Jump to content

Hafler 9505


DamirDj

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 120
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

:clapping: (samo ne d'o Bog popravke ..... pu,pu,pu)

Што :blink:, ваља се :blush:, :dubbio:Добро смишљено хлађење, е сад је  :blush:.Чини ми се да сам већ негде видео тај појачавач, или неки слични, или је само етикета иста.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Чини ми се да сам већ негде видео тај појачавач, или неки слични, или је само етикета иста.стоН_Колд

Moguce da si video etiketu, posto smo napravili negde oko 100 komada raznih pojacala. Trudili smo se da budu vizuelno isti.Evo podataka od pojacala.1200w trafo torus (covek sto radi Karanu)8 x hitachi fet 2SK1058 i 2SJ162 po kanaludual mono (samo je primar zajednicki) 4 x 15000uF 80v po kanalu 2 x 76v napajanje2sk 389 na ulazu i na balasiranom280w/500w/640w, 8/4/2 ohm po kanaludamping preko 1000 na 1kHz preko 200 na 20kHzslew rate 150V/usI naravno odlicno sljaka
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jes' vala.. i kriticni. Probali svasta, slusali svasta, pravili svasta i zakocili na Hafleru. Cim cujemo nesto bolje eto ga u domacoj produkciji. Dotle..Hafler je nenadj..bljiv. A eto i slika mog konacno privedenog kraju (al u pro varijanti). Jedva cekam da zapeva pa da opet cujem onu gitaru Vlade Georgijeva koja se cuje jedino preko Haflera, sva druga pojacala su je sakrila (bar od onih koje sam slusao).pozz ekipi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inace dobar rad samo steta sto je hladjenje aktivno, meni je toplije oko srca kada vidim malo rebrastog mesa... :clapping:

Evo ovaj je napravljen pre tri godine, sa pasivnim hladjenjem. I jos jacim trafom , rucno motanim. (njega ja slusam).

post-133-125285673381_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde se mogu nabaviti Original 2SK1058 i 2SJ162 i po kojoj ceni?

Hitachi ih vise ne pravi, ali ih pravi Renesas. http://documentation.renesas.com/eng/products/transistor/rej03g0906_2sk1056ds.pdfKazu da su cak malo bolji od hitachijevih.Ovo bih uzeo sa rezervom, mada mi ni jedan nije crkao, cak ni na +/-90v.Koliko ti treba tih tranzistora?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Originalna je u smd-u , a ova nasa u najboljoj, koja se mogla kupiti za novce.

Ja imam originalni 9505, i morao sam u par navrata da ga popravljam. Tako sam ustanovio da Hafler ima nekoliko shema koje se poprilicno razlikuju za ovaj uredjaj. Nazalost ova sema koju ste vi koristili, i koja je prilicno lako dostupna na netu nije radila za mene. Nakon nje dosao sam do neke dve ili tri seme, dok nisam pronasao svoju. Normalno Choki je bio taj koji mi je mnogo pomogao.Evo je ovde shema i manual za Vase zadovoljstvo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...