Jump to content

Preporučeni Komentari

Nije obavezan... ...ko kako voli.Probaj bez, neće ništa da škodi. Ako nema smetnji, pesma... ...ako ima, metneš širm.Revox je pravio kabl za gramovon, tu su naponski signali mlogo mali, pa je turio širm.Linijski signal me ne sikira baš mnogo, ja širmova na interkonektima više i nemam, onaj sa slike sam iskopo iz arhive.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 75
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Znači ipak mora širm?

Širm uzajmiš sa koaksijalnog kabla za TV, samo da je neki ljudski, a ne oni sa dve žičke u tri reda i okolo selotejp...

fino ti kaže kolega

širm mora

post-38-0-58541700-1346192023_thumb.jpg post-38-0-24516200-1346192321_thumb.jpg

ovako pleteš vodove, pa na njih možeš odma termo bužir ili širm, pa onda širm pa opet tremo bužir pa plastiku od infuzionog rastvora ako ćeš da je još krući kabl i da ima zaštitu, ma što god ti padne na pamet

Pa onda te konope ili vezice, vunene čarape ili pitaj Zena da ti da koji nakurnjak ako mu je ostao :smesna:

od vune je i to je dobro :smesna: :smesna:

samo ondak neće biti rattlesnake interconnect :smesna: :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pronašao širm (sa starog produžnog USB kabla). Pronašao i konopac (dezen je... pa videćete). Daklem, pravio se balansirani XLR kabl. Ovo je probna verzija, ako bude svirala da valja, praviće se ostali. Išlo je ovim redom:

tri žice iz telekomunikacionog kabla (0,6 mm prečnik) upletene

teflon (žuti, prodavac rekao da je bolji)

širm iz USB kabla (veoma bogat)

alu folija (iz USB kabla)

teflon (opet)

omotač konopca

Evo ga (nemoj da se neko smej'o ovo je probni primerak :) nabaviću lepši kanap i drugi termo bužir )

Postavljena slika

Sutra (sa Božjom pomoći) treba da zalemim XLR-ove. To će mi biti skidanje mraka, pošto još nisam, eto... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

paznju na 3.12 min. Tako ti je najlakse da zalemis konektor nakablu. I ako malo rastopis plastiku predugim lemljenjem pin je fiksiran tako da kad se plastika ohladi i stegne sve je na svom mestu i pin se nece iskriviti. Obavezno prvo okalajisi i zice i pinove i koristi kalafon da se lakse i lepse razlije tinol.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Ninja. Dobro je da si ovo postavio - fali mi štošta :) Treba da postavim radno mesto prvo... da nabavim Kalafon. To beše ona pasta za lemljenje? Imam lemilicu poput ove (možda je čak i ista), kalaj, imam i malu stegu negde. Biće ludo sutra :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kalafon je sredstvo za ciscenje zica na gudackim instrumentima ali taj je cistiji i skuplji. Evo ti linak pa pazari kalafon

PS Lemilica ne treba mnogo jaka najnajnajnajvise 30W. Ali bolja je od 15-25W. Nikako ne koristi pastu za lemljenje od nje lem oksidira.

Ovako su mene ucili i to funkcionise vec godinama u mom radu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikako pasta za lemljenje... pasta za lemljenje je big no-no, provodna je i očas posla kuršlus.Sama žica (kalaj u narodu) za lemljenje je zapravo cevčica sa fluksom u sredini, i to je sve što je potrebno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+1Nisam neki veliki lemiličar ali radim ovako kako je Peđa napisao i sve što zalemim se uhvati kao smrt za babu. Pastu koristim kad nešto golemo treba da se lemi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ti uspe i krene ti posao, zaposli i mene :)Ja ću da budem distributer u Bg, a možeš i da šalješ repromaterijal da pravim na licu mesta :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sve ću da Vas zaposlim, proizvodićemo 10 komata mesečno da održimo cenu :)Jes' Gagi, toplo je, ali nije ovo prva stvar koju sam napravio. Sa osamnaest sam sazid'o kuću. i to na sprat. Siporeksom (j.. me siporex). Postavljao pločice, obložio stepenište... Svašta ja umem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sve ću da Vas zaposlim, proizvodićemo 10 komata mesečno da održimo cenu :)Jes' Gagi, toplo je, ali nije ovo prva stvar koju sam napravio. Sa osamnaest sam sazid'o kuću. i to na sprat. Siporeksom (j.. me siporex). Postavljao pločice, obložio stepenište... Svašta ja umem :)

Mani kucu, svi imaju kuce koje je neko ozid'o, nije to nista - al' kablove koji otvaraju vrata nadkosmicke percepcije, e to vredi para ! Odma' dva para kablova na poklon gazdama fifi novina, turis jak oglas i besnu recenziju i ima kuce same da se zidaju... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

............... Odma' dva para kablova na poklon gazdama fifi novina, turis jak oglas i besnu recenziju i ima kuce same da se zidaju... :buehehe:

al mora da budu rattlesnake a šta akao mu je Zen da nakurnjake :buehehe: :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mani kucu, svi imaju kuce koje je neko ozid'o, nije to nista - al' kablove koji otvaraju vrata nadkosmicke percepcije, e to vredi para ! Odma' dva para kablova na poklon gazdama fifi novina, turis jak oglas i besnu recenziju i ima kuce same da se zidaju... :buehehe:

Joj štosejaprvinisamsetio Nadkosmičke Percepcije - kako je to jako :) Sa' će me upropastiš sa tantijemama. Moram da Te uzmem za ortaka. Posle ću da Te dokapitalizujem, ima vremena :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...