ostala ista?

 

 

Nisam čuo oba drivera, ali generalno, u takvom bi slučaju trebalo korigirati skretnicu.

Kod Iskre treba korigirati skretnicu bez obzira mijenjao drivere ili ne.

Tu negdje na početku threada je ZM dao prijedlog kako to napraviti i mogu potvrditi da to radi posao samo tako!Ostaviš 8" da radi full, a ispred visokotonca dodaš jedan kond od 2,2 do npr 4 uF (ne da mi se sad tražiti koliki raspon je Zen preporučio, ali imaš u threadu).Mid driver jednostavno odvojiš od svega i on neka gleda svoja posla jer ovdje samo smeta. Ostaviš ga u kutiji samo zato da ne ostane rupa. ;)

Zatim skineš zadnju stranicu zvučnika, napraviš im nekakvo postolje da ih digneš na željenu visinu i metodom pokušaja i pogreške pronađeš njihovo idealno mjesto u odnosu na zadnji i bočne zidove.

Neka ti starnta pozicija bude oko 30 cm od zadnjeg zida i malo nakošeni prema slušatelju. Nisam primjetio da su jako izbirljivi po pitanju udaljenosti od bočnih zidova, a dobro je to što ih možeš stvarno puno razmaknuti prije nego što se zvučna slika raspadne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Samo da se zahvalim kolegi s foruma ziki-u koji me spojio sa Vladom od koga sam kupio drivere za iskru oz40. Evo ugradio i sve je opet kako je bilo :). Jos samo da sredim cd player jer sada mi izvor zvuka komp, sto nije neka sreca. Eto nisam se nado ni u snu da cu ih naci negdje, hvala jos jednom!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ja probao modifikaciju skretnice i zezne se zvuk skroz. Izgube se basovi, srednji postanu ko iz bureta, jedino sto visoki dodju do izrazaja. Ne znam ima li veze sto koristim staro pojacalo iz vremena ovih zvucnika (ono sa loudness opcijom, bez koje sve zvuci kao sa tranzistora :)) ili ne ali sam sve vratio na stock i samo tako mi godi, eventualno cu visoke izdvojiti sa 1uF kondovima ako zafale.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni je bilo bolje , 0waf-u takodje

 

no - ja bar nisam nesto ocekivao neki specijalan bas u toj kutiji

 

prepravkom nije postao gori , nego je generalno napumpan

 

prepravkom su srednji postali bolji - generalno ih je manje i prirodnije

 

da se podsetimo - prepravka znaci - nista na basu , jedan visoki ostaje u funkciji

 

u originalu je bas imao spulnu , jedan visoki je radio od X herca nagore a drugi od XX herca nagore

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda definitivno do pojacala, tj ovo moje se bas slaze sa originalnim stanjem u kutiji ili ne moze izvuci maksimum sa modifikovanom skretnicom :). I da uradio sam po tvojoj skici sa 2 stranice ove teme, kako sam ja skonto samo premostavanjem choka bass postaje FR? Bas se definitivno totalno izgubi, ne moze se porediti, sa stock skretnicom basovi tresu prozore, izgleda da loudness pumpa :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni je bilo bolje , 0waf-u takodje

 

Potpis.

 

 

da se podsetimo - prepravka znaci - nista na basu , jedan visoki ostaje u funkciji

 

Baš tako. Skretnica i njen upliv na zvuk je sveden na (skoro) minimum.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što je važno - meni je takva skretnica bila puno bolja kad sam skinuo zadnju stranicu sa kutije i koristio ju tako - open back box!Nisam niti probao zatvoriti kutiju sa tom skretnicom, pa ne znam što bi se dogodilo.Imaš li ti otvorenu zadnju stranu sad kad si promijenio skreticu? I još nešto, ako nisi fizički izbacio skretnicu možda si greškom/previdom nešto spojio u duplo - i staru skretnjaču i novi put signala?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...