Jump to content

SAE amplifier


zika

Preporučeni Komentari

Živorade, izgleda da se nismo razumeli, ili ja tebe nisam razumeo.U osnovi, ja ti nudim pomoć samo ako hoćeš da sam pljuneš u šake i napraviš ga. Ja inače niti imam takve proizvode, niti se rutinski bavim njima, niti radim po narudžbini. Dakle, ja ne mogu biti izvor,Očigledno, bolje bi bilo da vidiš sa Adminom, koliko sam ga ja razumeo, on jeste voljan da bude izvor.

Dogovoreno. Hvala.

:buehehe:ako se secam , iz pecine je onaj FM3 koji je neodoljivo uparen sa negdasnjim ReVox RtR pripadajucim monitorom , u hrastovoj kutijici ;uveseljava mi zence svaki dan u kufinjidnevno radi bar 12 sata , a nekad se i ne gasi po nekoliko danadaklem - kolika je naplata bila za FM3 , bice i za ovo gainnajogain sokocalo

Dogovoreno. Hvala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Recimo, THD i IM manje od 0,001% (granica mojih mernih uređaja) na 100 kHz, 5V izlaz, u sve preko 1k Om, odziv na 2,6 MHz, itd.

Znači da su bolji uređaji bila bi i merenja bolja. Možda je vreme da se merna oprema zameni.......A što se tiče DC serva, mislim da je zbog toga Šolaja i odustao... taj sklop previše pumpa zvuk, bolje ga je zaboraviti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači da su bolji uređaji bila bi i merenja bolja. Možda je vreme da se merna oprema zameni.......A što se tiče DC serva, mislim da je zbog toga Šolaja i odustao... taj sklop previše pumpa zvuk, bolje ga je zaboraviti.

Što se zamene opreme tiče, ne vidim svrhu menjanja. I ovo što pokazuje je i više nego dovoljno. Sve su to vrednosti bar po stotinu puta ispor praga čujnosti; šta će mi sada oprema koja će to da pomeri na 1.000 puta ispod praga čujnosti?Zašto je Dragan odustao sam, verujem, vrlo jasno objasnio.Što se DC serva tiče, to što si naveo je popularni stav koji nema bilo kakvog osnova u stvarnosti, tvrdim ti ja koji ih koristim već preko 20 godina. To o čemu pričaš se istina može dogoditi, i jeste se desilo par puta u stvarnosti, ali se ceo problem vrlo lako može vratiti na samo projektovanje kola. Drugim rečima, ako nešto ne valja, nazad na test poligon pa popravljaj, jer to nije urođena osobina tog kola. Njega je, koliko znam, po prvi put ikada upotrebio James Bongiorno još krajem 70-ih, pa posle 30+ godina, nema više mnogo toga što se o njima ne zna.Ono što se zna je dobro. Ne neposrednoj putanji signala nema više bilo kakvih kondenzatora, nema ih ni u povratnoj sprezi, ostaju jedino filteri i kompenzacije, što je indirektna upotreba. Koji je najbolji kondenzator? Onaj koga nema, jer ne postoji taj kondenzator koji neće uneti fazne probleme u kolo. Za mojih 20+ godina upotrebe tog kola, ni jedan jedini put nisam imao problema sa njim, niti u predpojačavačkim kolima, niti u pojačavačima snage, koji su, zbog daleko većih i struja i napona, podložniji problemima. Sa druge strane, ja ih nikada nisam shvatao kao lek, već kao šlag preko torte. Kada se neko potpuno komplementarno kolo lepo isprojektuje i delovi umere, rezidualna jednosmerna komponenta bude par milivolti oko nule, pa se servo kolo koristi samo da doradi to malo i, što je važnije, održi taj nivo u višim i najvišim snagama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...