Jump to content

umro bi da ne probam i ovako


gaggia

Preporučeni Komentari

`odma da vam saopstim - sa tablama je gotovo! :girl_devil: nemam vise sifci za te slonove! mnooogo sam se istrosio.. na sta se svelo? da sam shvatio da nema sanse da ih postavim na takvo mesto da bih dobio zadovoljavajucu zv sliku..tako sam pola dana sebi izjeo dzigericu misleci da jedan visoki tise, slabije radi, dok posle reda histerije, straha i silnih kombinacija nisam ustanovio da je problem prostorija, odn polozaj tabli.. bass koji je najpre odusevio i zgranuo i mene i zvuleta i BB-a je neverovatan, ali samo u slucaju kada je u lancu reprodukcije ovo

post-235-0-92984100-1298221319_thumb.jpe - DENON UD-M3

ali ne i ovo

post-235-0-45002200-1298221544_thumb.jpg - CA 640A

umalo se nisam slogirao kad sam shvatio da pojacalo 20tak puta skuplje gore svira sa ovim..dakle, preparirao sam se od stra`! I odma poceo da razmisljam da definitivno zvucnici ne valjaju... Sa CA visoki su jasniji lepsi, ali bas pobeg`o iza paravana da se presvlaci valjda, sta li..sa denonom, bass dize kosu, plasi, ujeda, cacka vam nos i ceslja obrve (govorim o lepom ogromnom bassu, ne o muljanju), ali su visoki i delom srednji tisi i mutniji..

probali na brzinu ploce zarotirane za 180, tako da driver-i budu otprilike u visini usiju..to je bio kompromis izmedju donjeg i gornjeg spektra..

probali spojene ploce, dakle skroz jedna uz drugu, da vidimo sta bass radi onda...strasno...tako se prevremeno celavi..

i kao sto na pocetku rekoh, da probam samo, ali ne racunajuci na svu silnu problematiku koja me je cekala i tako neukog isprepadala...zvucnici, izgleda mi, jako lepo rade, samo ih treba lepo metnuti u kutiju..zanimljiva i prihvatljiva koncepcija, ukoliko se ima adekvatan prostor, novac i zifci...a ja manjkam u sve tri stavke..i naravno, ako se zna sta se radi, a ne nasumice nabada..tada covek strada, kao ja sto sam..no svaka skola se placa..

i hajde da sam samo ja nagrabusio, nego i moji, - slobodno moogu da kazem prijatelji, koji su silom moje tvrdoglavosti i mozda preterane slobode upuceni u tok padova i uspona ove egzibicije..ZEN je, mislim, poprilicno nadrlj`o..ako se barem pet puta nije ugrizo za jezik da me ne otera ko zna gde, nije pasulj probao! ZVUchNIAC i BaTa BaNe su takodje nemilice uskakali na putanju sttrela ocaja i muke, kojima sam bio obilato obasipan..a lepo im je onaj jaran rek`o, kada je jos prvi problem iskrsao oko ove probe: ne meci pitona u vatru ..... :uglavu:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 97
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

dobroo, ima jos jedna neispunjena zelja, taj crvic me glocka..sta bi dobio kada bi oba EV metn`o na istu tablu, istih ovih domenzija, dakle prorezao jos jednu rupu i stavio ga iznad..eto samo to me interesuje jos..ali necu to da radim ukoliko se nista bitno ne dobija..za jos toliko igre imam volje i snage, al` sam maaalkoo pametniji, pa cu da slusam savete i sugestije.. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

chakija ne zazivaj me! :bomb: za te dve alfe mogu da platim transport jos dva EV koja mi cuce preko okeana... :dash1: a inace me jako zasvrbese one..nisam slucajno pitao sta bih dobio sa dva EV po tabli, doduse, bilo bi mnoog bolje ako bi rezultat bio dobar sa tablom sirine drivera ili malo sire od toga..dakle ovo bi kao bila proba, sve dok uskoro ne spakujem ML TL, pa vidim sta je sa tim..no ako mi se posle toga ucini da zaista primetno bolje rade dva kom po tabli, uzoj tabli...i rukama i nogama bih se trudio da ih dovucem ovamo, sirotane... :sporty095_2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala..pa bas u tome i jeste problem...mnogo me zbunila razlika u bassu u navedena dva prethodna slucaja..no videcemo..prvo ML TL, pa ako bas ne bude islo sa tim, ima javno da spalim i kutije i Ev, pa da na usi okacim alfe :sarcastic_hand: da vidim onda da`l ce da fali bassa :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...