Jump to content

Pomoc u ozvucavanju lokala


chakija

Preporučeni Komentari

Poznanik hoce da kvalitetno ozvuci lokal koji uredjuje. Hoce da ima prijatan i kvalitetan zvuk, a velicina lokala je oko 70 kvadrata, s tim sto ima vise prostorija. Hoce da ugradi zvucnike u spusten plafon, tj one "ugradne" zvucnike. Ja imam neku predstavu sta bi tu moglo da se zbudzi, ali me zanimaju konkretna iskustva i predlozi sta bi se moglo iskoristiti u tu namenu.Inace, planira da zvucnike da tera MRGOM od resivera - Sansui G-901DB.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

sto vise satelita i minimum 4 woofera , ako kazes da je oblik nepravilan , tj vise prostorija ;tesko je to uraditi samo sa jednim pojacalom , a da sve pokrije - i pouzdanost i pozeljno podesavanje volumena po prostorijiu stvari - treba to razluciti po prostorijama ..... ako su odeljene zidovima ..... a ako nisu , onda su to "potprostori" , sto si trebao bolje definisati.....reci drugu da nakupuje kolica JBL C1 , a za ostatak para kombi woofera ..... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima 3 prostorije koje su odvojene zidovima. JBL C1 mi ne odgovara jerbo kontam da ne moze tako lako da se montira u spusten plafon. Ja sam nekako vise bio opredeljen one "plafonjerke" od zvucnika. Woofere sam svakako konto metiti, ali opet postavlja se pitanje sta bi tu moglo da dodje u obAzir.Svakako, najjeftinija varijanta koju bi ja iskoristio je da kupim 2 komada 5.1 sistema za kompjuter, malo se iznjakam oko ozicavanja, ali oslobodim sansuia koji je prava greota da se rabi na taj nacin. Inace, lik ima vintage marantz DS-920 zvucnike koje je terao resiver.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda idi kupi Monacore ugradne marin zvucnike od 6-7";imas belu i crnu boju idi u Audiopower na futoskom putu i pogledaj u katalogu i naruciza woofere se snalazi ; ako ne ides na pravljenje - kupuj sta nadjes - mozda gotove SAL sa bar 10" driveromkondom odseci monacore na 150-200Hz organizuj grupe da imas 4E po kanalujbg - ja ne znam za brze i jeftinije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... neko je od jutros dobro raspolozen... :)ZM, najverovatnije cu tako i odraditi, s tim sto mozda namestimo liku da mu u kancelariji budu ti marantzi, a u ostatku lokala da woofercici i monacori odradjuju posao. Hvala na predlogu. I da, kad sam rekao lokal, mislio sam stamparija :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Heh...to ni ja ne znam. Treba da mu ponudim nesto dobro a jeftino  :)

После најезде Кинеза тешко. У приципу ти овако нешто треба.Колико сам Ја схватио то озвучење треба да буде само Анимир, не за журке итд.На пример :  кошта око 3700,00РСДЗа ове :  могу да се распитам.Али мислим да је најјефтиније решење користити неке Ауто звучнике, само им је мана што су 4 Ома.Мада и то се да решити.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, nisam napomenuo da ne treba ozvucenje za zurke i sl. vec samo kao ambijentalno kobajagi-ozvucenje, da tiho i fino svirucka. Gledao sam program monacora i video par interesantnih zvucnika, slicno prvoj slici sa zeonovog posta. Mislim da bi to bilo najprihvatljivije sa stanovnistva estetike (da i estetika je bitna :) ) samo nisam nigde cuo kako to svira ! Auto zvucnici su takodje jedno od resenja o kojem se razmislja, s tim sto kontam da su em losijeg zvuka, a izgledom ne znam koliko bi se uklopili.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, nisam napomenuo da ne treba ozvucenje za zurke i sl. vec samo kao ambijentalno kobajagi-ozvucenje, da tiho i fino svirucka. Gledao sam program monacora i video par interesantnih zvucnika, slicno prvoj slici sa zeonovog posta. Mislim da bi to bilo najprihvatljivije sa stanovnistva estetike (da i estetika je bitna  :) ) samo nisam nigde cuo kako to svira ! Auto zvucnici su takodje jedno od resenja o kojem se razmislja, s tim sto kontam da su em losijeg zvuka, a izgledom ne znam koliko bi se uklopili.

Грешиш синак и то веома.Са звучницима  је озвучена једна Бензиска пумпа у Београду и то што унутра а Богами и споља.Звук је одличан, мада напољу свира 10 комада монтираних на 10м висине.Звучници за ауто свирају јако добро и то нека Пионир серија 160мм са високотонцем.Пробано, веруј ми :)стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bivsa kuca Veka Lezajevi u Maloj Bosni je ozvucena sa Monacorima Marine zvucnjacima ;u svakoj sobi ima jedan ili vise - namenjeno ambijentalnom ozvucenjeu ;samo je salon ozvucen sa JBL satelitima i wooferimatakodje sam i jedan hotel - glavnu salu - radio sa tim , busis rupe u plafonskim gips plocam i udriradio bih ja drugacije , da su hteli dati vice para ; ovako - ipak mnogo vise muzike nego ulozenih para .....ne pravi se mlogo pametan - nego procitaj sta sam ti napisao gde da idestamo ces naci iste te koje je postovao deda - nije bitno dal' se zovu Monacor ili RTO

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko para i gdE se mogu nabaviti ti zvucnici sto su u toj benzinskoj ?

У питању је Проел али ми је госпођа у великом послу па ме отресла као слину, каже зови касније.

Ма доћиће она кући :):).

 Monacori Marine zvučnici

Подсети ме његова Висост да су сви ти звучници са уграђеним 100Вним трансформаторима.

Али није проблем да се скину.

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...