Jump to content

TV sony service codes


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Da li medju svajserima ima neko ko zna oko Sony TVa?

Boje su se rastelovale, slika je ostra. Hocu da podesim boje ali nemogu da udjem u service meny.

Da li je ovo pravilna sekvenca?

{Display}{5}{VOL +}{Power}

Koje je dodjavola Display dugme na daljincu?

A da. Model je KV29X5.

Postavljena slika

Ili se to radi hardverski? Kako?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Sir Olivere da li mozes preciznije da definises to oko `rastelovanih` boja.Da li fali jedna boja , ili razmazuje boju po konturama objekata na ekranu, ili imas sarene mrlje po ekranu,?koliko je star taj tvoj Sony trinitron,koliko je koriscen itd....Popravio sam zaista puno takvih TV-a, mozda mogu da ti pomognem .U svakom slucaju za pocetak izbegni ulazak u `Service Menu` bez potrebe jer sa malom nepaznjom oko podesavanja parametara Menu-ja moze da se napravi cak i ozbiljna steta tom TV-u.Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pomagaj ako znas. 8-9 godina. Slika je bila fenomenalna kako samo na Trinitronu moze da bude. Onda je poceo da gubi crnu ( kontrast). To se narocito videlo na TTXu gde crna postaje sivkasta. Onda je poceo da brlja boje i da ima neostru sliku. Usto je poceo i tesko da se pali. Po sat dva sada i pet sati mu treba da dobije sliku. Radi kao radio sve to vreme ( ton ima). Ja sam ga otvorio i malo na kaskadi izostrio sliku.Slika je ostra ali su boje bezveze. Dosao moj prijatelj i povecao neki napon ( grid?) ali bez service manuala onako na osecaj i sada je TV poceo da se pali ( dobija sliku) posle samo 3-4 minuta. Slika je ostra. I svetla. Ali plava je dominantna . i zelena. Crvene ima samo na nekim crvenim klot delovima ( B92 logo) ovako svi izgledaju bledi i zeleni u licu ( vampiri).Nisam video nikakve potove za stelovanje boja pa sam posumnjao da se to radi softverski. Ali nisam uspeo da udjem u servisni mod.Da li imas ideju sta je i sta da radim?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sir Olivere necu da budem baksuz ali je tu otprilike ekran pri kraju svog radnog veka i to je tipicno za toliko stareSony-Trinitrone sa ekranima Made in GB .Eto i tipicnih simptoma :Sasija (masina radi) ali nece odmah da pusti sliku ,moze malo da se poveca G2 napon(Screen Greed) potenciometrom na plocici CRT-a , i tada slika dolazi brze, i to je odprilike ono sto je taj tvoj drugar uradio.Gubitak intenziteta(kontrasta)kao i balansa boja.U svakom slucaju ti Sony televizori(kao i svi drugi) obicno imaju kvarove koji su izazvani tkzv efektom` Hladnih Lemova` i Suvih Elektrolita.Ponekad i dosta cesto se prelemljavanjem mesta gde su lemovi popustili i zamenom pojedinih suvih elektrolita moze produziti vek trajanja TV-a ali ne znacajno.isto vazi i kada se poveca malo napon grejanja topa sa nominalnih 6,3V na 6,6 V !U svakom slucaju :Trebas prvo izmeriti emisionu moc svake pojedine od tri katode ekrana ,zatim vidi da li na CRT plocici koja je na samom ekranu ima znakova nagorelih(osusenih)hladnih lemova oko nozica 6kom. BF tranzistora Video Izlaza, ista provera vazi i za `soklu`topa ekrana koja se nalazi u centru CRT plocice,proveri elektrolit 22uF/250V na liniji +200V koja napaja stepen izlaznog Video pojacavaca.Okretanjem glavne sasije naglavacke ili sa strane isto proveriti ima li znakova `Hladnih`lemova na stampi.Optickom proverom vidi da li ima`razgacenih`elektrolita po sasiji (Plastcna folija na elektrolitima se svukla od toplote)Ne rece mi samo da li je to model sa ravnim ekranom ili poluravnim ? 100Hz masina ili 50 Hz ,mislim da je oznaka modela koju si naveo nepotpuna KV29X5... ?Jbg da si malo blize ovamo BG-u ima tu i novih ekrana povoljno,delova kao i svaka druga potrebna pomoc.Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probaj ga odneti na servis ako se bas nerazumes puno u TV-eja sam imao sony koji je radio dobrih 6-7 god. onda je dobio crvenilo i sliku koja se posle 10-15 min pocne mutitinesto su mu uradili na servisui evo proslo je 4 god od tada i jos uvek radi doduse je zavrsio na vikendici posto je ovde zamenjen lcd-om al opet radi i to i na -5 :clapping:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Све то личи на дотрајалост екрана.Колико год их хвалили,сервисерска пракса је показала да су тринитрони једно огромно с....Шта урадити?1. освежавање екрана код сонија може да успе у 10%,или да дефинитивно пошаље екран у вечна ловишта. осим тога нема свака кућа такву играчку.2. довођење галавнског грејања. на плочици која се конектује на врат екрана,пронађу се 2 контакта која су у кратком споју и пресеку водови на штампи. затим се узме жица(пун пресек,телефонска или UTP) и направи 2-4 навоја на фериту VN трафоа и директно налеми на контакте екрана. На овај начин се врши галванско одвајање грејања од остале електронике TV-a, а бројем навоја регулише се напон грејања. Може се десити да се са већим бројем навоја добије феноменална слика(као никад до тада),али убрзо страда екран. Невоља је што овако је неизвестан век екрана.Може до сутра,а може и 6 месеци.3. Најбезболнија метода је прелемити целу шасију,проверити PTC отпорник(за демагнетизацију),променити пар електролита у HIS-u. Давно беше,али мутна боја,губљење контраста указују на одлазак електролита од 1-10микро у колу HIS-а, А утичу директно на све напоне,па и на високи. код појединих модела могу да подигну високи толико да једноставно се пресече врат катодне цеви,а почиње све управо тако губљењем контраста и замућивањем слике.Ето,присетих се некадашњих сервисерских дана.Ја би прво пробао са 3. варијантом, 2. опционо,а 1.као што рекох.Надам се да ће ти нешто од овога помоћи.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možemo da probamo to da rešimo, i ja tipujem na ekran, standardno je za sony da ekran traje 10-ak godina. Imam regenerator, sigurno će se stvar malo popraviti ali računaj sa tim da samo odlažeš neizbežnu zamenu celog TV-a ili makar ekrana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ponesi ga kad dolazis u Nis sledeci put. Znam ja da je to odlaganje ali mi plazme/LCDi jos uvek ne prikazuju SBB program kao CRTi. Kad digitalni programi ( za godinu dana) zazive kupuje se nov TV.Radio sam ja regeneraciju magnetrona. I neverovatno ali je posle toga radio jos godinu ipo dana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cevka je cevka. Htyeo sam da istaknem da moze da se , bar privremeno, vrati u zivot.

Јесте,и мени је ИНФИЗ репарирао магнетроне,само нису се нешто нарадили,са некима није могла чак ни фреквенција да се подеси.Са екранима сам се изиграо лично подоста,али са успехом код тринитрона не могу да се похвалим.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako regenerises okreni TV na ekran, da topovi budu gore i kuckaj prstom po vratu (kao cvrge da mu lupas).Dovodjenje galvanskog grejanja je objasnio Daudio, dobro bi bilo odraditi ga i ako uspe regeneracija.Moje iskustvo je da ces u najboljem slucaju morati da ga bacis za 2 meseca :(Probaj, nemas sta da izgubis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Zdravo,Upravo kod nas je bio slucaj da je Sony Trinitronu crkao Trinitron. Majstor ga je isto tako par puta ozivljavao, ali se to sada vise ne isplati. Tako da par godina stoji u podrumu, jer nekako, ne mozemo da verujemo da je bas za bacanje ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...

Na KP se prodaje http://www.kupujemprodajem.com/Ekran-ili-ceo-TV-model-kv-29fq85e-1237487-oglas.htm( i to kako se ispostaviolo na 300m od mene) SONY TV kv-29fq85e neispravan. Oti[ao mu vertikalni valjda stepen odnosno cip MCZ2001DB. Nece da se upali. Ekran je kao ispravan.Da li vredi da se uzme i da se prebaci ekran ili iz mog TVa taj neispravni cip?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

SONY otišao u večna lovišta. Izvadio sam samo zvučne kutije iz njega. Možda posluže nekad za nešto. Umesto njega čučnula SAMSUNG plazma od 51". Isterasmo se iz pamet kad je raspakovana. Sada posle 5 dana, lakše se diše. Bronhi. Navikosmo se. Indian vels gledam ko da sam tamo, mandam glavom levo desno. I to kad je prenos uzduž ekrana. Šta li bi bilo da je sa strane?Ima li neki savet oko "usviravanja " Plazmi?Probao sam da pustim nešto sa USBa. Radi. I to sa 1TB HDDa. HD sadržaj. MKV. Soske problema. Ne mora da pazarim media player.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...