Jump to content

rail-to-rail operacioni pojacavac


dlalkovic

Preporučeni Komentari

Pozdrav za sve srpske fanatike.Potreban mi je ovakav op.Na brzinu na Guglu nisam nista nasao sto mi izgleda lako dostupno.Rail-to-rail znaci da izlazni napon moze da ide do punog negativnog i punog pozitivnog napona napajanja (dugo nisam znao sta znaci ovaj pojam).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Ako može jedno pitanje, zašto ti je toliko važno da budu baš "rail-to-rail"? Hoću da kažem, ako ti iz nekog razloga treba veći izlazni napon od standardnog, zašto ne probaš sa op ampovima koji koriste veća napajanja, na primer, Burr-Brown OPA 2604?"Rail-to-rail" op ampvi su uglavnom ograničeni na one sa veoma malim napajanjima, +/- 5...7V, sa izuzetno malom potrošnjom struje, itd. To nisu kola pogodna za audio, bar koliko ja znam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako može jedno pitanje, zašto ti je toliko važno da budu baš "rail-to-rail"? Hoću da kažem, ako ti iz nekog razloga treba veći izlazni napon od standardnog, zašto ne probaš sa op ampovima koji koriste veća napajanja, na primer, Burr-Brown OPA 2604?"Rail-to-rail" op ampvi su uglavnom ograničeni na one sa veoma malim napajanjima, +/- 5...7V, sa izuzetno malom potrošnjom struje, itd. To nisu kola pogodna za audio, bar koliko ja znam.

Postovanje,Dok sam pisao post dvoumio sam se da li da napisem da primena nije u audio tehnici.Rec je o op koji treba da dostigne punih 5V pri napajanju 5V pojacavanjem jednosmernog ulaznog napona, generisanog filtriranjem 5 V od vrha do vrha PWM signala odredjenog djuti sajkla. Pri nekom drugom (nizem) djuti sajklu bi imao 3.3V. na izlazu.Napajanje je jednostruko, a kolo je podsklop programatora za mikrokontrolere.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...To nisu kola pogodna za audio, bar koliko ja znam.

Ima ih dosta koja jesu - recimo AD823, rail-to-rail OpAmp koji radi do +/- 18V i odlicno zvuci (Walt Jung ga, na primer, cesto koristi)...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima ih dosta koja jesu - recimo AD823, rail-to-rail OpAmp koji radi do +/- 18V i odlicno zvuci (Walt Jung ga, na primer, cesto koristi)...

Pajz kad si i ti živ... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima ih dosta koja jesu - recimo AD823, rail-to-rail OpAmp koji radi do +/- 18V i odlicno zvuci (Walt Jung ga, na primer, cesto koristi)...

Ne sporim, iako, a propos gornjeg, lično radije koristim AD 829, za klasične poslove OP 37, itd. U današnje vreme, kritični problem je osigurati se da dobiješ originalni proizvod, a po mome iskustvu, uopšte nije lako pazariti od AD direktno, jer oni imaju nekoga ovde zavedenog kao svog predstavnika, pa me uvek prebace na njega. Moram da se dovijam.

Samo mi se učinilo da bi bilo lakše uraditi ono što sam naveo, ali eto, posle dodatnog objašnjenja, ispada da to uopšte i nije za audio, što znači da su pravila igre drugačija.

A Walt Jung-u je lako, on radi u AD. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaki proizvod čine dve stvari - znanje i vizija da se on zamisli i isprojektuje, i materijali za realizaciju.Samo njihov spoj daje proizvod, podbacivanje u bilo kom neće dovesti do proizvoda, ili će taj proizvod imati ozbiljne mane.Walt Jung nije bilo kakav izuzetak tom pravilu. Niti je iko ikada bio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...