Jump to content

Aleph 5


zocky

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 286
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ko je zakljucio da je napajanje neispravno? Mozda je problem u ozicavanju? Sto je u 99% slucajeva problem.

Ма наравно, вероватно је централна маса лоше одрађена.А и квалитет каблова!Душане, јел може нека слика, наравно унутрашњости!?дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

šta je to suma zica? :buehehe: alu foliju nisam uzemljio,stavio sam ju za probu i zamjenit ču ju sa bakrenom folijom ,jer sam stavio tanke srebrne žice sa nanosom zlata u teflonu.Malo je bolje.ston kold: neznam da čitam čirilicu :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Masu iz pločice vezao sam na xlr i na rca.umjesto jumpera za canon stavio sam šalter,brum je isti sa priključenim kablovima ili bez.Opet ovaj brum nije neznam koliko snažan ali čuje se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napajanje je prva slika a masa ide sa tačke iz sredine kondenzatora, 2.slika,sve je vezano na tu šipku onda ide iz ove mase do pločica a onda iz pločica do konektora.

post-201-127249134751_thumb.jpg

post-201-127249137294_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozete skinuti foliju, nece biti potrebna. signalne kablove ako nisu oklopljeni samo uvrtite da nisu paralelni i provucite ih najkracim putem jedan uz drugi do tog centralnog srafa a zatim tik uz kabel koji vodi masu do plocica, razvedite svaki na svoju stranu. Znaci ne najkracim putem od chincha do plocice, nego najkracim putem od chincha do centralnog srafa (ne vezati masu za sraf vec samo fizicki voditi do njega) a zatim tik uz vod mase do plocice i brum ce nestati. Koliko vidim ta zica od mase do plocica ide dosta daleko od tog srafa i savija se svud po kutiji. Masa do jednog kanala i masa do drugog kanala moraju biti ici tik uz sraf sto viri iz centra plocice za napajanje . Znaci, ako vodite dve zice od plocice napajanja do ploccia ampa, te dve zice moraju od plocice ici jedna uz drugu do tacke gde se priblizavaju signalnim kablovima i u toj tacki se razilaze prema plociama pojacala zajedno sa signalnim kablovima. Kablove od XLR-a prvo dovuci fizicki do chincheva a dalje uz postojeci kabel.Mozda sam zakomplikovao recima ali je vrlo jednostavno kada se procita koji putSem navedenog svi napojni kablovi vam sad prolaze kroz petlju koju cine chinch kabel i kabel mase. Kada kablove provucete kako sam naveo pazite da u petlji opet ne zarobite kablove napajanja. Trenutno kroz tu petlju punite elektrolite od greca i to vam je najveci izvor bruma. Ako sam u pravu sa ovim u momentu kada izvucete kabel napajanja iz ampa i da pojacalo svira na kondenzatore, nestace vam totalno brum

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...