Jump to content

Novi zvučnici


zocky

Preporučeni Komentari

Potrebna pomoć u izradi novih zvučnika.

Moj majstor za namotaje rešio da zameni VIB130 novim zvučnicima, ja mu mogu pomoći jedino pokretanjem ove teme a cenjene stručnjake sa foruma bih zamolio za sve ostalo.

Projekat kreće od nule pa bi ovo mogao da bude i neki "forumski zvučnik", eventualno interesantan i dostupan većem broju članova foruma...

Projektni zadatak bi bio sledeći:

- da u potpunosti isprati potencijal odlično sagrađenog Babelfis J ampa

- da pristojno prezentuje muzički materijal bilo kog žanra

- florstender

- dvopojasni ili dva i po sistem, TL ako može ili BR ako mora

- drajveri dobavljivi u Evropi po ceni od 400-500€ za komplet, bez pratećih dažbina

Slušaonica je oko 20 m2.

Neki orjentacioni primer bi bio Gravesenov Peerless NOMEX164

Nadam se da ovaj zadatak nije neka "nemoguća misija" :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dobavljivi su preko ovih nemačkih sajtova što postuje Dynablaster ili preko europe-audio.Imao sam te Seas drajvere i već naručio Monacor hornice i visokotonce. Ja sam ih kupio za 50 evra po komadu, mada očekujem da su nešto skuplji sada. U međuvremenu napravim nagli zaokret ka econowave-u ali i dan danas žalim što sam prodao te midbasove. Seas CA18RNX.Bacio sam sve na papir i sve ukupno je trebalo da me izađe oko 500 evra (200 evra midbasovi, 100 evra visokotonci i hornice, 200 evra ili manje MDF i skretnice). Napisani su tamo neki od slušnih utisaka o tim kutijama, a čovek kome sam ih prodao je napravio Proac clone sa njima i već neko vreme očekujem da mi javi da je završio kutije da idem na slušanje. Iz NS je :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nek sam i slep i glup ali tog Troelsa ni malo ne volim.Ali zato Zapha volim :DOsim sto lepo prica rekao bih da ume i da poslusa!Tako da po meni (na slepo) uvek pre Zaph, samo da su jos neke novije jedinice :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušaonica je oko 20 m2.

Neki orjentacioni primer bi bio Gravesenov Peerless NOMEX164

Nadam se da ovaj zadatak nije neka "nemoguća misija" :)

U principu, deluje OK varijanta. Babel je 2x30 W na 8 Ohma, ako se dobro sećam? Koliko može da se iscedi na 4 Ohma? Za te zvučnike i 20 m2 mi je nekako na granici što se tiče potrebne snage za varijante kada se glasnije sluša neka dinamički zahtevna muzika. Ako je Babel rock solid prema nižim impedancama uz rast snage, onda bi moglo da je dovoljno za taj projekat zvučnika. Trebalo bi da su ti zvučnici realno efikasni oko 89 dB/1W/1m.

P.S. Da napišem nešto vezano za samogradnju. Svi zaglavili u off-topic temama. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Babel je 2x30 W na 8 Ohma, ako se dobro sećam? Koliko može da se iscedi na 4 Ohma?...

Pola od 30W bez izlaska iz A klase, a posle je limit napon napajanja/izlazni tranzistori.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

taj majstor bese tvrdio kako je VIB 130 bolja kutija od B&W od 3000-4000 eur,narocito u basu...neprocenljivo :) cak i zene znaju da ima nesto u velicini...bilo sta da napravi to ce da svira kao Nautilus...Inace motao mi je zavojnice za Proac na kojima je jedna vrednost zapisana a izmerena je oko 50% manja...hvala Zvu na info...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potrebna pomoć u izradi novih zvučnika..................................................................

Ja ti dajem predlog da napravis ove,nece te puno izaci i mogu da se mjere po karakteristikama sa bilo kojim iz ovog ranga.to treba cuti :)

post-1004-0-69186900-1331401432_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bi iso na aktivu, flatcone Tangband 3" i neka dva midbassa u D'Apollito izvedbi kako me ova rec nerviraaaaaaaaaaaaaaaa :crazy:

http://www.6moons.co...oenicke3/2.html

a mozes samo jedan midbass od 20cm recimo ovaj kenjdzi je bestbuy i svira u visoj ligi

http://www.ebay.de/i...=item231a6db6a8

http://www.ebay.de/i...=item2eb96ee4ae

http://www.ebay.de/i...=item336bff0938

a evo TL kutija za njega tj dve, druga je kompresija

http://www.hifi-foru...-104-22340.html

mega tema

http://www.diy-hifi-...read.php?t=2792

a mozda i apollito u open bafflek a ispod neki sub ili sta znam, to bi vec bili vrhunski zvucnici za male pare :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako imas prostora metnes armadu kenjdzija ukupno 8-12 komada i dva tangbanda, i taj sistem moze da se takmici sa cime god oces :Dja bi to ovako, 4 komada onih TL i dva open baffla sa po 4 kenjdzija i jednim u centru tangbandom, ili samo po dva apollitoaaaaaaaa kenjdzija u kompresije, to je vec high end sistem za samo 500evra sa sve dazbinama, i jos treba aktivnu skretnicu i koje pojacalce :)a za filmove ti ne trebaju surround zvucnici, jer tangbandi upravo to rade... ajde Boki probavaj ih ne mogu jos puno da izdrzim :Dustvari ovako je najbolje: po dva TB i dva Kenforda u kompresiju, i 4 TL kenforda kao wooferi = ispod 500evra bez troskova transporta, za te pare ne postoji bolji zvuk, ako slusas elektronsku muziku onda bi to bio sistem koji skoro da i nema konkurencije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ili je ono TQWT kutija, ne znam ne razumem se bash, al imam nos tj ushi :Da mozes i jednostavno te Billich Willich kutije i odgore metnes jedan TB i to je isto super zvuk, jer taj koax sto su napravili nisu mogli da veruju kako svira taj zvucnik, znaci komplet zvuk i to im je najuspelija kutija kontam, a tu ima dosta dobrih majstora ;)evo merenja kenjdzija, ne znam jel moze da se vidi ako nisi clan, pa cu staviti slikehttp://www.diy-hifi-forum.eu/forum/showthread.php?t=2792&page=23

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potraga završena zahvaljujući Zvuovom predlogu.

Neće biti "Waveguide", naručen je par T25C003 i dva para CA18RNX.

Drajveri treba da stignu do kraja ovog meseca, sudeći po tome šta je ortak postigao sa malecnim AL130 uopšte ne sumnjam da će sa ovima ispasti sjajan zvučnik.

Zahvaljujem na trudu svim učesnicima u ovoj temi!

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potraga završena zahvaljujući Zvuovom predlogu.Neće biti "Waveguide", naručen je par T25C003 i dva para CA18RNX.Drajveri treba da stignu do kraja ovog meseca, sudeći po tome šta je ortak postigao sa malecnim AL130 uopšte ne sumnjam da će sa ovima ispasti sjajan zvučnik.Zahvaljujem na trudu svim učesnicima u ovoj temi! :BeerMugCheers:

Svaka cast pri izboru..dobra je stvar kad se moze uopste nabaviti tj naruciti ovakve jedinice to je najveci problem kod nas :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...