Jump to content

Hibrid lampa 6N3 + LM3886


MARSAUDIO

Preporučeni Komentari

sto ce reci - ne sporim tvoje navode , ali bi mogao ponekad uvesti sentencu tipa "moguce je da ...." , jerbo ako iznosis navod u vidu univerzalne istine , onda je isti malo kratak ...... da bi bio sveobuhvatan .

ako spojis tvoja 2 zadnja posta - e - onda je sve receno

"...ako je naravno ispravna..." je krucijalan u tome .

:cheers:

A ca je uopce univerzalna istina? Sve ovo ca san navel su stvari koje su odavno ispitane, ne samo od mene nego i sigurno od jos podosta drugih.

Ova recenica koju si izdvojeno navel bi se tribala sama po sebi podrazumivat jer kad govorimo o tome u kojoj je mjeri neka lampadina mikrofonicna smatran da se podrazumiva da govorimo o ispravnim lampadinama. Uvodjenje neiaspravnih ka neke varijable u razmatranje bi bilo skroz besmisleno jer tu moze nastupit hrpa nepredvidivih slucajeva i apsolutno nikakav zakljucak baziran na neispravnima ne bi imal nikakvog smisla.

Ali da me zasmeta kad se neku lampu napamet proglasava za mikrofonicnu (a bez sagledavanja ca je ustvari dovelo do mikrofonije), to da.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 37
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne bih puno da filozofiram oko vrlo jednostavnih stvari , samo bih dodao sledece :Dobre audio lampe se razlikuju od losih ili manje zvucno `uverljivih` izmedju ostalog i direktno po nacinu mehanickog resenja dampiranja unutrasnjeg sistema cevi u odnosu na stakleni balon cevi , i tu se razni proizvodjaci (nekada i sad ) dovijaju na razne nacine kako bi postignuti faktor mikrofonicnosti cevi bio sto je moguce manji .Faktor mikrofonicnosti audio cevi direktno zavisi od pojedinih upotrebljenih metoda i resenja za `suport ` unutrasnjeg sistema cevi u odnosu na stakleni balon , i to ujedno ponekada i odredjuje finalni dobijeni zvuk audio sistema jer interakcija zvucnik kao izvor - vazduh kao medijum prenosa - stakleni balon - unutrasnji sistem cevi kao prijemnik ,uvek cine zatvoreno kolo pozitivne reakcije .Ponekad se to kolo reakcije uspostavlja i kroz samu sasiju amp-a (kombo gitarski ampovi ). Kada ta sprega prevazidje odredjenu kriticnu vrednost pocinje oscilovanje u audio spektru(mikrofonija) . Ali cak i sa manjom vrednoscu te sprege i bez oscilovanja(mikrofonije) mogu nastati negativni zvucni efekti , i obicno je to dobijen `metalic` obojen zvuk . Znaci sto je sklonost cevi ka mikrofoniji manja to je i krajnji zvucni rezultat uvek i bolji ! Poz Svima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci sto je sklonost cevi ka mikrofoniji manja to je i krajnji zvucni rezultat uvek i bolji ! Poz Svima

E al bi lipo bilo kad bi sve bilo samo tako jednostavno. U tom slucaju ne bi nikad nijedna EC8020, 417, D3a, C3g, ECC88, 6C45, EC86, EC8010 itd itd nikad dozivile da udju u nijedno pretpojacalo nego bi ta bila storena iskljucivo sa ECC83, EF86 i slicnima. Stvarna situacija je ipak poprilicno razlicita
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E al bi lipo bilo kad bi sve bilo samo tako jednostavno. U tom slucaju ne bi nikad nijedna EC8020, 417, D3a, C3g, ECC88, 6C45, EC86, EC8010 itd itd nikad dozivile da udju u nijedno pretpojacalo nego bi ta bila storena iskljucivo sa ECC83, EF86 i slicnima. Stvarna situacija je ipak poprilicno razlicita

Postovani kolega ....Vise od pola oznacenih cevi sa vaseg prilozenog spiska jesu u osnovnoj nameni deklarisane RF cevi ! Ako se striktno pridrzavamo uputstava i datasheto-va Renomiranih Proizvodjaca oko izbora za Hi - End Audio primenu imacemo uvek dovoljan broj i izbor odlicnih Audio cevi sa odlicnim karakteristikama za razna mesta i razne namene u raznim Audio uredjajima,cak i danas u ovom modernom `digitalnom vremenu` skoro apsolutne vladavine SS komponenti .To sto se RF cevi uspesno ili manje uspesno (zlo)upotrebljavaju za Audio primenu, licno nemam nista protiv ! jer ih i sam cesto (zlo)upotrebljavam za istu DIY Audio namenu . Ali sam bar uvek svestan cinjenice koja je tim RF cevima ipak osnovna deklarisana namena i limit, pre svega oznacena od samih proizvodjaca !Insistiram na pravilnom izboru pojedinih cevi za Audio primenu ne zbog sebe ili vas nego radi kolega DIY pocetnika kojima je potrebno pravo znanje i iskustvo o skoro zaboravljenoj cevnoj tehnologiji, ali i radi samog pocetnickog DIY uspeha !
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

greska kolega Banat , greska !

ja insistiram na upotrebi EC8010 i EC8020 u svim stepenima ! :buehehe:

da ih imam dosta - sve bih napravio samo sa te dve ceve :matrix002: ......... i bas me briga za sta su napravljene

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

greska kolega Banat , greska !

ja insistiram na upotrebi EC8010 i EC8020 u svim stepenima ! :buehehe:

da ih imam dosta - sve bih napravio samo sa te dve ceve :matrix002: ......... i bas me briga za sta su napravljene

:Viannen_loungelizard:

Zen-e ako ` naletis ` na dovoljno ` povoljan ` izvor za dobre EC8010 i EC8020 - Javni !!! ( tiho) :serbvidkakisicl0:

Poz :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovani kolega ....

Vise od pola oznacenih cevi sa vaseg prilozenog spiska jesu u osnovnoj nameni deklarisane RF cevi !

Ako se striktno pridrzavamo uputstava i datasheto-va Renomiranih Proizvodjaca oko izbora za Hi - End Audio primenu imacemo uvek dovoljan broj i izbor odlicnih Audio cevi sa odlicnim karakteristikama za razna mesta i razne namene u raznim Audio uredjajima,cak i danas u ovom modernom `digitalnom vremenu` skoro apsolutne vladavine SS komponenti .

To sto se RF cevi uspesno ili manje uspesno (zlo)upotrebljavaju za Audio primenu, licno nemam nista protiv ! jer ih i sam cesto (zlo)upotrebljavam za istu DIY Audio namenu . Ali sam bar uvek svestan cinjenice koja je tim RF cevima ipak osnovna deklarisana namena i limit, pre svega oznacena od samih proizvodjaca !

Insistiram na pravilnom izboru pojedinih cevi za Audio primenu ne zbog sebe ili vas nego radi kolega DIY pocetnika kojima je potrebno pravo znanje i iskustvo o skoro zaboravljenoj cevnoj tehnologiji, ali i radi samog pocetnickog DIY uspeha !

Vidis, ja prilikom izbora cijevi gledam njezine sveukupne karakteristike a ne deklaraciju da li je ona RF ili ca god drugo. Onome ki zna citat grafove i podatke iz datasheeta deklaracije ne tribaju.

A to tvoje inzistiranje na "pravilnom izboru audio cijevi" i ka fol brigom za pocetnike kojima je potribno "pravo znanje" me stvarno nasmijava. Je se to mozda "pravilan izbor" i "pravo znanje" dnose na koristenje ECC83 zato ca je ona ka deklarirana ka "audio lampa". Da si ikad upotribljaval neku od onih cijevi koje san navel znal bis o cemu govorim i kolike su prednosti tih lampi pred onim tipicnim "audio lampama. Ili mozda ne bis, ako si i sa ECC85 imal problema onda ni tesko zakljucit kako bis prosal sa lampama visestruko vece strmine

greska kolega Banat , greska !

ja insistiram na upotrebi EC8010 i EC8020 u svim stepenima ! :buehehe:

da ih imam dosta - sve bih napravio samo sa te dve ceve :matrix002: ......... i bas me briga za sta su napravljene

:Viannen_loungelizard:

Nisi ti ni blesav, EC8010 i EC8020 su izuzetne cijevi i jedina mana im je teska nabavljivost (pogotovo EC8020). I gle cuda, one nisu deklarirane ka audio cijevi a delaju izvanredno u audio sklopovima. Kako to objasnit, da li i ti (ka i ja) siris pogresno znanje pocetnicima ili su neke vjestice bile u igri pa su natirale te cijevi da budu dobre?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidis, ja prilikom izbora cijevi gledam njezine sveukupne karakteristike a ne deklaraciju da li je ona RF ili ca god drugo. Onome ki zna citat grafove i podatke iz datasheeta deklaracije ne tribaju. A to tvoje inzistiranje na "pravilnom izboru audio cijevi" i ka fol brigom za pocetnike kojima je potribno "pravo znanje" me stvarno nasmijava. Je se to mozda "pravilan izbor" i "pravo znanje" dnose na koristenje ECC83 zato ca je ona ka deklarirana ka "audio lampa". Da si ikad upotribljaval neku od onih cijevi koje san navel znal bis o cemu govorim i kolike su prednosti tih lampi pred onim tipicnim "audio lampama. Ili mozda ne bis, ako si i sa ECC85 imal problema onda ni tesko zakljucit kako bis prosal sa lampama visestruko vece strmine

Da li ja to treba da kupim ponovo od vas ulaznicu za `Cirkus Medrano` ? Ne hvala , nikada vise !!! :no:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li ja to treba da kupim ponovo od vas ulaznicu za `Cirkus Medrano` ? Ne hvala , nikada vise !!! :no:

A recimo to ovako, svaki ki cita i tvoje i moje postove moze vrlo lako ustanovit ki je samoga sebe iscirkusiral.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad ste već svi tu ,šta je dobro za neku masnu lampašku distorziju. :guitarplayer:

ECC85 али са тефлонским прстеном на телу.1. убија се микрофонија2. тефлон је довољно мастан да се не мора додатно подмазивати3. тефлон је аудофилско помагало за бољи звук :sarcastic_hand: Извинте учесници у расправи,нисам могао да одолим.Зоки, испробај оно шта имаш и сам ћеш наћи свој свети грал.Наравно уз поштовање одређених принципа,иначе.... :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valja li ovo šta?http://www.kupujemprodajem.com/valvo-e80cc-498235-oglas.htm?filter_id=627577Malo zabibereno ali...

Paaa.... i ne (ali zavisi kako se gleda)Mada kod nekih uziva donekle kultni status, to je ustvari po parametrima cak i ispodprosjecna lampa. Relativno mali faktor pojacanja, relativno mala disipacija, (pre) veliki unutrasnji otpor, veliki povratni kapacitet i ne bas najsjajniji biser od linearnosti ne obecavaju neke skroz vrhunske konstrukcije sa njom.Ustvari joj je najvridnija osobina izrazito dugi zivotni vijel (garantirani minimum 10000 uri a to u praksi najcesce znaci 4 do 5 puta vise kod tih SQ cijevi)Nije ipak skroz neupotribljiva za audio. U recimo linijskom preampu di bi jedna sekcija bila naponsko pojacalo (sa odredjenom katodnom degeneracijom) a druga izlazno sljedilo bi s obzirom na nivoe signala koji su tu prisutni imala cak i odlicnu linearnost a trajnost bi joj bila gotovo lifetime. Znaci nec ka kupi jednom i zaboravi na potribu zamjene. Sad, da li to vridi cijene za koju se prodaje tesko je rec i to mora svatko sam sebi odgovorit.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam samo slučajno natrčao na oglas tražeći nešto drugo. Učinilo mi se da je cena ili odlična ili previsoka... Dakle, previsoka :) Meni svakako ne treba, meni sve, manje više usklađeno za/sa ECC88/6922/E88CC... Sada samo da sklapam i menjam JAN NOS MIL Philips 6922, BugleBoy, Ei, Telefunken, Siemens, Valvo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...