Jump to content

Skretnica ili ...?


vans

Preporučeni Komentari

Imam jedan problem sa zvucnicima u pitanju je Quadral All-Craft 2800 (2 basa, 1 mid i 1 high),Na jednom od zvucnika bas je primetno slabiji. Mislio sam da su drajveri, ali oni rade u ritmu basa-pomeraju se. Prebacio sam dva basa iz kutije, u kojoj slabije rade, u drugu i mnogo se bolje cuju. Predpostavljam da je skretnica u pitanju. Ako vam nesto znaci zvucnici sad rade na 4oma.Da li je skretnica gotova ili nesto drugo pravi problem?Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Evo slike.

Postavljena slika

Nasao sam lika da mi zameni kondezatore na obe skretnice sa Mundorf kondezatorima i trazi mi 70e. Sad, ne znam jel to mnogo?

Moj ti je savet da ne bacaš novac na Mundorf kondenzatore svuda. Stavi Mundorf na visokotonce redno, a za ostatak su dobri bilo koji MKP. Mundorfi se kreću od 3 evra po komadu pa do ... baš mnogo. Pri tom govorim o belim Mundorf kondenzatorima koji su najjeftiniji.

Drugo, ne moraš mu dati 70 evra već možeš da ih zameniš i sam. Na svakom kondenzatoru piše koliko ima uF. Zapiši na papir i kupi iste takve kapacitivnosti x 2 (za obe skretnice). Kako skineš jedan stari, tako na njegovo mesto zalemi novi iste vrednosti i tako ćeš jedan po jedan polako sve da ih zameniš.

Proveri da li su basevi dobro povezani uz omoć baterije od 1,5V. Otkači kabal iz pojačala koji vodi do zvučne kutije. Od ranije znaš koja žica je plus, a koja je minus. Uzmi bateriju od 1,5V i stavi plus na plus, minus na minus. Kada to uradiš trebalo bi da se čuje tiho "pak" i da se na oba basa blago pomere membrane ka napred. Ukoliko se jedna pomeri ka napred, a drugu uvuče unutra, onda ti to pravi problem koji ćeš rešiti tako što ćeš na tom basu zameniti plus i minus žice koje vode do njega. Takođe, može da se desi da obe uvuče unutra a to znači da si ih pogrešno povezao prošli put kada si to radio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovaj BENNIC 5% meni svira isto ko i Mundorf - ko da ih je isti kinez pravio...samo su razlicite nalepnice :buehehe:

http://www.kanibal.c...hp?sgr=11091000

tehnicke karakteristike :

CHARACTERISTICS :

TOLERANCE : ±10%(K) or ±5%(J) or ±2.5%(H) or ±1%(F)

DISSIPATION FACTOR :

( tan δ )

Max. 0.0007(0.07%) FOR "XPP" AT 1KHZ

TEMPERATURE :

-40ºC TO +105ºC FOR "XPP"

INSULATING RESIS : C ≤ 0.33μF , I.R. ≥ 9000 Mega-Ohm (AT 20 ºC, 1min)

C > 0.33μF , I.R ≥ 7500 Mega-Ohm (AT 20 ºC, 1min)

LIFE TEST : 150% OF RATED WORKING VOLTAGE AT 85ºC FOR 1,000 HOURS

HUMIDITY : Max. 5% D.F. Max 2% I.R. Min. 7,000 Mega-ohm UNDER R.H. 95%@40ºC 1,000 HOURS

LEAD PULL FORCE : Min. 1.5KGS AT 30 MINUTES

LEAD BEND FORCE : NOT BREAK AT 90º FOR 1 CYCLE

a slicna im je i cena

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proverio sam sa baterijom i sve je ok, svi basevi se pomeraju napred.Sto se tice kondezatora u Kanibalu me izadju oko 7500 din i nemaju sve koji mi trebaju, npr. od 82uF uopste nema na sajtu, a covek mi za Mundorf trazi 70e.Ne znam gde jos da pogledam za kodezatore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...