Jump to content

PSM 2 way constant directivity speaker


Zvu

Preporučeni Komentari

Не дирајте ми г.г. (господина генијалца) Зигфрида Линквица.Ко је мало читао, зна да је предмет његовог истраживања природан звук у дневној соби. Он користи психофизиолошки феномен да систем уво-мозак не региструје рефлексије које касне мање од 60 милисекунди (ако се добро сећам) за основним звуком, а то се своди на дужину просторије од 7 метара.На сликама са Звуовог линка се види да је просторија знатно већа од дневне собе (то је нека мала сала), па даља поређења немају смисла.Као када би се неко изненадио што је на релију Париз-Дакар ленд ровер победио ферарија, бугатија, ламбоа, аскарија....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ovo ??http://www.mitrosmus...1P-CENA-ZA-PAR/o ovim zvucnicima pricate ???!! :unbelieveble:pa ja imam ove zvucnike - drzim ih u dnevnoj sobi kao zvucnike za komp. :connie_nutzo::buehehe:focal/cabasse jedu ih na sve moguce nacine - kakav orion :crazy:

Da, da. Stvarno je potpuno nemoguće da kutije koje su koštale Boga oca kada su bile nove, "jedu" kutije koje koštaju 150 evra nove :)To ti je isto kao kad bih rekao "moje Dynaudio stare 10 godina jedu za doručak ove nove Behringere" :D Sad što je cena polovnog bookshelf Dyna okoo 500 evra što je najjeftinije što sam video do sada, to je druga priča.Zato u naslovu piše PSM (poor Serbian man) :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SMWTMS MEETING - MARCH 13, 2010

The Linkwitz Challenge draws a large crowd of 33, including Jim Hayward from Toronto and Robert Thompson from Seattle. Postavljena slika Postavljena slika Left to right in the 1st row Jim Snyder (red shirt), Steve Eberbach, Marshall Grimm, and Bob Klacza; in the second row Jim Hayward, Gary Shapira, Jim Tashjian, John Headapohl, Bruce Beyer, and Ron Burk, in the third row Gary Seguin, Kurt Lyons, Bob Bellair, Alan Paul, Josh Burton, John Budrys; and in the "balcony" Arny Krueger, Dan Field, and Tom Nousaine. The view from the "balcony" as Gary Eickmeier demonstrates his Image Model Projector to the the group and the attentive ears of Australian Shepherd "Aussy". Postavljena slika Postavljena slika Dave Clark reports the status of the Sigfried Linkwitz Challenge to the AES. To the right above the Eickmeier speakers hangs one of the Behringer Truth B2031A reference "box" speakers. Just barely visible behind the tripod is one of the Linkwitz Orion speakers, which later were positioned under the Behringers. Dave Clark shows James Johnston's illustration of the workings of the human ear to help suggest what might be most significant in the investigation of what factors are necessary or sufficient for local acoustics, such as a home listening room, to disappear, and the sound of the original concert hall be heard. Postavljena slika Postavljena slika David unveils the summary of the scoring in preliminary testing showing a tongue in cheek correlation to the alphabetized first names of the listeners. Bruce Beyer auditions the test set up, comparing the Behringers to the Orions behind the acoustically transparent curtain.

http://home.provide....st/20100313.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mikice, probaj da ih "nahraniš" kvalitetnim vatima i da dodaš nešto što će da reprodukuje najniže frekvencije.Mogao bi da napraviš neki kraći review ovih kutija kad ih već poseduješ :wink2: Kada ih budeš slušao, usmeri ih tako da se im ose ukrštaju tačno ispred tebe. To bi trebalo da da najbolji "imaging" :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogao bi da napraviš neki kraći review ovih kutija kad ih već poseduješ :wink2:

Zvuk je obican nista posebno u odnosu na ove starudije koje slusam. :Flying:Njima ne treba da dodam nista da reprodukuje najnize frekvencije. :nonono:Malo su bolji od ostalih Beringera koje sam imao za komp.Ako se poredi sa eltaxima i ostalim govanjcima koja isto toliko kostaju onda su bolji.Jos bolje ste prosli ako nadjete polovne kao nove :preved:Zavise puno od prostorije u kojoj se nalaze i od vrste muzike.Ako su test radili sa "ozbiljnom" muzikom - klasikom - gudaci, horovi - onda nije ni cudo sto su bolji od Oriona.Klasika i filmska muzika ubija kako se cuje. :good2:i Jazz je odlican - ali zato padaju na metalu, tehno, mix muzici - koju naprave boljom nego sto jeste i kolorisu zvuk.zato monitori svakako nisu - odnosno ko radi mixeve - komponuje ili pravi muziku kroz komp.vise vuce na hi-fi - odnosno ja ih trenutno koristim za video opciju - gledanje/slusanje filmova. :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislio sam u principu na mix - bilo koje vrste muzike - zvuci nerealno na izlazu te nije za monitoring -odnosno za studio.a ima zapeta izmedju tehno i mix muzike :D

Pa to sam i ja mislio - jasno je kad tehno zvuci prirodno a kada kolorisano.... :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...