Jump to content

Amanero USB to I2S 384Khz - DSD Converter


dj.nik

Preporučeni Komentari

Amanero Technologies, Piza, Italy - meni sasvim nepoznata firma je nedavno ponudila novi USB-I2S interfejs

vrlo sirokih mogucnosti: 32bit I2S izlaz i sempling od 44.1kHz sve do 384kHz. Takodje DSD izlaz u vise formata.

Nisu potrebni nikakvi drajveri za Mac OSX 10.6+ i Linux platforme, za sve Win platforme postoje drajveri.

Interesantno je to da je na DIYaudio.com otvorena grupna nabavka a cena ovog sklopa je vise nego pristupacna:

Na 40 prijavljenih cena je 59eur + 7eur postarine *

na 60 prijavljenih cena je 39eur + 7eur postarine *

* bez poreza (IVA, 21%) - trebalo bi da je normalno kupiti u SRB bez obracunatog poreza

Detalja intefejsa nema previse i slicica 'izbledjena' - verovatno zbog radi kompeticije to jes' konJkurencije.

Dakle, kome je ovakva spravica interesantna moze se upisati na listu objavljenu via big DIY.

Thread: ovde

Lista: ovde

:drinks:

Amanero Combo384 USB to I2S 384Khz - DSD Converter

post-9-0-09551800-1346274070_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 22
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nisam siguran koliko bi razvoj u nasim uslovima trajao a (po meni) sasvim OK je nesto iz AckoDAC kuhinje.

Ili sada vec dobro poznati Buffalo od Twisted Pear Audio.

Uglavnom su sve to resenja bazirana na Sabre 9012 / 9018 chip-u.

Amanero interfejs se pojavljuje kao najjeftiniji, poredjeno sa M2Tech, EXA U2I, WaveIO, QNKTC itd...

Kvalitet - ke vidime :D

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko sam primetio jedinoM2Tech Amanero i Zpengimaju drivere za OSX ili su vec korisceni inkorporirani driveri iz OSX-atakodje imaju i true master clockove kako za usb protokole tako i za digi audio protokoleZpeng je pro uredjaj i ima i USB i FWM2Tech je propustio da doplati minimalnu cenu i priusti digitaly signed drivere za windowsdok je to Amanero uradio.Sve tri su itallijanske firmeMeni je vazno da radi sa OSX omne zbog toga sto ga ja koristim, vec mi je to znak da je uredjaj kompletan i solidno uradjen i projektovana to je retko izuzev ova 3 modela.Takodje svim ovim uredjajima je potrebno korigovati i napajanjei zameniti master clockovea cena jednog master clocka (ima ih 2 u jedinicama) je veca nego sam jedinicaAli ce raditi OK i sa vec postavljenim...Takodje je potrebno dodati digitalnu izolaciju USB ulaza (ako uredjaji to prihvataju, nece svi...)I izvrsiti digitalnu izolaciju digitalnog audio busa na izlazu. To ce prihvatitiDodati diferencijalne drivere za svaku linijui napraviti jos 2 dodatna napajanja za sve to...ove plocice su samo baza, i minimalni interface.cheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto bi rekli- ako je posiljalac fizicko lice 70e- ako je posiljalac neka firma 50e(vrednost robe bez transp. tr.)

koliko ja to kontam...50 eur ako pise na paketu da je vrednost...70 eur ako pise gift i onda oni procenjuju dali je toliko...napisao post na veliki diy za jedan komad, cekam administratora da odobri...mozda se pokaze i dobro ovo a nije skupo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se neko prijavio moze li da doda moj komad pa ce da dobije lovu kada bude placanje.Hvala,Zeljko

uzimam za meneme i jos jednog drugara. Dodacu i treci komad, nema problema.Da bi ostali u nekim limitima gde moze da se ocekuje da carinu ne platimo tj da se ne obracunava,zamolicu posiljaoca da svaki komad posalje pojedinacno, tj. na tri adrese, tri primaoca. Nadam seda ce to da ispostuje i sve prodje optimalno po nas. :drinks:Edit: Zeljkor: je li ovo OK, da narucujem?Malo siri opis na blogu HiFiDUINO
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Da ne bih tamo oftopicario prebacujem poruke ovde:

Postavljena slikaneskor, za 26 October 2012 - 15:51, kaže:[/font]

@ZZZ

a Amanero, stigao?[/font]

Stigao danas pre podne

ma odmah radi sve pri prvom ukljucivanju bez dodatnih drivera...

A zvucni i ostali utisci?

Napisi koju ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne bih tamo oftopicario prebacujem poruke ovde:

Postavljena slikaneskor, za 26 October 2012 - 15:51, kaže:[/font]

@ZZZ

a Amanero, stigao?[/font]

Stigao danas pre podne

ma odmah radi sve pri prvom ukljucivanju bez dodatnih drivera...

A zvucni i ostali utisci?

Napisi koju ;)

nisam jos probao ali sigurno je korektno

i u sirovom stanju?

nije to vitalni deo, krajnji rezultat ne zavisi samo od USB interfejsa...

u principu tu je potrebno poredjenje prvo sa kristalovim CS spdif receiverom

pa onda sve drugo?

.

BTW ne prima galvansku USB izolaciju na ulazu...

mada mi sa istim uredjajem rade i mis i usb stick

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja ga probao 'na golo' pod Win7. Za Win treba drajver i u prvi mah me zbunilo sto u Device Properties dobijam samo 24/192 kao max.

Pa lepo pokrenem XXHE i spravica strimuje bez problema 384 - to jes' 352.8 :)

Postavljena slika

Nisam nigde video podatak o velicini buffer-a. Priupitao i dobio odgovor

"The max buffer size of the device is 3072 bytes"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Stiglo danas i meni :oke:

Prikljucio na SB Touch sa EDO dodatkom i dobio ovaj info:

Status: Running

Speed: High[/font]

Connection: Direct[/font]

Type: Async[/font]

Frequency: 44103 Hz[/font]

Format: S32_LE[/font]

Rates: 44100,48000,88200,96000,176400,192000,352800,384000[/font]

Feedback Format: High ( 16.16 )[/font]

Interval: 125 us[/font][/font]

Za sve one koji imaju ovu plocicu samo savet da urade upgrade firmware-a.

Evo sta se dobija:

The firmware update to 1.05 RevC3:

- Fixes the DSD noise[/font]

- Adds I2C commands[/font]

- Fixes some issue with feedback timing[/font][/font]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne trolujem tamo temu o baterijskom bijasu, postavljam ovde:+5V Linear PSU for USB devices:http://rockgrotto.proboards.com/index.cgi?board=talk&action=display&thread=7327&page=4a ovde ima jos nekih iskustava:http://rockgrotto.proboards.com/index.cgi?board=talk&action=display&thread=8441&page=15

post-72-0-64241600-1352534661_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Nesko :hi:

Ajd' da i ja ponovim slicicu - da bude u temi.

Jos jedno moguce resenje je odstranjivanje postojeceg LDO sa plocice, time se takodje prekida 'prljavih' 5V iz PC

i plocica napaja sa 3V3 iz recimo baterije, finog reg napajanja itd.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne prekida se na taj nacin "prljavo" napajanje iz PC-jai DALJE shum i ostalo ide preko mase USB-au sistem....Da bi se to izbeglo mora se izolovati i + napajanje i masakoja je ujedno referenca za USB kanal veze....Ali siguro je bolje napajanje nego ono iz kompa....Ai bre kaki ste oma ocete nesto da menjate samo izmisljate bre...he he

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kad moze bolje shto da jok :DGround Noise laaaaadno resavam,PC ukljucujem na uticnicu bez uzemljenja, samo faza i nula :D :DHebiga, kad zivim u starijoj zgradi - i to se nadje :D :D"Fazo moja nulovana..." :whistle2:

nema veze sa shukomvec sa strukturom racunarskog PS-asvakog a narocito switchimaj u vidu milion clockova i decouplinga na samoj plocii periferijama + ventilatori, motori HD-a, monitor itdne bi da ti kvarim zabavu stvarno alito se jedino resava galvanskom izolacijom busapa tek onda nezavisno napajanje ima pravu funkcijuUZ posebno napajanje master clockova (ta 2 mala ocilatora)i zamena istih sa 4 decimale i boljim phase noisom...to znaci 3 napajanja + galvanska izolacija ulaza+ izolacija izlza sa mck-om....u principu te izolacije se koriste u medicimi i tamo gde se vrse osetljiva merenjabas zbog smetnji koje se prenose masom i usb busomima toga na netu pa potrazi.zbog toga sam napravio jedan izolator sa adum4160ali nece svaki uredjaj da radi sa timna ulazu. Recimo nijedan USB to I2s mi nije radio da tim?(mada isti uredjaj radi sa misem i usb memorijom?)prekontrolisacu ponovo mozda sam napravio neki previd?.ali eksterno napajanje i bez izolacije je korisno jer smanjujepotrosnju, opterecenje, grejanje napajanja u kompjuteru koje napaja USB izlazea to moze biti od vaznosti za lap top masinei u slucaju kada je prikljuceno vise potrosaca...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...