Jump to content

Upgrade CD transporta Audiomeca Mephisto


pooya

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 141
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

..... feriti na napajanjima ubijaju dinamiku.......

zavisi gde ih stavisprigusnice ( kod malih potrosaca) strasno poboljsavaju zvuk , ali samo pod uslovom da su implementirani kako trebapogledaj kod Shunty-ja gde je predvidjeno da se spajaju
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavisi gde ih stavisprigusnice ( kod malih potrosaca) strasno poboljsavaju zvuk , ali samo pod uslovom da su implementirani kako trebapogledaj kod Shunty-ja gde je predvidjeno da se spajaju

A di da nadjem tog Shunty-ja, imas neki link?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kopirao sam Fikusa .....

fikus ima gomilu inicijalnih ideja koje su vredne provere ;ono sto kod njega mnogo santa je realizacija istih , a ponekad i odabir delova ( npr kad na izlazu CD-a dobija 20V bez attenuacije , pa to onda mora da se davi sa potom)mesto za prigusnicu je odmah posle prvog konda u filteru , a sve dalje diktira priroda potrosaca
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja kada sam narucivao klok ( pre jedno 2 godine) onda su performanse bile na strani net-audio kloka( a i cena -za 1 Tent sam imao 2 net-a) . Sada sam pogledao podatke za Tent i vidim da su sada oni bolji ako se gledaju cisto tehnicki podaci. u odnosu na ono sto je bilo u plejeru da sam ja sa kurblom izigravao klok, CD bi bolje svirao nego sa originalom. I na kraju neko rece sve se svodi na cistocu napajanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja kada sam narucivao klok ( pre jedno 2 godine) onda su performanse bile na strani net-audio kloka( a i cena -za 1 Tent sam imao 2 net-a) . Sada sam pogledao podatke za Tent i vidim da su sada oni bolji ako se gledaju cisto tehnicki podaci. u odnosu na ono sto je bilo u plejeru da sam ja sa kurblom izigravao klok, CD bi bolje svirao nego sa originalom. I na kraju neko rece sve se svodi na cistocu napajanja.

Ma i ja mislim da nema znacajne razlike izmedju poznatih klokova koji su vec duze na trzistu. No kao sto rekoh, moj trenutni favorit je Tentlabs XO 3.2 sa pripadajucim napajanjem jer ovaj klok ima svoj S/PDIF izlaz sto ce mi usparati prepravku postojeceg. Nego, stadosmo kod napajanja...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mrtvilo neko...

Ovako, na ploci napajanja postoje 4 naposka rekulatora i to: LM317/337 (+/- 9V), L7805CV (+5V, dakako) i L7815CV (e tu su nesto budzili, tu moram jos da vidim sta se desava).

Dakle, postoji samo jedan regulator za 5V i to los. Napon za njega ispravljaju dve (verovatno)1N4001 premoscene sa 2 kondenzatora vezana na red. Posto 7805 mora da leti sta da turim mesto njega? Ovo mozda?

Dalje, buduci da se radi o CD transportu (nema analognog dela), sta srtsche tih (+/- 9V) koji stizu u paketu sa +5V ovde:

post-234-125060066303_thumb.jpg

Sa zadnje strane ploce nelaze se od aktive samo jos SAA7310GP i TDA8809T. Sa prednje: PCF2705P (+5V), V53C464-80 (DRAM, +5V), JRC4560D (OP, aaa, pa za njg' je tih +/-9V) i 0372DP1G (1.0 A Output Current, Dual Power Operational Amplifiers).

Jel zna neko cemu ova zadnja dva konkretno sluze? 0372DP1G tera neko motorce, jel?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nazalost - ne mogu da posvetim nimalo vremena tvojoj temi ;putujem na GO ujutro , a treba poraditi hiljadu seoskih i pripremnih stvari

Samo opusteno, ta nisi ti valjda ovde jedini?!?Ne znam sta je GO ali znato sretan put!!!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...