Jump to content

Hiraga DC offset


ebe

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

NE SVETLI! Sastavio sam ono cudo, prilkljucio ga i ne svetli ni kad vise ulazi ni kad su povezani. Zatreperi samo na sekund kad se na zivo prilkjucuje izvor. Mada na zvucnicima jos uvek imam brum dok ulazi vise ali ledice to ne registruju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzmi krokodilke ili komad žice i prespoji kratko ulaze. Ne bi trebalo da bude bruma sa kratko spojenim ulazima (+ i masu ulaznog signalnog kabela kratko prespojiti)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brum nestaje kad se ulaz prespoji.

Dakle, ne generiše pojačalo smetnje nego se smetnje skupljaju na otvorenom ulazu. To je dobro, i da tako kažem, sasvim normalno. Jedna briga manje. Ostaje ti da rešiš problem sa DC komponentom koja ti se javlja na izlazu izvora.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ostaje ti da rešiš problem sa DC komponentom koja ti se javlja na izlazu izvora.

To cu lako resiti. Vraticu kondove koje sam povadio sa kartice. Porucicu neke kvalitetnije, kad vec lemim da ne vracam isto djubre koje sam povadio. Hvala svima na odgovorima i savetima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko mu je rekao da bolje zvuči bez kondenzatora na putu signala, ali nije rekao i to da u takvim slučajevima uglavnom dođe do izražaja DC komponenta izlaznog napona sa izvora... Been there, done that...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko mu je rekao da bolje zvuči bez kondenzatora na putu signala, ali nije rekao i to da u takvim slučajevima uglavnom dođe do izražaja DC komponenta izlaznog napona sa izvora... Been there, done that...

Ma, rekli su i jedno i drugo ali sam do sada imao posla iskljucivo sa integralcima koji su capacitor coupled pa to nikad nije predstavljalo pravi problem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio sam juce osciloskop i nastavio ceprkanje oko hirage. Imam jos koje pitanje: Ako pojacalo osciluje koja bi priblizno bila amplituda tog signala na izlazu? Da li se DC offset podesava dok ulaz "visi" ili dok je vezan na masu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...