Jump to content

Купујем 12" грамофонску ручицу.


InSides

Preporučeni Komentari

Значи, купио бих 12" грамофонску ручицу.Пре него се дам у шопинг по светској мрежи, рекох да видим шта има локално. Отворен сам за опције, али не за егзотику. Преферирао бих моделе са headshell-ом, али то није пресудно.Молио бих понуде, ако неко има за продати 12" ручицу.Не мора бити у савршеном стању, све док су механизам покретања [лежајеви] и cueing механизам у потпуном реду. Све друго се да средити.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Ех, ја сам некада давно наручио овде у Београду Моцарт од дванаест цола са посебним додатком за дампинг хедшела и сребрним жицама са Нојтрик чинчевима. Беше у оно време лепа цена, а ја прави ентузијаста, 1100 дојчмарака уз моју каблажу.Нажалост, никада је нисам видео :angry7:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не копчам, платио - а ниси добио?

Не, нисам платио, не дај Боже, већ само наручио, што би се рекло "на лепе очи". Такав је био наш уговор. Ми смо се познавали и није ми тражена капара. Али, нисам дочекао да је монтирам на грамофон.Иначе, те ручице су се радиле у малим серијама, слично као што се раде многе светски познате ручке на Западу и Истоку. Увек је било на лагеру делова који су је сачињавали и очекивао сам разуман рок од месец дана за склапање и подешавање .... Не могу да тврдим, али дошло је до неког чудног размимоилажења између извођача и мене-инвеститора.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj prijatelj prodaje Jeličić-Mozart ručicu, ali mislim da je 9".Jedino što sam našao nije u Srbiji nego u nemačkoj:http://cgi.ebay.de/Sehr-langer-Tonarm-SME-3012-12-Zoll-Defekt-/270711356138?pt=Plattenspieler&hash=item3f07a77aea

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj prijatelj prodaje Jeličić-Mozart ručicu, ali mislim da je 9".Jedino što sam našao nije u Srbiji nego u nemačkoj:http://cgi.ebay.de/Sehr-langer-Tonarm-SME-3012-12-Zoll-Defekt-/270711356138?pt=Plattenspieler&hash=item3f07a77aea

Thanks, али eBay није баш нека опција.Дај ме повежи са пријатељем - тој ручици се можда да продужити цев.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvinjavam se na smetnji - ali me zaokupilo pitanje - zar nije mozno produziti cevku i onoj Steinovoj golfaji - koja ceka na tebe , ako sam dobro upratio ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvinjavam se na smetnji - ali me zaokupilo pitanje - zar nije mozno produziti cevku i onoj Steinovoj golfaji - koja ceka na tebe , ako sam dobro upratio ?

Чека, чека, да стигнем у Суботицу.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taman uz ovo :http://cgi.ebay.de/Garrard-401-Idler-wheel-early-version-/150566897882?pt=Plattenspieler&hash=item230e7c88da

Ех, да сам још хтео 401, има један Garrard 401 + SME 3009 S2 на КП за 650 евра.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja golu 401 sasiju ne bih dao bez 450 , pa ti vidi :sarcastic_hand:mislim - uz malo betoniranja - Projekt bi ti isao u oglase ....... pa cak i Altman rucku da sparis sa njim( sa 401)usput - kad si kupio AW phono ? :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...