Jump to content

pcm1794


bregar

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 59
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

a ne mogu da se setim koji je u shanlingu ...... vrni se malo kroz thread , na prvu stranu pa vidi .....disclaimer : ja sam ponekad bio s mozgom u minusu , a CeeVee i cesce :good2: , tako da je potrajalo ....... al' mislim da se isplatilo ......edit ..... eve - ipak je 1738http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/130568-upgrade-output-shanling-cd-s100-mkii.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

edit ..... eve - ipak je 1738http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/130568-upgrade-output-shanling-cd-s100-mkii.html

Mož to valjda da radi i sa strujnim dac-ovima. Ti naponski i tako nisu ni za ... :eek: Samo pravi muškarci troše strujne dac-ove :D Ajde, kad će premijera, recenzija, pločice, kuvar :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se mene tice - ako mi zatreba nesto sa jos vise mooda - ili cu rekalkulisati otpore na Yvette i uraditi je sa BD243/244 , ili cu uraditi I/V sa Pumpkinom

Pa tema je PCM1794 :good2:

Može li Ivetica :eek: da se uskladi sa gore pomenutim dac-om ?

PCM1794 mono

Outputs peak to peak 15.6mA

Single DAC output [Vrms] 0.480

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlucio sam da uvedem sebi novo pravilo: dok nesto radim ne visim na forumu. Kad zavrsim napisem. Rezultat: posao zavrsen, tema se ne razvlaci uz miniranje i svi dobiju konacno resenje. ne mora da se pregleda 750 strana postova da bi se ustanovilo da nema resenja u toj temi. Mislim da su takve teme korisne za nekog ko hoce da procita. Dobacivanja i sale na privatne racune mnogima nisu interesantne jer ih ne razumeju a mi koji se znamo mozemo i telefonom da se salimo.Sto se tice sazetosti tema mislim da teme o modifikaciji Denon cd plejera sve objasnjavaju: prethodno stanje, uradjeno, napredak u toku radova i naravno slusni utisak vlasnika cd-a. za nekog ko bi hteo nesto da sazna u jednoj strani bi dobio sve potrebne informacije. Prema tome kada Pile i ja budemo imali konkretno resenje sa slusnim utiscima, podelicemo ih sa vama sa sve semom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlucio sam da uvedem sebi novo pravilo: dok nesto radim ne visim na forumu. Kad zavrsim napisem. Rezultat: posao zavrsen, tema se ne razvlaci uz miniranje i svi dobiju konacno resenje. ne mora da se pregleda 750 strana postova da bi se ustanovilo da nema resenja u toj temi. Mislim da su takve teme korisne za nekog ko hoce da procita. Dobacivanja i sale na privatne racune mnogima nisu interesantne jer ih ne razumeju a mi koji se znamo mozemo i telefonom da se salimo.Sto se tice sazetosti tema mislim da teme o modifikaciji Denon cd plejera sve objasnjavaju: prethodno stanje, uradjeno, napredak u toku radova i naravno slusni utisak vlasnika cd-a. za nekog ko bi hteo nesto da sazna u jednoj strani bi dobio sve potrebne informacije. Prema tome kada Pile i ja budemo imali konkretno resenje sa slusnim utiscima, podelicemo ih sa vama sa sve semom.

Impulse Nema ljutish vazi ? :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne ljutim se uopste, samo sam sebe krivim sto provodim previse vremena na forumu. Mnogo se bolje osecam kad sednem i nesto uradim. Nije problem ni da svako vece dopisem na cemu sam radio i kakvi su utisci i da se ukljuce ljudi u temu ali dok se ne cuje ono sto se naumi napraviti ne moze se reci da li svira dobro ili ne. ja sam to iskusio sa modifikacijama: jedan deo znaci mnogo u zvuku a vise pogresnih moze da uvede u situaciju iz koje se tesko vraca. ZBotic stalno napominje da ono sto se radi treba ispostovati do detalja i rezultat nece izostati. Sve je vec izmisljeno, treba samo to da primenimo i da se poigramo sa izborom delova prema licnom ukusu.Ne ljutim se stvarno. Postavicu za vikend (jer danas i sutra imam posla koji treba zavrsiti) izmenjenu varijantu postojecih sema za I/V pa je treba probati a i komentari dobro dodju ako se zapne da usmere u pravu stranu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega impuls, ti bi mogao i tekstove koje pišeš da razmenjuješ putem telefona, ako će ti svi biti kao onaj o tweak-ovanju Denon DCD-920 plejera; onaj (ceo jedan) pasus u kom opisuješ šta si radio na njemu je taman prava mera za jedan SMS .Postavljena slika

A ako će ti tekstovi biti k'o onaj o modifikaciji Philips CD 931, onda je i SMS za to previše ... osim ako ne misliš slati prazan SMS Postavljena slika

Izgleda da su ti od svih tekstova najopširniji oni u kojima deliš (moralne)packe forumašima i razvrstavaš ih na konstruktivne i one druge (koji "miniraju" teme) ... da ne kažem smaračePostavljena slika

... ponekad se zaista ponašaš k'o nova mlada Postavljena slika

Eto, ja (opet) rekoh što imadohPostavljena slika ... no hard feelings ! Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

edit : eve ti kako je CeeVee zavrsio sa pretecom Yvette - u sonovi je napravljeno na bazi Rudolf Broejtrers simple IV stage-a , ali je "pomalo" optimizovan .......http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/130568-upgrade-output-shanling-cd-s100-mkii-11.html

A može li se ovo rešenje upotrebiti za nebalansirani DAC i sa nebalansiranim izlazom i kako ?Da li se pravi cela šema pa koristi samo jedan ulaz i izlaz ili... ? :punk::rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A može li se ovo rešenje upotrebiti za nebalansirani DAC i sa nebalansiranim izlazom i kako ?Da li se pravi cela šema pa koristi samo jedan ulaz i izlaz ili... ? :punk::rofl:

Koji nebalansirani DAC (ima raznih) ?Generalno moze, ovako :post-20-125692413924_thumb.gif
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo, lepo, mislim da imam sve te delove, hvala :punk: Radi se o TDA1541, gledao sam šeme za razne I/V stepene, no su mi ipak prekomplikovani.Pošto se kratko bavim elektronikom, naučio sam dosta toga o lampama, ali sam sa solid state-om još uvek na Vi, pa mi treba nešto jednostavno za početak, taman da usput i skontam kako funkcioniše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A može li se ovo rešenje upotrebiti za nebalansirani DAC i sa nebalansiranim izlazom i kako ?Da li se pravi cela šema pa koristi samo jedan ulaz i izlaz ili... ? ;):rofl:

pusti sipija - prolupao :rofl: to sto je na semi - koristi se za mono balansirano ILI za stereo nebalansirano ;nema veze sto je bias string zajednicki ........ odnosno ima veze - bas je elegantno :punk:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...