Jump to content

Sbb kablovski net


gaggia

Preporučeni Komentari

Pozivaju se dobrovolni davaoci znanja i umenja! Velika me tuga zadesila...problem se odnosi na kablovski net..Sbb..pre dva, tri meseca pocne da me zeki - prekida na kratko, secka pa se vrati...zamenjeno: modem, kablovi, razvodnici - dakle svi pasivni elementi...Sta je prikaceno na glavni kabl: modem, na njega ruter, a sa ovoga na tri racunara + jedan TV + 2 TV kartice na dva racunara (dva od tri ukupno). I sad, sugerisu mi gospoda iz SBB-a da je najverovatnije problem u tome sto neki od uredjaja (najverovatnije tv ili tv kartice) vracaju struju, sto dovodi do povremenog (sve ucestalijeg) crkavanja nekog od razdelnika na putu signala, sto rezultira gubljenjem internet signala (tv signal je uvek prisutan). I sad, na koji nacin da utvrdim koji uredjaj pravi problem?! Imam unimer, kojim sam danas utvrdio jedino to da baterija od 1,5V zaista ima toliko, sto ce reci, da su to krajnji dometi mog umeca merenja ..znam da crveno ide na +, a crno na - :sarcastic_hand: . Inace sistem eliminacije uredjaja je tesko izvodljiv, sto se TV-a tice (na duze od tri sata), jer su zitelji stana u kom se uredjaj nalazi prilicno osetljivi na gubljenje signala..Ako treba da merim, nacrtajte sta i kako, da ne bi uz`o sekiru i otis`o da secem banderu :girl_devil: (mislim nije ona kriva, ali bitno je da se nesto desava..)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nemam SBB al' pretpostavljam da i njihov modem/router ima neki http GUI gde mozes da posmatras da li se i kako menja S/N ratio (pogotovu kada "secka"). Kad uocis da taj broj padne nisko (trebalo bi da bude bar 20-30dB) skreni panju provider-u - to je znak da je problem do linije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti si sretni čovjek kad te zeki samo tri mjesecato što se tebi dešava im je uobičajna pojava , kod mene u poslenje godinu dvije, naročito kad je oblačno kada pada velika kiša i u sličnim prilikamaondak počne da zamrzava sliku gubi signal, ton, i ostale zekaliceIzgubi se meni, pola programa a i to što ostane je ili zamrznuto ili ide sa isprekidanim signalom.daklem imaš u meniju kad odeš na ikonu automehaničarski ključ poziciju izbor signalaondak ti traži pin i ako ga nisi mijenjao ukucaš četiri puta 0ondak ti se pojavi total tv 1ondak to pritisneš i dobiješ lijevu skalu sa jačinom signala koja treba da ti je od 80 do 100 i imaš desnu skalu đe ti je kvalitet signala e to ako ti dobači između 40 i 60 dobar si ako je više ti si super a kad padne maje moš se slikat sa slikomi ondak se ti njima žališ i oni ti lijepo kažu da ti se antena pomakla nemo ih zvat jer se nije pomakla e će ti samo uzet pare a neće ni doći ondak ih pošalješ u lijepu materinu jer se antena nije pomakla već je njima signal da oprostiš golo govance ali zato ti svaki mjesec uzmu po 10 evrića čisto da se Soroš i ostala govna čije je to pomognu malo da im ne falie sad što ti je činjet.molit boga da nema kiše nevremena i grmljavineako ti veliki majstor ne usliši molitve ondak imaš par trikova koje serviseri savjetujua to ti je da isključiš prijemnik iz struje uklanjanjem strujnog kabla iz utičnice i da sačekaš par minuta ondak ga fino vratiš đe je bio pa upališ satelitski prijemnik da vidiš oće li se što popravitako ne to opet ponoviš i dok je isključeno izvadiš i karticu iz risivera i ponovo je vratiš i opet uključišako to ne pomogne i ne dobiješ signal a nisu ti uslišene molbe da ne pada kiša i ne grmi ondak fino sve to isključiš i gledaš zemaljske programe dok se vrijeme ne stabilizujeili još bolje bačiš sva ta govna da se ne šekirašto se meni dešava sa TV signalomkako pretpostavljam da net signal ide istip putem ka i ovaj a nema kojim drugim bez tim to ti dođe na istosreća što nemam njihov net e bi i ja čupa kosu to ti je tako sa SBB

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari, imam dakle klasican kabl net...signal prolazi istim kablom kao i tv samo sto je drugaciji opseg..zato su i na spliterima izlazi razlicitih kaakteristika - za tv i data razlicito..elem, ruter sam ja pravio (stari pc sa mikrotik OS), a modem njihov. Dajem sliku web based GUI modema, sa koje se moze videti trenutno stanje..sada imam net ali je problem u tome sto stavka POWER LEVEL, kada je sve kako treba , ima vrednost izmedju 10 i 13 dBmV. Sada ima dosta manje, imam net ali je to naglo opadanje vrednosti praceno povremenim gubljenjem signala i na kraju potpunim gubljenjem. Koliko sam ja operatere shvatio, ukoliko nesto vraca struju, moguce je izeriti neki mali napon na kablu koji ide od svakog uredjaja ponaosob, odn onog koji je problematican. Nisam siguran da li je u pitanju napon, koji na koax kablu merim tako sto jednu pipaljku stavim na zicu koja je u sredini, a drugu na spoljasnji deo konektora, koji je vezan za splet onih tankiz zicanih niti sa spoljasnje strane izolacije? post-235-0-96003400-1296812050_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari, imam dakle klasican kabl net...signal prolazi istim kablom kao i tv samo sto je drugaciji opseg..zato su i na spliterima izlazi razlicitih kaakteristika - za tv i data razlicito..elem, ruter sam ja pravio (stari pc sa mikrotik OS), a modem njihov. Dajem sliku web based GUI modema, sa koje se moze videti trenutno stanje..sada imam net ali je problem u tome sto stavka POWER LEVEL, kada je sve kako treba , ima vrednost izmedju 10 i 13 dBmV. Sada ima dosta manje, imam net ali je to naglo opadanje vrednosti praceno povremenim gubljenjem signala i na kraju potpunim gubljenjem. Koliko sam ja operatere shvatio, ukoliko nesto vraca struju, moguce je izeriti neki mali napon na kablu koji ide od svakog uredjaja ponaosob, odn onog koji je problematican. Nisam siguran da li je u pitanju napon, koji na koax kablu merim tako sto jednu pipaljku stavim na zicu koja je u sredini, a drugu na spoljasnji deo konektora, koji je vezan za splet onih tankiz zicanih niti sa spoljasnje strane izolacije? post-235-0-96003400-1296812050_thumb.gif

kralju ne čačkaj ništazovi pedere iz SBB da to srede to je njihova obaveza bez što zajebavaju narodnapiši im dopis da imaš problem i traži da ga riješeako budeš što radio reći će da si ti pokvarioto je i onako njihova oprema i dužni su je održavatito im je interes
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kralju ne čačkaj ništazovi pedere iz SBB da to srede to je njihova obaveza bez što zajebavaju narodnapiši im dopis da imaš problem i traži da ga riješeako budeš što radio reći će da si ti pokvarioto je i onako njihova oprema i dužni su je održavatito im je interes

ma ja bih tebe poslusao da stvari nisu takve da ukoliko sam nesto ne budem uradio, tesko da ce neko od njih. Dolazili su u proteklih tri meseca jedno 7 puta (bez preterivanja), menjajuci najcesce razvodnike. Na kraju se doslo do zakljucka da je nesto do mojih uredjaja (zaista sam sumnjicav oko pokusaja prebacivanja problema na svoju stranu), u sta sve vise pocinjem da verujem. E sad, mnogo je brze i lakse da ja to uradim, jer ukoliko krenem da se preganjam sa njima, otici ce mi i zivaca i vremena, a kratak sam sa oba. Jasno je meni to sto ti pricas, ali isto tako da u mnostvu slucajeva ispravljanje krive drine iskrivi kicmu onog ko to pokusa. Ako ne moze nista ovako, kako sam ja zamislio da moze, ne ostaje mi nista drugo, do da ih molim i cekam.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam SBB i nisam imao nekih problema, mesecno skidam od 60-80 GB, kod tebe je problem slab nivo dolaznog signala. Kad je uveden net pre par godina imao sam slican problem i resio sam ga tako sto sam kupio kvalitetan spliter i podelio signal (odmah kod prelaza sa debelog koaks kabla) na 2 i odatle jedan ide direktno u kablovski modem a drugi deo ide u spliter sa vise izlaza za televizore. Na vise mesta sam video da im se u kablu usput indukuje neki napon koji je bivao i po 10 - 20 V sto sam resio galvanskim odvajacem od starog tv-a i od tada nemam problema ni sa slikom na tv. To bi trebalo sve da resi, a evo ti i slika signala sa mog modema

post-67-0-98374600-1296865881_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да се присетим својих младалачких дана када сам чепркао по телевизорима у сервису.Ја млад и неискусан мало мало па условно реагујем кад треба да угурам антену у TV.Шта се заправо дешава- има код неких типова појава да се на живом воду антенског прикључка на самом телевизору налази подоста велики напон,довољан да те отресе ако га додирнеш и при томе случајно дотакнеш и масу.Колики је тај напон није ми падало на памет да га мерим,довољно је било негативно искуство.Дакле није нкакво пробијање,једноставно тако су радили телевизоре.Зашто ово причам?Управо ме прича подсетила на то враћање струје и цркавање модемске опреме.Како да утврдиш,који је од уређаја- једноставно иштекаш антену па голим прстима додирни антенски прикључак на самом TV-у.Ако постоји такав напон осетићеш га.Следећа ствар која ме асоцира да може бити,је некаква индукција преко нуле и уземљења,а нарочито ако је сто то уштекано на различите прикључнице у зиду.Имам мини линију и увек ме отресе када се ухватим за метални RCA чинч,кад хоћу да спојим рачунар на њу.Њено напајање је чоперско,нема уземљење кроз напонски кабал и ето прилике за индукцију.Надам се да си разумео шта сам хтео да ти кажем.Испипај све антенске прикључке,а ако није онда једно по једно искључуј чупањем из зида и ако је до твојих уређаја само ће се показати.Мукотрпно,али кад је већ белај друге нема. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@chakeyda to je ta vrsta problema..i verovatno resenja za mene..stvar je u tome sto su sada sva tri splitera na putu signala ti tzv galvanci..i sto izgleda ni to ne pomaze, uzevsi u obzir da mreza treba da bude razvedena na drugaciji nacin... evo seme toga kako je sada i onoga sto bi mozda bilo bolje resenje..i reci mi molim te gde da nadjem te kvalitetne splitere i koju vrstu, model..bas pre dva sata sam morao da zamenim spliter (molio sam ove iz SBB-a da mi ostave rezervni da mogu sam da ga zamenim)..izgleda da je ovaj kog su zamenili, a koji je takodje galvnac i sa kojim sam na pocetku imao signal od 13dbmv, a nesto posle toga je poceo da slabi danas skroz cviknuo..zamenom pomenutog imam 7,5dbmv - to je onaj spliter 3 na semi.. :girl_devil: ovako je sada post-235-0-82295600-1296906834_thumb.gif ovako mislim da bi moglo biti bolje post-235-0-21022800-1296906878_thumb.gif@daudiorazumem sta si hteo da kazes..problem je u tome sto mi pristup TV-u nedostupan, jer su gospoda u cijem vlasnistvu uredjaj jaaaako teska za saradnju..e sad da ne bih doveo i sebe i njih u situaciju da vise nemaju signala, da pokusam ovako..ostaju moja tv karta i ova druga..svoju sam izbacio iz kombinacije, ali se opet desava problem..sad, da li i ona doprinosi i koliko opstem pogorsanju, ne znam. Drugu tv kartu sam izbacivao takodje, ali nisam primetio promene (ako je par sati dovoljno da bi se nesto promenilo). E sad, da li modem moze da pravi tu vrstu problema, ne znam.. U svakom slucaju jako sam zahvalan na savetima i pokusaju da pomognete. Valjda ce doci neko resenje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@gaggia Da, slika 2 je kako bi trebalo da bude (to i SBB pokušava (skoro) uvek, kad može). Slučajno to znam, moj sin je imao malo pregovora sa njima u svom stanu... No, to je, veoma teško, teško, izvesti...Mislim da i u našoj zgradi, kao Bajagi, organizovanoj, nije, baš tako. Zato i nemam njihov net, iako bi to bio, možda, bolji izbor... Lakše mi je sa ljudima u centrali, nego sa ljudima u z(a)gradi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@gaggia nije tebi problem u razdelniku vec koliko puta si oslabio signal, ako su svi razdelnici na po dva onda si oslabio signal ka modemu jedno 18db i to je jedini problem, moras na ulazu podeliti signal na tv i modem i svi problemi ce ti biti reseni to je kako si nacrtao na slici 2. bolji spliteri (koji su verovatno isto kineski) imaju malo vece kuciste i mislim da ti je cena za ovaj sto deli na 2 negde oko 350-400 din potrazi ima ih u raznim prodavnicama, ne znam dal ima jos prodavnica antenske i satelitske opreme u studenjaku , kod njih sam ja kupio pre jedno 3 godine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@gaggia nije tebi problem u razdelniku vec koliko puta si oslabio signal, ako su svi razdelnici na po dva onda si oslabio signal ka modemu jedno 18db i to je jedini problem, moras na ulazu podeliti signal na tv i modem i svi problemi ce ti biti reseni to je kako si nacrtao na slici 2. bolji spliteri (koji su verovatno isto kineski) imaju malo vece kuciste i mislim da ti je cena za ovaj sto deli na 2 negde oko 350-400 din potrazi ima ih u raznim prodavnicama, ne znam dal ima jos prodavnica antenske i satelitske opreme u studenjaku , kod njih sam ja kupio pre jedno 3 godine.

ok, razumeo sam, hvala..trazicu da pomere banderu do mog modema :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa da.. i ja nesto mislim da bi tako bilo bolje iako malo teze izvodljivo, ali ne i nemoguce. jedino da saznam gde da kupim te razdelnike i koje vrste..

ADSL splitter-e sam našao u http://www.pcberza.rs/ab/firma.php?id=48 http://www.nebo.co.rs/. Mislim da imaju i drugačije...

ok, razumeo sam, hvala..trazicu da pomere banderu do mog modema :Viannen_loungelizard:

Mislim da sa njima (iz SBB-a) može da se dogovori (za cenu) da se dovuče jedan direct-niji cable...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam u prethodnom stanu imao problem sa malim signalom za SBB net dok nisam metnuo spliter od ovih plastičnih umesto onog glavnog splitera, i to ovaj što račva na dva izlaza sa slabljenjem 3,7dB. Radnja je negde kod hrama Sv. Save. Malko su skuplji, al merak nema cenu...

http://www.dual.rs/proizvodi/pasivni_razdelnici/index.shtml

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...