Jump to content

Šta biste vi ...


dvv

Preporučeni Komentari

Што се пластиканера тиче то сам решавао додавањем хладњака и на лице транзистора.Не односи се на Моторола транзисторе него на оне са чудним имплементираним хладњаком.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 96
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Joj, dobro kad konacno i ja ne lupih neku glupost :sarcastic_hand: Ma ja imam i elkose i neki trafo od 2 x 49V na sekundaru, snage oko 700W tako da odavno zagledam ovaj amp, ali ima vremena. Nego moze li mi neko reci o kojoj se ovde klasi rada radi. AB ili B. Jbg, ja znam kako se prave bageri ali pojacala tesko.

Mislim da neko treba da te upozori da ova šema ima jednu inherentnu manu, i to baš onu za koju je još Otala svojevremeno (1977) naveo da nikako ne bi trebala da se koristi. Odnosi se na dva kompenzaciona kondenzatora od po 120 pF. Naime, njih puni struja sa neinvertujućeg dela ulaznog diferencijalnog para. Nisam računao, ali one će biti ispod 1 mA. Ispada da ako je i celih 1 mA, sa 120 pF brzina promene signala će biti ograničena na potpuno neprihvatljivih 8 V/uS; nisam Slew Rate freak, ali se držim opšte prihvaćenog stava da problema sa brzinom (Slew Rate Limiting, Slew Induced Distortion ili SID) neće biti ukoliko je Slew Rate veći ili jednak od 0,5V izlaznog napona po VRŠNOM voltu.Ako amp ima 200W/8 Oma, njegov VRŠNI izlazni napon je 56,7 V. Polovina toga bi dakle bila 28,3V, a postojeća vrednost je manja od jedne trećine potrebnog. Po meni, to je baš igranje sa vatrom.Niti razumem vrednost od 120 pF. Na to mesto se tipično stavljaju vrednosti u rasponu 10...33 pF, a ako baš mora 120 pF, onda to znači da taj pojačavač nije baš stabilan, pa mu treba prekompenzacija da se veštački (tj. na silu) ustabili. Usputni efekti će biti porast THD i IM u čujnom opsegu i veći fazni pomer unutar čujnog opsega (jer ti kondenzatori seku gornje učestanosti).Po mome iskustvu, jedino Silver Mica kondenzatori neće baš previše muljati po zvuku, što ih čini obaveznim. Mogu i keramički, ali na ovi standardni koji se kod nas nude, oni su smrt za zvuk, nego jako skupi višeslojni (mahom Siemes), koji se obično poručuju iz inostranstva i nisu baš jeftini. Dodatno finansijsko opterećenje će biti i elektrolitski kondenzatori, ovde će morati oni za radne napone od 80V ili 100V, a oni su uvek dobro skupi, posebno u ovakvim slučajevima, kada se radi i o velikim snagama, a njih bez velikih kondenzatora neće biti. Koliko veliki, zavisi od tvojih zahteva. U principu, što si zahtevniji po pitanju manje osetljivosti na teška opeterećenja, odnosno što tražiš veće i veće strujne kapacitete, to će ti trebati veći kondenzatori.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Што се пластиканера тиче то сам решавао додавањем хладњака и на лице транзистора.Не односи се на Моторола транзисторе него на оне са чудним имплементираним хладњаком.

E, sada tek nemam pojma o čemu pričaš. :dubbio: Može jedna mala sličica?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Evo i shemice.

Nadam se da nisam lupio glupost :Viannen_loungelizard:

Sad nesto gledam ovu shemu (#78) i vidim da je to neka prebudzena varijanta PL400, mislim drugacija je shema nego oridjinale amp. Evo kacim originalnu shemu i pitam da li je ova prva shema OK ili se to neko zajebavao? Da se neko (kao ja :prankster2: ) ne zezne iz ne znanja.

phase-linear-400-power-amplifier-schematic1.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad nesto gledam ovu shemu (#78) i vidim da je to neka prebudzena varijanta PL400, mislim drugacija je shema nego oridjinale amp. Evo kacim originalnu shemu i pitam da li je ova prva shema OK ili se to neko zajebavao? Da se neko (kao ja :prankster2: ) ne zezne iz ne znanja.

Шема #78 нема благе везе са овом оригиналном. Оригиналана има заштиту од кратког споја између осталог.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...