Jump to content

econowave - too lood mrsigood


gaggia

Preporučeni Komentari

Ovo bi mozda bio logican sled tri teme ili projekta koji su zavrseni i publikovani od strane nasih clanova, a prakticno je potpuno ista koncepcija:

http://www.diyaudio.rs/topic/273-econowave/page__p__7162__hl__econowave__fromsearch__1#entry7162

http://www.diyaudio.rs/topic/476-large-econowave/page__p__14512__hl__econowave__fromsearch__1#entry14512

http://www.diyaudio.rs/topic/1243-econovawe-part-three/page__p__29320__hl__econowave__fromsearch__1#entry29320

Jos jedan je na pomolu i nadam se da ce uskoro biti priveden kraju - o tome moze g Zvuchniac.. :sarcastic_hand:

Napredak je zapravo levak ili waveguide, u izvedbi poljske brace (http://www.horns.pl/seos15.html) i izgleda ovako:

post-235-0-65714400-1300141052_thumb.jpg

post-235-0-22715500-1300141082_thumb.jpg

post-235-0-25073200-1300141121_thumb.jpg

Sudeci po dosadasnjim merenjima, komentarima i licnih prepiski sa ljudima kojima ce uskoro dopasti u sake (nije ih mnogo obavljeno, koliko sam ja uspeo da shvatim, jer tek treba da stignu do krajnjih korisnika), verovatno jedna od najboljih opcija za kombinaciju 1" kompresionih jedinica i WGuide-a. Pre pojave i razvoja SEOS 15 jedna od najkoriscenijih varijanti wg-a bio je QSC-ov, sa kojim je Zilch najcesce radio.

Hajde malo komentara - za i protiv i koncepcije i konkretnog predloga za CD/WG kombinaciju - ovaj levak + i recimo BMS 4550, B&C DE 250, BEYMA CP380/385. Za lowmid 12'' ili 15'' sta se nadje zgodno.

Jako puno je pisano o pomenutoj koncepciji i toliko je pozitivnih komentara, da je prosto grehota da prodje kod nas tek tako..tim pre sto pruza toliko mogucnosti za kombinovanje i varijacije u pogledu i cene i kvaliteta.

Sto se tice podataka potrebnih za sticanje celovitijeg uvida o cemu se zapravo radi, ima ih na vise mesta..na vise foruma - negde je vise zastupljena teorija negde praktican rad sa merenjima. Ne znam ni sam odakle bih poceo,.. ukoliko ima interesovanja, pocecu da bacam linkove, za sta molim i uvazenog Zvuchniaca da pripomogne

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

pa bar me pljunite, da znam da ste tu.. sto ste se urotili protiv mene i moje opsesije hornama i derivatima! sto, sto ste takvi, okrutni i cutljivi?! o o oo oooo sudbino tuzna, kleta, sto da sam propadnem, kad mogu jos par njih sa sobom da povedem :krstix:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta hoces da ti kazem ?

da horne ne valjaju ?

bre deda, pa valjda znas da znam da znas da ...sirok je ovde auditorijum..nije valjda da niko od pucanstva ne zarezuje tako te krasuljke? na to sam mislio.. :rolleyes:

....... cujem da ce original Geddes WG uskoro biti jeftino na prodaju , lokalno .......... :sarcastic_hand:

:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

e ti nas`o da me ukorevas! is, is odavde, ti jedan upropastitelju i protivnice ove moje difne zamisli - mislim, sa onim svojim kombajn blatobranima od zvuchnika sasvim drugacijeg principa rada, ti ne mozes sa pravim sarom da mi kazes da ovo valja, da je dobro, cak najbolje, da od ovog ima samo gore i tako to.. :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ne bih sebi navukao bedu na vrat unapred da se ogradim: ne zamerite, znate da sam agresivan i da imam komplekse..a kada me se bolje sagleda, umiljat sam kao mace..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ne bih sebi navukao bedu na vrat unapred da se ogradim: ne zamerite, znate da sam agresivan i da imam komplekse..a kada me se bolje sagleda, umiljat sam kao mace..

Za kaznu, deset očenaša, al' oma!

A ova tri smrtna greha sam Bog nek ti prašta...

(agresivno, iskompleksirano, umiljato mače...) Postavljena slika :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za kaznu, deset očenaša, al' oma! A ova tri smrtna greha sam Bog nek ti prašta...(agresivno, iskompleksirano, umiljato mače...)

sunce mu zareno, ti si gori od Hitchcock-a..! `odma da spalis monitor! i zvucnike! rekoh, i zvucnike, sa sve mrezicama! ne, ne, bez mrezica..njih da posaljes meni.. :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa bar me pljunite, da znam da ste tu.. sto ste se urotili protiv mene i moje opsesije hornama i derivatima! sto, sto ste takvi, okrutni i cutljivi?! o o oo oooo sudbino tuzna, kleta, sto da sam propadnem, kad mogu jos par njih sa sobom da povedem :krstix:

Je l' ovo dovoljno za te horn-e?

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Je l' ovo dovoljno za te horn-e?

Siforade, zmijo ljuta, pa zar i ti da me krickas za ofa lepa moja nadanja, izokola, pokraj puta?! Pu, pu daleko bilo, necu tolke table, slicne sam skoro izbacio odavle! Ne, ne, pogle ono belo gore - e to lavabojce bi, ako Bog dadne i neko mi ne pomrsi konce :krstix: , da radi isto sto i horna, samo bez propratnih, nezeljenih efekata .. Eto, ako sam u zabludi, nek me pojede surovi realizam k`o kiki bonobonu! :blink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos samo lavabojcice da povezes, bice i visokih.. :sarcastic_hand: eee, ko se sve za svajsere danas izdajenpr. Ja :Viannen_loungelizard:

ti ce mi ka`es! more, kad budes cuo kako iz lavaboa polece golub nece ti biti svejedno.. :sarcastic_hand: ima da skidas perje sa glave :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakva grobna tisina..mora sam umr`o..i ne stig`o da probam one lavaboe..

'Si siguran da hoćeš da pričam :) To što si predložio i nije nešto econo-mično. Imajući u vidu da će Seos 15 koštati oko 150 USD po komadu. Da je vredno pomena, definitivno jeste. Doduše, sačekaćemo FR merenja sa B&C DE250-8, Selenium D220Ti-OMF i BMS 4555 i njihove sonograme pa ćemo videti šta se tu stvarno dešava. :)Onaj koga zanima Econo-wave ima već gomilu razrađenih na internetu pa će se lako snaći. Od waveguide-ova nabavljivih kod nas su JBL clone (DamirDJ), 18sound XT1086 (Player.rs). Za oba postoje razrađeni projekti na TechTalk forumu.Ovo bi pre mogla da bude neka ultimativna varijanta "waveguide loaded" zvučnika nego ekono varijanta...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Si siguran da hoćeš da pričam :)

To što si predložio i nije nešto econo-mično. Imajući u vidu da će Seos 15 koštati oko 150 USD po komadu. Da je vredno pomena, definitivno jeste. Doduše, sačekaćemo FR merenja sa B&C DE250-8, Selenium D220Ti-OMF i BMS 4555 i njihove sonograme pa ćemo videti šta se tu stvarno dešava. :)

Onaj koga zanima Econo-wave ima već gomilu razrađenih na internetu pa će se lako snaći. Od waveguide-ova nabavljivih kod nas su JBL clone (DamirDJ), 18sound XT1086 (Player.rs). Za oba postoje razrađeni projekti na TechTalk forumu.

Ovo bi pre mogla da bude neka ultimativna varijanta "waveguide loaded" zvučnika...

treba li da preslovim thread u TWO WAY a la Altec 19, jbl 4430, gedlee summa`s econo varijanta?! econowave predstavlja izraz koji je Zilch koristio, kao bazcan deskriptivni naziv za samu koncepciju jeftinog WG/CD, ali je u dosta projekata - u kojima je koristio skuplje delove - isti zadrzao pa uz njega stavljao Deluxe dakle econowave deluxe. U sustini, econo je izraz koji se koristi u odnosu na nesto - u ovom slucaju referenca su modeli zvucnika koje sam naveo..most econo je kombinacija seleniuma i kopije JBL WG-a koji si pomenuo, ali deluxe varijante su takodje econo, ali manje od cenovne reference koja je npr 10000$ za par Gedlee-jevih Summa..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...