Jump to content

ESI - Dr.DAC prime


Zvu

Preporučeni Komentari

Da li je neko imao iskustva sa ovim DAC-om ?

Na ESI sajtu stoji ovako :

Dr. DAC prime works with up to 24bit/192kHz and is not only equipped with both an optical (via the included miniplug-toslink adapter) and coaxial S/PDIF input but also with a full USB audio interface (up to 24bit/96kHz) for bit-perfect audio transfer. Optionally the incoming signal can be upsampled to 192kHz, using a TI SRC4382 high end sample rate converter.

The actual analog output signal is generated by a TI PCM1796 DAC with 123dB(a) dynamic range, featuring a full differental output with 3 LME49860NA opamps (8 pin) which are conveniently placed on sockets. The built-in headphone amplifier provides 1/8" and 1/4" connectors. The line output volume can be adjusted or fixed to send out the maximum dynamic range.

Dr. DAC prime provides line inputs (AKM AK5386 ADC with 110dB) as well as optical and coaxial S/PDIF inputs, allowing you to record your own signals with excellent audio quality.

Postavljena slika

Izgleda mi interesantno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Za džabe nema ako si na to mislio :) Mora da se plati.Pitanje je samo da li ga je neko slušao i upoređivao sa trenutno aktuelnim aždajama. Ukoliko zvuk zadovoljava, pazario bih ga. Imao sam ovaj ESI na umu ili Buffalo DAC.Otprilike je to taj cenovni rang, 350-400 evra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad, ako mora USB bolje je dodati još 100 evrića i uzeti Hi-Face + Buffalo. Ili da ti neko napravi kršten USB/SPDIF ili USB/I2s.

Mora da bude eksterno. Neću desktop za izvor. Da bi desk prosvirao, potrebno je mnogo više od dobre PCI zvučne. No ima tema o tome tako da se ne bih previše zamajavao time.HiFace mi ne treba jer već imam TeralinkX2. Treba mi samo DAC. Nadam se da postoji neko ko je slušao Dr.DAC pa bi bilo lepo čuti utiske.

Za te pare ništa ne može da nadsvira RME.

Dakle, slušao si Dr.DAC u nekoj implementaciji ? Možeš li potkrepiti tvrdnju ?Za Buffalo znam da je dobar (iz Sync-ovog slušnog iskustva) još od pre par godina. Ovo tek trebam da poslušam.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora da bude eksterno. Neću desktop za izvor. Da bi desk prosvirao, potrebno je mnogo više od dobre zvučne. No ima tema o tome tako da se ne bih previše zamajavao time.HiFace mi ne treba jer imam TeralinkX2. Treba mi samo DAC. Nadam se da postoji neko ko je slušao Dr.DAC pa bi bilo lepo čuti utiske.Dakle, slušao si Dr.DAC u nekoj implementaciji ? Možeš li potkrepiti tvrdnju ?Za Buffalo znam da je dobar (iz Sync-ovog slušnog iskustva) još od pre par godina. Ovo tek trebam da poslušam.

He,he... zahebavaš Zvule. Naravno da nisam čuo Dr.DAC. Kad ga kupiš donesi ga kod mene da uporedimo. Mislim da si imao priliku da čuješ dobru implementaciju ESS-a sa onim Altecima. Buffalo nisam slušao. Interesantan je taj Teralink (posebno napajanje).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He,he... zahebavaš Zvule. Naravno da nisam čuo Dr.DAC. Kad ga kupiš donesi ga kod mene da uporedimo. Mislim da si imao priliku da čuješ dobru implementaciju ESS-a sa onim Altecima. Buffalo nisam slušao.Interesantan je taj Teralink (posebno napajanje).

Nisam slušao ESS :) Tada, kad sam bio kod Zokija, svirao je Wolfson i to odlično ako smem da dodam :)Mori me samo što dobar čip ne čini dobar DAC. Zoki je to verovatno dobro uredio što vidim po tvojim, a i Peđinim utiscima. Sync je takođe bio oduševljen Buffalom koji ima isti ESS čip. U globalu utisci o Buffalo DAC-u su jako pozitivni. Čitam strane review-e i vidim da ljudi kažu za Dr.DAC da je "ponekada svetao" i "previše analitičan" što će u prevodu reći da postoji verovatnoća da svira tanko. Mada vidim i pozitivne kritike u smislu da je to verovatno do OP-a za koje su postavljena ležišta pa se mogu menjati.Nek sam proklet ali ne uzimam ništa bez prethodnog slušanja, a pogotovo za 350-400 evra :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam slušao ESS :) Tada, kad sam bio kod Zokija, svirao je Wolfson i to odlično ako smem da dodam :)Mori me samo što dobar čip ne čini dobar DAC. Zoki je to verovatno dobro uredio što vidim po tvojim, a i Peđinim utiscima. Sync je takođe bio oduševljen Buffalom koji ima isti ESS čip. U globalu utisci o Buffalo DAC-u su jako pozitivni. Čitam strane review-e i vidim da ljudi kažu sa Dr.DAC da je "ponekada svetao" i "previše analitičan" što će u prevodu reći da postoji verovatnoća da svira tanko. Mada vidim i pozitivne kritike u smislu da je to verovatno do OP-a za koje su postavljena ležišta pa se mogu menjati.Nek sam proklet ali ne uzimam ništa bez prethodnog slušanja, a pogotovo za 350-400 evra :D

Pametno. Taj sa Wolfsonom je Zoki meni napravio, drago mi je da se i tebi dopao. Svrati do mene pa možemo o svemu detaljno :drink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za vikend imam planove ali od nedelje ćemo da se dogovorimo. :drinks:Mogu da ponesem TeralinkX2 ako ti je zanimljiva spravica pa da poredimo sa HiFace.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za vikend imam planove ali od nedelje ćemo da se dogovorimo. :drinks:Mogu da ponesem TeralinkX2 ako ti je zanimljiva spravica pa da poredimo sa HiFace.

Ponesi, poredićemo sa SPDIF-om (coax) iz RME. Trebaće samo jedan malo duži coax kabl.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ćina rulz !Šta je sa jeftinim AK4396 kineskim DAC-ovima ?Audio-gd čini mi se isto rade lepe gotove DAC-ove (dupli wolfson) za pristojne novce (cirka 300e).Kako god, svi kažu da je ESS nešto sasvim drugačije.Ima i onaj Youlong DAC sa ESS9018 koji je navodno isto jako dobar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ćina rulz ali treba dovući iz Ćine nešto bez slušanja uz mogućnost da se i zahebeš. Ta varijanta mi se ne mili.Na HiFi forumima su nakupovali Lampucera DAC-ova pa ih malo malo nađem u oglasima. Treba mi nešto malo ozbiljnije što neću mnogo imati želju da menjam.Ne mora da bude odlično (jer za te novce ne može) nego good enough :) Kada slušaš da osetiš da je dobar zvuk. Finese tj. famoznih poslednjih 10% me trenutno ne zanimaju. Isterivaću mak na konac kada budem imao više novaca i vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na HiFi forumima su nakupovali Lampucera DAC-ova pa ih malo malo nađem u oglasima. Treba mi nešto malo ozbiljnije...

To je samo zato što ih većina nije probala ozbiljno, odnosno sve njegove mogućnosti...drugi razlog je što jako malo ljudi veruje samo sopstvenim ušima, jednostavno im je neophodno da uredjaj ne bude jeftin da bi dobro svirao..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je samo zato što ih većina nije probala ozbiljno, odnosno sve njegove mogućnosti...drugi razlog je što jako malo ljudi veruje samo sopstvenim ušima, jednostavno im je neophodno da uredjaj ne bude jeftin da bi dobro svirao..

Ja sam prvi koji misli da je većina sprava precenjena i da skoro uvek postoji varijanta da se dobije, za nekakav "normalan" iznos novca, izuzetno kvalitetna sprava koja se može meriti sa izvikanim imenima kod kojih je firma više uložila u marketing nego u inžinjering. To je priča koja je stara koliko i HiFi pa da ne raspredamo na tu beskrajnu temu. Onih drugih firmi je mnogo manje i uređaji su ultra skupi te nije u prirodi moje kaste :) da gleda uređaje tog ranga.Takođe sam svestan da ništa ne može za džabe. Dakle, ne mislim da će mi sprava koja košta 100 evra rešiti probleme. Pomislio sam svojevremeno to za Lampucera DAC čitajući hype na HiFiforumima ali je činjenica da sam pročitao nekoliko komentara napisanih od strane ljudi koji imaju kvalitetne sprave i koji procenjuju ukupni zvučni utisak Lampucere kao osrednji. Uopšte ne nameravam da ulazim u polemiku kako ko sluša i šta čuje. Ako mi padne pod ruku neki Lampucera DAC, probaću ga. Nisam gadljiv. Koliko ih je nakupovano u onom GB, prosto ne znam način kako da se ne sapletem o neki kad se šetam po gradu.Čak i kada pišem o svojim zvučnicima ili pojačalu, trudim se da budem maksimalno objektivan iako je to jako teško kada čovek poseduje te sprave. Najviše volim da čujem komentar bivšeg vlasnika neke sprave. Tada je komentar o zvuku ili kvalitetu izrade najnepristrasniji, a elitizam se toliko lako prepozna (ukoliko je neko samo zbog istog zamenio neku spravu skupljom) da mi taj deo nikada ne predstavlja problem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takođe sam svestan da ništa ne može za džabe. Dakle, ne mislim da će mi sprava koja košta 100 evra rešiti probleme. Pomislio sam svojevremeno to za Lampucera DAC čitajući hype na HiFiforumima ali je činjenica da sam pročitao nekoliko komentara napisanih od strane ljudi koji imaju kvalitetne sprave i koji procenjuju ukupni zvučni utisak Lampucere kao osrednji. Uopšte ne nameravam da ulazim u polemiku kako ko sluša i šta čuje. Ako mi padne pod ruku neki Lampucera DAC, probaću ga. Nisam gadljiv. Koliko ih je nakupovano u onom GB, prosto ne znam način kako da se ne sapletem o neki kad se šetam po gradu.

Upravo ti o tome pričam, takodje ni ti ne možeš da se oslobodiš predrasuda.. većina ljudi koja ima kvalitetne sprave nije sigurna u svoj sud već im treba prazan džep da bi dobro čuli... pročitaj još jednom komentare i vidi koliki procenat njih je na Lampuceri slušao neki ozbiljan hi-res materijal pa će ti možda nešto malo biti jasnije..100 eura je ogromna suma za DAC, ako se gleda kroz cenu delova, a Kinezi očigledno samo tako gledaju... ni u jednom drugom koj ti gadjaš nema više elektronike od šake koju možeš u svakom dućanu kupiti za nekoliko črvenih...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...