Jump to content

Savrseni DIY DAC


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovo su mi je naj-zanimljivije slicice:post-1-125036449858_thumb.jpgOP stit od bakarne folije :mad:post-1-12503646977_thumb.jpgKoliko vidim folija je i na nekim kondovima :doh:post-1-125036545893_thumb.jpgBolji pogled na stitove na kondovima :hi:post-1-125036481567_thumb.jpgJedno kilo kondezatora u napajanju ? :rofl:P.S.Sve na ulazu i izlazu ima stit od bakarne folijekoji ide na masu ( GND Shield) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta su mu oni cipovi na sundjeru? rezerva za ne daj boze?inace, vecito potanje: vise manjih kondenzatora ili manje vecih :to_become_senile:

Stefaca, kod balansiranih dacova, iza dac-a idu 4 operaciona. Posto se obicno montiraju podnozja za ubadanje operacionih, masa 4 operacionih sa podnozjima je otprilike kao masa 6 samih operacionih pa je zato sto je dac balansiran na drugom kraju kutije stavljeno 6 operacionih. Inace ja sam nosio moj cd kod vulkanizera na balansiranje ali nije imao tako malu gramazu pa i dalje slusam cd sa chinch izlazima.Pusti coveka da razvija svoju temu i ne miniraj vise kao sto si zboticu izminirao cd14. I molim te napravi nesto pa nas prosvetli tim sto si uradio.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u temi gde sam botica pitao sta je radjeno izvinio sam se jer nisam mislio da ce se covek raspisati toliko detaljima. koliko vidim izvinjenje u toj temi je bilo javno a neka pomisao o miniranju teme mi nije ni bila na pameti. na tom forumu me znaju i da je bilo problema moj post je mogao sasvim lako da se obrise ako je smatran nekim napadom na temu.u ovoj temi jedini koji je postavio neki nepotreban gard si ti sam. ako pogledas slike sa linka vices i sam na koju se to sliku odnosi i mislim da nisam nista lose pitao jer nikako da skontam cemu sluze cipovi u sundjerima. dakle, stavim cipove u sundjer i dobijem balansirane izlaze? :to_become_senile:ovde je i slika gde se sve moze videtiPS.izvinjavam se pokretacu teme zbog napada na istu posto je to ovde tako protumaceno

post-102-12504544232_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ja Stefaci ništa zamjerio, dapače mislim da je on sasvim OK.Inače, da sam ja dao sebi truda koliko i ovaj gore, najprije bih odvojio ground spoj elektrolita sa pločice i posebnom ga žicom sproveo u star ground. Bilo bi jednako posla kao i oklapanje opampova, a pet puta učinkovitije.....(kažem to kao ideju za svaki uređaj, a možda je to ovdje napravljeno sa donje strane pločice)Osim toga, koliko god stavio netko elektrolita u napajanje, neće imati s opampovima tako dobar rezultat kao što bi imao sa Jung Superregulatorom u napajanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impuls nam je izgleda nervozan u zadnje vreme :to_become_senile::sarcastic_hand: Par puta sam prisustvorao napadanju steface sto ne uradi nesto vec jednom do kraja...na zalost, svestan sam stanja u Boru...da se ima, verujem da bi momak priveo vec podosta projekata kraju.A ovaj gore japanac...izgleda da se ima, pa se prave shteke unutra uredjaja za dalje izmene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pusti coveka da razvija svoju temu i ne miniraj vise kao sto si zboticu izminirao cd14. I molim te napravi nesto pa nas prosvetli tim sto si uradio.

:rofl: 'barveče komšija ... 'el kod vas možda pun mesec? :rofl: ... :rofl: nešto ste mi mnogo :sarcastic_hand: ... btw dečko je baš :rofl: , a malo :to_become_senile: nikome ne škodi ... :) na ovi forum :) ... komšo, dakle samo opušteno :) Inače da je Mika dao ovaj linak, ne bi ondak morali da učimo kineski . :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:to_become_senile: Gdje mi ode post. A baš sam se potrudio....Da skratim.Rotel RSP1098 procesor ima AK4395. Imam ga i ja, ne slučajno.Također RSP 1068 ima AK4395 i može se jeftino nabaviti.Navedeni uređaj Jungiziranjem postaje prvoklasni preamp s daljinskim.Atenuacija izvedena sa odličnim TC9482F. Opampovi se lako zamijene, a može se ugraditi i diskretni modul.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impuls nam je izgleda nervozan u zadnje vreme :to_become_senile::sarcastic_hand: Par puta sam prisustvorao napadanju steface sto ne uradi nesto vec jednom do kraja...na zalost, svestan sam stanja u Boru...da se ima, verujem da bi momak priveo vec podosta projekata kraju.

Izvinjavam se Piletu a i ostalima. Mislio sam da ce ovaj forum biti malo napredniji po pitanju znanja i resenja. Stefaca neka izabere projekat koji ce da radi i sta budem imao od delova poslacu mu. Pri tom napominjem da ne izabere sund projekat vec nesto sto ce moci dugo sa uzivanjem da koristi.Mozda ja jesam malo preozbiljan kako kaze Zen ali mi je dop****** da svracam na forum i nista ne procitam.Nadam se da cemo se sad vratiti na temu bez replika a Stefaca neka otvori novu temu za samogradnju i od srcu cu mu pomoci da zavrsi vec nesto.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta su mu oni cipovi na sundjeru? rezerva za ne daj boze?inace, vecito potanje: vise manjih kondenzatora ili manje vecih....

Stefaca, kod balansiranih dacova, iza dac-a idu 4 operaciona. Posto se obicno montiraju podnozja za ubadanje operacionih, masa 4 operacionih sa podnozjima je otprilike kao masa 6 samih operacionih pa je zato sto je dac balansiran na drugom kraju kutije stavljeno 6 operacionih. Inace ja sam nosio moj cd kod vulkanizera na balansiranje ali nije imao tako malu gramazu pa i dalje slusam cd sa chinch izlazima.Pusti coveka da razvija svoju temu i ne miniraj vise kao sto si zboticu izminirao cd14. I molim te napravi nesto pa nas prosvetli tim sto si uradio.

u temi gde sam botica pitao sta je radjeno izvinio sam se jer nisam mislio da ce se covek raspisati toliko detaljima. koliko vidim izvinjenje u toj temi je bilo javno a neka pomisao o miniranju teme mi nije ni bila na pameti. na tom forumu me znaju i da je bilo problema moj post je mogao sasvim lako da se obrise ako je smatran nekim napadom na temu.u ovoj temi jedini koji je postavio neki nepotreban gard si ti sam. ako pogledas slike sa linka vices i sam na koju se to sliku odnosi i mislim da nisam nista lose pitao jer nikako da skontam cemu sluze cipovi u sundjerima. dakle, stavim cipove u sundjer i dobijem balansirane izlaze? ovde je i slika gde se sve moze videtiPS.izvinjavam se pokretacu teme zbog napada na istu posto je to ovde tako protumaceno

Nisam ja Stefaci ništa zamjerio, dapače mislim da je on sasvim OK.Inače, da sam ja dao sebi truda koliko i ovaj gore, najprije bih odvojio ground spoj elektrolita sa pločice i posebnom ga žicom sproveo u star ground. Bilo bi jednako posla kao i oklapanje opampova, a pet puta učinkovitije.....(kažem to kao ideju za svaki uređaj, a možda je to ovdje napravljeno sa donje strane pločice)Osim toga, koliko god stavio netko elektrolita u napajanje, neće imati s opampovima tako dobar rezultat kao što bi imao sa Jung Superregulatorom u napajanju.

Impuls nam je izgleda nervozan u zadnje vreme Par puta sam prisustvorao napadanju steface sto ne uradi nesto vec jednom do kraja...na zalost, svestan sam stanja u Boru...da se ima, verujem da bi momak priveo vec podosta projekata kraju.A ovaj gore japanac...izgleda da se ima, pa se prave shteke unutra uredjaja za dalje izmene.

Inače da je Mika dao ovaj linak, ne bi ondak morali da učimo kineski .

samo vas gledam :rofl: Impulse - ne budi preostar prema Stefaci ..... dok sam ja ovde , nije on najgori od sve dece ....... :rofl:

Ne pada mi na pamet nista da brisem na ovom Vorumu...:rofl:Ovo je krenulo svojim SJAJNIM tokom :to_become_senile:Zar ne vidite da je ceo moj post zajebancija :sarcastic_hand:AMAN !!!!Savrseni DAC = kilo kondezatora ... itd... :rofl::)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, mi cemo mozda i napraviti savrseni dac ali programeri nikad nece napraviti savrseni sajt. Kod programera je izadjes i udjes pa mozda se popravilo a kod elektronicara lemilicu u ruke i radi dok se ne napravi. U tome se razlikujemo. A DAC bi trebao ici u izvore a ne amplifikaciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impulse , ne preterujjedan covek ne cini forum , niti jedan covek cini software istogusput - o programiranju ti i ja znamo kol'ko Mika o elektronici ; drz'mo se mi lemilice .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, mi cemo mozda i napraviti savrseni dac ali programeri nikad nece napraviti savrseni sajt.

Sajt i ne prave samo programeri ima tu josh dosta ljudi u lancu...Meni je bitno da ovaj Forum moze da izdrzi nalet od 10.000 clanova istovremeno a da se ne razleti...Sto nije slucaj sa drugim "savrsenijim" forumima tipa PHBB...:to_become_senile:Meni nije strana ni Lemilica ni cekic a ni srafciger- krenuo sam odatle i ne stidim se tog perioda...:sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se Piletu a i ostalima. Mislio sam da ce ovaj forum biti malo napredniji po pitanju znanja i resenja. Mozda ja jesam malo preozbiljan kako kaze Zen ali mi je dop****** da svracam na forum i nista ne procitam.

Ne znam sta da dodam osim da VAS sve zajedno molim, preklinjem :@ ALLMolim VAS svi FORUMASI pisite naprednije postove po pitanju znanja i resenja da bi ljudi mogli dasvrate na forum da nesto procitaju jel eto nema nista na njemu pametno...Hvala svima unapred.:to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam sta da dodam osim da VAS sve zajedno molim, preklinjem :@ ALLMolim VAS svi FORUMASI pisite naprednije postove po pitanju znanja i resenja da bi ljudi mogli dasvrate na forum da nesto procitaju jel eto nema nista na njemu pametno...Hvala svima unapred.:rofl:

idi begaj - to treba staviti u pravila voruma ........ :sarcastic_hand::rofl::rofl::):):):to_become_senile: kad bi Impulsa stavili kao moderatora , garantujem da bih ja za mesec dana pravio sebi novi vorum ..... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas mi je prijatelj Ivo javio da mu je proradio NOS bitstream DAC u Philipsovom playeru. Ako bude sve OK, možda samograditelji dobiju novu zabavu slijedećih desetak godina. Nije mi poznat nijedan komercijalni uradak ovog tipa, pa ni samograditeljski.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...