Jump to content

LDR Jfet Buffer


bata bane

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 177
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

zafaljujem. nisam mislio na ceve na ulazu, tu mi je jasno da je mnogo skuplja dara nego mera, nego na izlazni i tu u nadi da neka pametna budzevina moze da pocisti pod sa JFET mutljavinom. sa druge strane, ako se ulazi u pricu hibrid, ispravljanje, shuntovi, regulacija bla bla onda to meni onako vilozovski gubi svaku logiku i mislim da ono sto radi paul heynes ima najvise smisla, neko zdravorazumsko pojacanje u ceve, prakticno celu tu periferiju oko LDR pretvoriti u preamp. OK ako nekome bas ne treba u zivotu nista vise od 0db gaina ali je mnogo veca sansa da ce jednog dana mecka zakucati na vrata (kao meni sada) i zaiskati 10-tak decibela a vec si dobrim delom ulozio resurse, mozak i sve ostalo da napravis pa skoro pa nekakav preamp koji samo to nije. bem li ga. mozda negde gresim u logici, mada ne vidim gde.sto se vise mentalno bakcem sa LDR to mi se vise svidja TVC, tamo bar kao erste hilfe mozes da imas dodatne namotaje za +3 ili +6db. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poklon :eek:Kamatice ide, svaki dan :character13:

Yup! (xxx eur + nixie + prevoz) * kamata. Setiće se kad dodjemo da fendujemo...Ne se zahebavaš sa Slobom, radi sklekove!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..... :crazyrocker:

dok ne zavrsis Totem zvucnjake , ne vredi ti zavrsavati amplifikaciju .......a kraj bi bio TVC + WOT ....... a onda se samo doda izlaz , pa OPT bude IT :Viannen_loungelizard:daklem ..... 6Н6 (ili 6Н30 , 6С45 ) , IT , 6С33С ..... i Anubis prestaje da posecuje vorume ..... tacno mi dodje da ti to napravim gratis .... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni sasvim lepo dai i obican pasivni,doduse cini mi se da je mngo blji sa trafoom ispredi bufferom ispred i iza trafoa.probao sam skoro sve kombinacije.I skoro UVEK sam imao 4 napajanja sa posebnih trafoaza svaki kanal posebno i za pre i posle interstage trafoa takodjeu svakom drugom slucaju se gubi smisao galvanskg odvajanja...i interstage i trafoi za napajanje su bili C.T. tako da su sve mase i pre i posle interstageabile fizickeMislim da ce isto dobro raditi i ako se groundi generisu virtualnona primer sa tle2426 kolom, ili dobar voltage reference sa vrednoscu 0[V]....Sve topologije koje sam koristio bile su NE-komplementarnim delovima (JFET, BJT, MOSFET)Vrednosti opterecenja sam podesio da prakticno ne postoje harmonici od 5 pa nadalje na FFT-uVise se uopste necu baviti komplementarnim topologijamasem u formi OP ampova gde se to ne moze izbeci....jedino sto se moraju jedinice upariti od minimum 100 komadada bi offset bez podesavanja a sa 1% Rs bio oko 1mVsto i nije tako veliki broj za uparivanjetu bi se jos bolji rezultati dobili sa uparivanjem koje uzima u obzir i termicku povezanost paraali to je 100 x duze od simple Is uparivanja koje je dovoljno....Postovacu u posebnoj temi jos jedan izvanredan bufferkoji sam isprobao u praksi.A mislim da bi LDR trebalo inkorporirati u preamp uredjaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTWneki JFET-ovi(nisam siguran da su bas svi...)oni koji imaju simetricnu unutrasnju konstrukcijumogu se koristiti u odredjenim uslovima radne tackei kao P-jfet i kao N-jfet.na primer 2SK30ATM, daje istu struju u bilo kom plozaju D-S...Linear technology daje i nactre unutrasnje konstrukcije u PDF-upa sam primetio neke popuno simetricne tipove? :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aaa pa kucas na otvorena vrata, sve to meni odavno jasno i neki su koraci vec preduzeti, samo ce do realizacije istih ima da se pocaka onoliko.a vorume molim da mi se ne oduzimaju, ako ne budem imao vorume moracu da mlatim zenu sto je tek nedobro:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sreckara nije se ni na poklonu zafalio :connie_nutzo:

:nananana:

Poklon :eek:Kamatica ide, svaki dan :character13:

Ja sam spremio onih 180eura u marke po 30 :Viannen_loungelizard:

Yup! (xxx eur + nixie + prevoz) * kamata. Setiće se kad dodjemo da fendujemo...Ne se zahebavaš sa Slobom, radi sklekove!

To sam poodavno naucio :rolleyes: Elem, stvarno je ovo bio zajednicki poduhvat, i istina nisam se ni zahvalio na saradnji drugara cija pomoc mi je bila nesebicno data. A za njih kao i za momke iz prvog reda klopa i pice na moj racun :Viannen_loungelizard: Voleo bih ovih dana da kompletiram pricu sa nekim manuelnim selektorom sa recimo 3 mesta i da napravim kontrolu motorizovanog pota...zatim kuteja..i ja se nadam da vec za jedno 10ak dana bice kompletan proizvod da mozemo da se probamo i oprobamo u nasem i vasem namestaju :crazyrocker::give_ros:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesi li pri kraju sa novim zvucnicima? :policajac4:

mene pitas? sa jednim jesam, sviredu, sa onim velikim nisam, zena rekla ne moze cetvrti par od po dva kubna metra u sobu. nesto mora da leti :sporty095_2: napolje prvo. mada sam teoretski dosta toga smislio i imam sve drajvere, sem sto me jebe sto imam mnogo dobar visokotonac al mu fale 3db, majku mu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, a sad ozbiljno.... :sarcastic_hand: Treba mi kutija za preamp, nista specijano napred otvori za dva pota jedan za volume i jedan selektor, a iza 4 para cicnceva i uticnica :to_become_senile: Mehatronika je do sa pravila najkulturnije varijante, ali bih voleo nekako njih da preskocim ovaj put, MK iz Brasine pravi korektno , ali nisam bas odusevljen jer bih voleo da bude i esteski zadovoljavajuca.Sugestions... :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mehatronika je do sa pravila najkulturnije varijante, ali bih voleo nekako njih da preskocim ovaj put, MK iz Brasine pravi korektno , ali nisam bas odusevljen jer bih voleo da bude i esteski zadovoljavajuca.Sugestions... :rolleyes:

Постоји једна МК вишак кутија. Припремљена за пре амп. Значи задња плоча са уграђени чинчевима и ИЕЦ конектором.Значи комплет, оригиналну предњу плочу искористи као под плочу за монтажу нове бар 10мм дебљине.А да кутија је висине 2 У ( 88 мм ).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sorry zbog off-a :angel0:

:rolleyes::sporty095_2:

Постоји једна МК вишак кутија. Припремљена за пре амп. Значи задња плоча са уграђени чинчевима и ИЕЦ конектором.Значи комплет, оригиналну предњу плочу искористи као под плочу за монтажу нове бар 10мм дебљине.А да кутија је висине 2 У ( 88 мм ).

Slike molim... :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...