Jump to content

Xono - Pass - Nagard


zbotic

Preporučeni Komentari

Sluh se ne uči...

A baš si se ti našao prirodno nadaren. Imali smo mi ovdje na televiziji emisiju o takvim fenomenima, mislim da se zvala "živa istina". Da si malo bliže ja bih te prijavio, da narod upozna talent.:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 235
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Hoćeš da kažeš da je Nenad prodao Zeonu pločice za 5500 eura?!

Vjerojatno nije za 5500, ali je možda za 550. Tvoj problem je šti ti nisi imao ni tih 550, pa nam ovdje prodaješ "slatki limun".
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da uopšte nema smisla raspravljati. Ja sam se do sada držao po strani jer sam zadovoljan svojim Le Pacifique RIAA (MM) i nemam šta da dodam ili oduzmem u ovoj temi. Mislim da je i ovde rečeno ko šta ima i sviđalo se to nekome ili ne, svako ima pravo na svoj stav, ma koliko ga neko drugi smatrao pogrešnim. O ukusima se nema šta raspravljati. Možete se eventualno frljati stručnim terminima i dokazivati nešto matematikom, brojevima i ciframa, zakonima fizike. Činjenice koje su vezane za tržišne vrednosti, a to je cena nekog uređaja i njegova vrednost na tržištu, nisu nikakvi pravi argumenti i nemaju veze sa ličnim ukusima i percepcijama. Na kraju iz ovakvih diskusija niko ne izlazi kao pobednik...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Smisao moje diskusije s Vulom i nije u tome da budem pobjednik. Diskusija zapravo nema nikakav smisao osim da Vuli pokaže koliko je njegovo piskaranje po forumima besmisleno. On je sam sebe uvjerio da nešto poentira, a ja ustvari danas popodne ne znam što bi sa sobom jer vani pada kiša, ništa mi se ne radi, ali evo izgleda da je kiša stala pa se odjavljujem. A Vuli dosadno cijeli život......:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Diskusija zapravo nema nikakav smisao osim da Vuli pokaže koliko je njegovo piskaranje po forumima besmisleno..

..ne moje, svačije...ako slušni test nije jedini merodavan onda svi postovi sa svih foruma o haj-faju nemaju apsolutno nikakvog smisla, osim oglasa naravno.....kiša pada i ovde, nadam se da je tu topla da mi ne ohladi more...sva prepiska inače se odvijala pre, na poluvremenu i posle utakmice Arsenal-Man UTD...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine,Mnogo si mi bre nervozan na Prvi Maj. Jel to zato sto cekas na delove? Smiri se, dobices ih posle praznika.Impulse, izdrazao si tacno 44 minute nakon Zoranovog pokretanja teme da uletish sa svojim majstorstvom. Sto nisi otvorio sam svoju temu nego se hvalis u tudjoj? I posle meni kazes da ja ne trujem temu???Nadam se da onaj lik moderator sa fifija cita ovaj forum pa da o onu kretensku temu doda jos par ovih bisera.Svasta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hoćeš da kažeš da je Nenad prodao Zeonu pločice za 5500 eura?!

Teško da bi se on odvojio od tih para i da makneš dvije nule bez ako bi kome mogao prodat x 10 :sarcastic_hand: :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine,Mnogo si mi bre nervozan na Prvi Maj. Jel to zato sto cekas na delove? Smiri se, dobices ih posle praznika.Impulse, izdrazao si tacno 44 minute nakon Zoranovog pokretanja teme da uletish sa svojim majstorstvom. Sto nisi otvorio sam svoju temu nego se hvalis u tudjoj? I posle meni kazes da ja ne trujem temu???Nadam se da onaj lik moderator sa fifija cita ovaj forum pa da o onu kretensku temu doda jos par ovih bisera.Svasta...

Јес вала :give_ros: ПС. поздравио те Сони :moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine,Mnogo si mi bre nervozan na Prvi Maj. Jel to zato sto cekas na delove? Smiri se, dobices ih posle praznika.

Nisam nervozan... Dosadno mi, nemam dalje šta raditi a napolju curi... :bathroom:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko dugo izdrzi baterija na Leach preampu?

Idu dve pa se sporije prazne...meni neke alkalne rade već godinu dana ali ja kombinujem tri MC preampa tako da nisam pouzdan, drugar koji sluša samo ploče rabi ga sigurno već pola godine bez menjanja, ali opet ne znam da li su alkalne ili obične...u suštini dovoljno dugo..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koje baterije su bolje za zvuk? (Priznaj da si probavao da cujes razliku :drinks: )

Plave Verbatim, bolji bas od Varte..p.s. Završili su i Man City-West Ham, kiša pada još uvek, spreman sam za dalju raspravu..:popcorn:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti Vule bas moras da se pokakis i zapiskis svaku banderu koju obidjes. Ova tema je ispod "Project gallery/WIKI" i trebala bi da bude samo prikaz gotovih i zanimljivih projekata koji se dijele sa drugima. Ja sam zamolio Zorana da postavi slike i info o greski koju je otkrio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..pošto ćeš kačiti Benz Micro svakako bi trebalo da otvoriš kutiju i pomeriš ulaznu impedansu sa 50 na koliko sam ti ja ostavio na bar jedno 100 Ohm-a, ostavi otvorenu kutiju i malo slušaj pa onda otkači onaj blokić o kome je Impuls pisao, vidi se iz aviona...ako svira bolje a ja sve nešto mislim da hoće spakuj ga u kutiju sa kućnim dragocenostima, blokić a ne phono, ako ne lako se zaletuje nazad..

Od sve papazjanije jučer zaboravih na ovo.Dakle, za Benz Micro minimum 475 ohma. Više ohma svjetlije, manje ohma tamnije.Umjesto palamuđenja bilo bi korisnije da je forumski prostor rezerviran za ovakve "spoznaje".
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od sve papazjanije jučer zaboravih na ovo.Dakle, za Benz Micro minimum 475 ohma. Više ohma svjetlije, manje ohma tamnije.

Кад мо се већ дотакли техникалија, два питања :- на плочи предпојачавача су упарени К170, да ли да их мењам јер имам десетак комада К389 или да ништа не дирам- која снага мрежног трансформатора је пожељна
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Кад мо се већ дотакли техникалија, два питања :- на плочи предпојачавача су упарени К170, да ли да их мењам јер имам десетак комада К389 или да ништа не дирам- која снага мрежног трансформатора је пожељна

Ne, nikako ih mijenjati, ovako upareni pokazuju bolje rezultate od 2sk389! Radi se o dva potpuno identična 2sk170 prema mjerenjima, dobivena iz uzorka od 300 komada.Baš sam ja radio obrnuto kod svojih uređaja, skidao 2sk389 i uparivao 2sk170. Kod mog primjerka Pearla zvuk se nakon toga poboljšao (dobio na definiciji).Sve preko 100 VA je i više nego dovoljno, ako se stavlja jedan, a ako su dva može i 80 VA. Ovo više radi robusnosti izrade kod takvog transformatora nego same snage budući je i napon relativno visok.Ona dva koja su u ninjinom mislim da su 120 VA, da možeš usporediti veličinu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve preko 100 VA je i više nego dovoljno, ako se stavlja jedan, a ako su dva može i 80 VA. Ovo više radi robusnosti izrade kod takvog transformatora nego same snage budući je i napon relativno visok.Ona dva koja su u ninjinom mislim da su 120 VA, da možeš usporediti veličinu.

Ма имам сигурно пар трансфоматора из неких Техникс појачавача, мислим да су 2 х 40 В АЦ.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj će sigurno biti i jedan dovoljan. Jedino što nebi valjalo da je ispravljeni napon veći od cca 45 V s obzirom da su kondezatori na pločici 50V.To znači da transformator te snage nazivno nebi trebao imati veći napon sekundara od 30-33 V, neopterećen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To znači da transformator te snage nazivno nebi trebao imati veći napon sekundara od 30-33 V, neopterećen.

Мислим да је секундарни напон око 32 В, наравно 2х и то је трансформатор са чудним потпуно затвореним језгром.У саваком случају хвала!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...