Jump to content

Stabi2 naked


Eci

Preporučeni Komentari

NHF, golišavi STABI prelazi u moju prinadležnost, serijal se nastavlja kad se radovi nastave sa olajisanjem i šmirglanjem.@Kold: klaviršarke idu na klavir pa se plašim da će i trubači sa ploče da zvuče kao klavir a ne kao truba :wink2:@ostali: biće blagovremeno poručene i montirane šarke po Kuzminoj preporuci kako ovaj gramofon to u najmanju ruku zaslužuje, a sport sa klavirima i školskotablastim farbama prepuštam(o) vičnijima tom sportu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...
  • 4 months later...
  • 3 nedelje kasnije...

Promenjeno je ožičenje, kondenzatori..stavljen je nov prekidaččašice sa oprugama su napunjene silikonskim uljemčašice vraćene u subšasiju , kreće sastavljanjespaja se šasija sa subšasijommontira se čašica za osovinu, sipa se ulje SAE30 i doda nekoliko kapi ulja za šivaće mašinestavljen je tanjir, platforma za ručicupotom je gramofon uključen, radio je non-stop 24hmontirana je i podešena ručica ( Roksan Artemiz )

post-205-0-32366300-1364752450_thumb.jpg

post-205-0-43507700-1364752492_thumb.jpg

post-205-0-55249400-1364752559_thumb.jpg

post-205-0-16671900-1364752625_thumb.jpg

post-205-0-69783200-1364752671_thumb.jpg

post-205-0-53480200-1364752701_thumb.jpg

post-205-0-51261500-1364752932_thumb.jpg

post-205-0-36696400-1364753098_thumb.jpg

post-205-0-53456800-1364753188_thumb.jpg

post-205-0-71457600-1364753256_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

............... sipa se ulje SAE30 i doda nekoliko kapi ulja za šivaće mašine 

 

svaka čast za restauraciju :respect:

 

ulje za šivaću mašinu dodaješ da razrijediš SAE ?

 

kakva je osovina tanjira konus ili kuglica?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dragi moji,

 

bio danas na Uskršnjem roštilju kod FFL, poneo pod miškom Brahms-ov koncert za violinu i dupli Golden Gate Quartett, da malo plaknem uši i dušu, kad već carska slanina, vrat, lozovača, pomfri i mladi lukac brinu o ostalim čulima.

 

Slušao se nov setup koji čine gore predstavljen Stabi sa Roksan ručicom i Benz Micro Silver zvučnicom (modifikovanom nekim predrkanim kantileverom i dijamantom by Mr Lukashek- ne spominjem to radi puvanja nego zbog teksta i dilema koje slede), phono sekcija koja se napaja sa 2 akumulatora (24VDC valjda) i koja je sa OpAmpovima, detalje ne znam, pojačalo Restek Challanger predstavljeno već negde na Forumu, Tannoy 15" u ružnoj DIY kutiji, DIY interkonekti i zvučnički kablovi veoma neobični po sastavu ali falimtebože, ne debeli poput audio-dildoa koje viđam na svakom koraku i koji su nepraktični za upotrebu dozlaboga.

 

Ceo sistem ovakav kakav je deluje veoma tonski izbalansiran, slušljiv, neutralan i zabavan, mislim da je njegova najveća vrlina sinergija pojedinačnih komponenti bez obzira na to što je sastavljen od delova razne fele i cenovnog razreda (mislim da je najskuplja komponenta u njemu ručka za gramofon a najjeftinija phono sekcija), a najprijatnije iznenađenje mi prestavlja zvučnica koja uprkos odličnim startnim pozicijama, posebnom tretmanu od strane proizvođača u ranijim slušačkim seansama nije kod mene izazivala posebno ushićenje, džabe što je bila usvirana i što ima u njoj oko 100 radnih sati, nekako me nije terala na slušanje ploča. Čak njena nemodifikovana sestra bliznakinja (koja je na Stabiju Mk1 kod FFL-a) mi je bila zabavnija i upotrebljivija. U ovoj kombinaciji steroidna verzija Benz-a pokazuje pravi sjaj, jednostavno izvlačeći iz brazdi bez problema svaki vokal GoldenGate kvarteta, sve lepe žene kojima je Leonard Cohen posvetio po jednu pesmu (Marianne, Susanne...) klate lepim nogama iz prvog reda pred maestrovim podijumom, sve u svemu, za sad sve ostaje kod FFL-a dok ja kod kuće ne omogućim adekvatn(ij)e uslove za udomljavanje gramofona. I još možda još koječega iz iste radionice. Ali otom-potom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka čast za restauraciju :respect:

 

ulje za šivaću mašinu dodaješ da razrijediš SAE ?

 

kakva je osovina tanjira konus ili kuglica?

:thank_you2: 

 

da

 

konus

kod Stabi1 je kuglica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...