Jump to content

Pass B4 aktivna skretnica


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 56
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

naravno druga opcija je da imas pasivno gonjeni aktivni bas - na razne nacine moze da se napravi. manje vise sve od komercijalnih hornaša to radi, moji orisi, avantgarde, cessaro itd. uglavnom radi na istu glupu foru kao kad uklapas sabvufer u sistem, moze preko 2 izlaza iz preampa a moze i preko zvucnickih izlaza za main pojacalo, onda moras da imas kontrolu atenuacije na pojacalu za bas pa onda na uvce nastimas kako ti se svidja da ti tutnji a posto si vredan decko i imas mernu opremu, mozes i da meris.verujem da ovo sto zen mod pise radi lepo (po principu kad si zaludan stavi trafo svuda) ali obaras osetljivost celog sistema sto je bedak. ali ako imas dobrih vati u kuci, why not. ja bih uvek pre slusao full pasivni sistem nego ove hibride, to nema sanse da se ne cuje, sem ako ga ne uradis bas bas bas kao alah zapoveda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a to znaci da ti pojacala za bass i gore moraju biti braca po materi

na primer, jedan od uslova. zato se i neki od pomenutih komerc svajsera zaludjuju time sto teraju ceo taj zvucnicki sistem preko zvucnickog izlaza sa glavnog pojacala - kao satro time ce dobiti nekakav uniformni zvucni karakter sistema pod uslovom da je bas pojacalo uradjeno beskompromisno i transparentno - u praksi je to malo cvrc sio mi ga djura
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... u praksi je to malo cvrc sio mi ga djura

eto , platio si skolu .......... a do juce BD bio guru ........ a danas mozda malo bolji od Dr. Gladidolea :rofl:

Hajde molim te ako te ne mrzi, kako da povezem taj trafo da dobijem smanjenje vise od 5dB.

povezes visoki na izvode orange-yellow , i dobijes odnos 200/17masa je state of mind
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po secanju mislim da je i solaja nekome svojevremeno motao neke autotrafoe za zvucnike....

nadam se da te placa za reklamu , bar koliko mene Daudio :buehehe:moze i Acu da izmoli za par custom ......... za njega se zna da ih je sigurno dovoljno napravio ........ :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na primer, jedan od uslova. zato se i neki od pomenutih komerc svajsera zaludjuju time sto teraju ceo taj zvucnicki sistem preko zvucnickog izlaza sa glavnog pojacala - kao satro time ce dobiti nekakav uniformni zvucni karakter sistema pod uslovom da je bas pojacalo uradjeno beskompromisno i transparentno - u praksi je to malo cvrc sio mi ga djura

Napravi kršteno pojačalo za basove i uživaj.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eto , platio si skolu .......... a do juce BD bio guru ........ a danas mozda malo bolji od Dr. Gladidolea :rofl:

pa sad, zavisi gde povuces crtu i odakle zelis da pljuckas na ekipu. znaci stvar reference. ja to pisem iz perspektive ovoga sto neskor radi, ako je krenuo da hrckuje po najboljim drajverima ikad napravljenim onda je samo nebo granica, i jasno se odatle vidis i sta je sio mi ga djura, koji je inace teska nedostiznost za 99.99%.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako god se ti transformatorčići upotrebljavali za obaranje nivoa , tako isto se mogu koristiti i obratno , tj za podizanje nivoa ako recimi visokotonac ne može da dobaci . Ono šta je bolje od aktivne skretnice je DSP .....principijalno su najbolji hibridi , kombinacija pasive i aktive gde bi se aktivno rešio deo opsega i svi problemi sa odzivom prostorije ....nešto što je nemoguće sa pasivom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliki je i kakav taj trafo koji treba da digne 15db sa basa na ostatak sistema?

Uglavnom se za visokotonce koristi / manje snage / .....kad kažem uglavnom to znači da sam čuo jedan primer i da ću drugi biti ja :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nadam se da te placa za reklamu , bar koliko mene Daudio :buehehe:

to nasa Nadzakbaba Daudio moze da namota levom rukom , samo ako je slobodan od pelena jedno popodne

nadžak baba

nadrkana baba-baraba iz nekog od postojećih, ali nikad uređenih redova : u samoposluzi, u pošti, na autobuskoj stanici, itd. obično bespotrebno nosi štap-skiptar kojim vlada situacijom i voli njime da zamahuje dirigujući masom savremenika tzv. undead-ova (andedova). krije identitet povezujući se maramom u stilu islamskog fundamentaliste spremnog na glavoseču svakog ko pokuša da joj poremeti rang i pljuje po novom svetskom poretku koji donose mlade generacije.

kažete joj 'Dobar dan' a njoj se odmah smrkne i pljuje vas po komšiluku zabadajući vam hekleraj direktno u leđa. ako nađe vremena, od silnih parohijalnih putovanja, rado će napraviti ručni rad u vidu vudu lutkice kojom će vas teledirigovati pravo u propast.

nadžak baba sikće otrovom u odnosu na koga škorpija i crna udovica luče majčino mleko. ako je dotaknete u prolazu osućete se neizlečivim bradavicama. sva bespomoćna, u stanju je da akrobatskim troskokom, preko leševa uleti u autobus i izvuče vas za uši sa udobnog mesta, a možda naplati i kaznu jer kratka je penzijica nekoga ko je celog života radio 'na džak'. takva baba organski i neorganski ne podnosi devojke što idu gole a neće da kupe njen štrikeraj jer su do jedne kurve, eto ona se gadi muškaraca. stalno namrgođena, nadrndana, sejač loše aure čas trči, čas puzi, čas hramlje, čas sprinta, baka 'ko je ne zna, skupo bi platio' plaćenog ubicu, sa osmehom lažne gotovo invalidne naivnosti i bespomoćnosti u stanju je da počini svakakva zlodela.

Е што си ме изрекламирао.... :good2:

:shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...