Jump to content

VT-25/801A push-pull phono preamplifier ( by Sakuma )


Doktor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 36
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

to je do daske ezoterican pristupako imas source/pre koji moze da gura niskjoomski ulazni trafo , ako imas para za adekvatna gvozdja , ako imas ezotericne zvucnike ...... onda je to za tebe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu samo da kažem da si hrabar ako ovo kreneš da praviš. Naravno, ništa nije nemoguće, ali ... Mislim da je potrebno žrtvovati se, i to ozbiljno zarad ovakvog projekta. Osim ako ti ne leži hrpa delova okolo i čeka samo na ovako nešto. Gomila trafoa koje treba pripremiti... Mene bi lično ovo prestravilo odmah... zapravo, i jeste...edit: preteče me Zen...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi moji Prijatelji,puno hvala na ovakvim odgovorima !Ja, na zalost, ne znam da sklapam, pravim, lemim, ... ali sam dioskofil i sa Vama jer je ovde prava atmosfera ! :-)Naravno da zelim da se napravi i cuije ova RIAA i ovaj preamp.... nastavice se .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi prijatelji,da li je neko cuo/video/pravio ovako nesto ?http://www10.big.or..../amp/sheet.htmlKao diskofil/audiofil zeleo bih i Vase misljenje ?Da li praviti/imati u set up-u ovako nesto ?Pozdrav.

Neki kazu da vole trafe i da im se takav zvuk svidja a o ukusima je besmisleno raspravljat. Sa tehnicke strane ovo ne spada u neka rjesenja, nije tesko zamislit koliki ce bit propusni opseg (a i fazni kutevi) sa cak 5 trafa u signalnom lancu i kako ce se to odrazit na reprodukciju tranzijenti.Ima jos toga.....ali ki voli, neka mu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi moj sstrsat,tebe izuzetno respect za sve one PM oko phono preamp. i RIAA-e.Ali, ..... trafo-i su mi omiljeni :oke:Drago mi je da si se i ti ukljucio :happy64:

A je, ukljucil san se ali jos samo danas. Sutra bizin doma sa ove platforme i iducih misec dana ce me bit malo po forumima.Ako su ti trafi omiljena stvar, bit ce mi drago da slozis ono u cemu ces uzivat. Ja ih vidin tako kako san rekal ali odluka oces li ic na to je samo tvoja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A je, ukljucil san se ali jos samo danas. Sutra bizin doma sa ove platforme i iducih misec dana ce me bit malo po forumima.Ako su ti trafi omiljena stvar, bit ce mi drago da slozis ono u cemu ces uzivat. Ja ih vidin tako kako san rekal ali odluka oces li ic na to je samo tvoja

:good2:Hvala ti ! :thumbsup:Bicemo u kontaktu !
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doktoreda bi sve bilo originalnotu ce ti mozda biti malo teze nabavitionaj mali varijabilni induktorVL-102koji igra vaznu ulogu u formiranju riaa krive kako je autor zamislio.takodje u tu pricu spadaju i interstage trafoi TN-342, TN-347....cak i ako ti se zvuk ne bude dopao,novac nece biti uludo potrosen jer ostaje iskustvoMozda nisam u pravu,ali mislim i da ces lako povratiti ulozeni novac i trud,jer u svetu ima ozbiljnih ljudi koji znaju da cene dobre vintageoriginalne konstrukcije,bez obzira sta bilo ko o tome ima da kaze...A kazu da i sreca prati hrabre i plemenite...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovani ZZZ,bez brige za nabavku delova ..... mislim da si me dobro upoznao :-)Sto se tice iskustva sa Phono preamp., bar toga imam ..... :-)Povracaj novca mi nikada nije bio cilj.Zaista, hvala ti za podrsku.Pozdrav.

He...He...Doktore ne brinem, znam da ne bi ni pisao ovoj temi da nisi na domak egzoticnih komponentipotrebnih za izradu.(Tamo na shemi onaj deo je obelezen saVL-102a dalje u tekstu je isti deo obelezen sa VL-208kada sam svojevremeno gledao Sakuma sheme primetio sam tokao i da se taj part ponavlja i u nekim drugim riaa kolima,mislim da imam podatke i bolje fotografije tog delapa ako iskopam sa HDa mogu ti poslati ovde na temu?)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

doktore, ne treba da ides dalje od LCR RIAA preampa, ali posteno uradjenog. sakumu pusti japancima, njih vozi drugaciji zen nego nas ovde....prostudiraj ovo detaljno, sve pise sto treba da se zna:http://vinylsavor.blogspot.com/search/label/LCR%20RIAA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nista ne fali njihovom zenu

napravis jedan takav pre-amp , prodas postojece zvucnike , napravis jedan dobar zvucnik , stavis mono Denon u posten Lenco ili Garrard ..........

ostatak zivota slusas mjuz i ucis da pravis sake

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...