Jump to content

Hiraga DC offset


ebe

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Neko ili nesto mi je osakatilo prvi post. Ostade samo poslednja recenica. Podesim ja ofset na 0V pomenutim potenciometrom kad nemam nista vezano na ulaz. Medjutim kad prikljucim muzicku karticu ofset skoci na 1.5V. To se desi na oba kanala sa dve razlicite kartice (itegrusa i x-fi). Jel moguce da obe kartice imaju DC na izlazu i to priblizno isti? Trenutno nemam zglavan preamp sa kojim bih testirao istu stvar. Ako svaki izvor ima DC koji steti zvucnicima kad ga snagas pojaca, cemu onda direct coupled arhitektura? Negde mora postojati kond na putanji signala koji ce ga otkloniti. Ili sam mozda nesto propustio?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li možeš da izmeriš imaš li DC napon na izlazu svojih izvora?Pokušaj da privremeno staviš neki 2-5uF blok redno na ulaz pojačala i onda izmeri da li imaš na tom kanalu DC na izlazu?Direct coupled ima smisla ako ni jedan od elemenata (uređaja) nema DC napon na izlazu. Ako izvor ima elektrolit na izlazu, ne bi trebalo da ima DC, ali nije nemoguće, kod mene se desilo na dva CD plejera, 100uF elektroliti su "cureli" na DC komponentu... F5 nema sprežnih kondenzatora, a Sipi je konstruisao preamp sa sličnom topologijom, prilagođen za F5, ni tamo nema kondova na putu signala. To je dobro i fino, ali samo dok se iz izvora ne pojavi DC komponenta. Srećom, to se može rešiti na nivou problematične komponente.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko ili nesto mi je osakatilo prvi post. Ostade samo poslednja recenica. Podesim ja ofset na 0V pomenutim potenciometrom kad nemam nista vezano na ulaz. Medjutim kad prikljucim muzicku karticu ofset skoci na 1.5V. To se desi na oba kanala sa dve razlicite kartice (itegrusa i x-fi). Jel moguce da obe kartice imaju DC na izlazu i to priblizno isti? Trenutno nemam zglavan preamp sa kojim bih testirao istu stvar.

Није звучна картица.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve sam jos jednom detaljno premerio. X-Fi na izlazu ima -190mV ofseta. Razlog za to je sto je kartica modovana i tom prilikom su povadjena cetiri elektrolita na izlazu. Sa ovom karticom na izlazu hiraga ima -2.5V ofset. Integrusa u drugom kompu ima svega 2-3mV ofseta, medjutim na izlazu pojacala sa njom dobijem 1.5V ofset. Ovo bas nema smisla. Kad stavim kond na ulaz ofset padne na svega nekoliko mV, sto je i ocekivano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napravi ovo iz attachmenta i prikaci na izlaz amp a, sa prikljucenom zvucnom ako svetli - imas VF oscilaciju koja se lako moze transponovati kao DC offset sto se tice kartice koja ima DC offset - i ako je modovana , lose je modovana

post-2-0-06102400-1312320354_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napravi ovo iz attachmenta i prikaci na izlaz amp a, sa prikljucenom zvucnom ako svetli - imas VF oscilaciju koja se lako moze transponovati kao DC offset sto se tice kartice koja ima DC offset - i ako je modovana , lose je modovana

Da, ovo je genijalna spravica, ja probao da sklopim, sklopio za pet minuta i probao... Na sreću, ni jedna dioda nije zasvetlela :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad ste mi zabili ekser u glavu sa tim oscilacijama. Probacu Zen-ov predlog veceras. Nego, zbog cega imam brum na zvucnicima kad ulazi vise? Cim prikljucim zvucnu na ulaz, nestane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tepih neće izazvati oscilacije, ali đubre iz napajanja kompa može. Isto tako predugačke žice od pločice do tranzistora. Ne znači, ne mora, nije obavezno, ali nije nemoguće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...