Jump to content

DIY HDD pakovanje


ZZZ

Preporučeni Komentari

postoji potreba za vecim nosacima digitalnog matreijalapa sam malo gledao sta ima od externih diskovaikako nisam mogao da pronadjem odgovarajuci komada prazna kucista su preskupai retko imaju i firewire 400 a kamoli FW800 i/ili sata host prikljucak...cena im je standardno oko 500usd do 500eu ili viseo raid opcijama skoro da neme ni govora za te cene.A kod nas je izbor suzen drasticno na skoro samo usb.i kapaciteti su manji.posle duzeg pretrazivanja po netupronasao sam jedno resenje za koje mislim da je OKa i po ceni je pristojnoima sve prikljucke FW800, USB, SATAa moze podrzati 4 do 5 HDD SATA jedinicakoje mogu biti vece od 2Tb svaka.postoji i RAID opcija kao i prosta JBOD opcijakoja je sa 4 x 2Tb HDD 8TbU RAID rezimu je to skoro duplo manje...takodje moze i hot swap raid..naravno potrebni suDIY napajanjeDIY kitijai dobre HDD SATA.po mojoj proceni usteda je oko 500EU minimuma i veca imajuci u vidu da skoro ni jedna kutija nema ceo set host portova(ja slusam preko FW tako da konverter mogu da ukljucim u HD ili obnuto,a to samo s jednim kablom povezijem na racunar)trenutno mi je mali stari eksterni seagate FW popunjena nemam novca da platim recimo apple 2Tb (oko 500eu)ili neke bezveze kutije kod nas 150eu sa samo usb i lan konekcijom....Sta mislite o ovome?.UF-SATA201 ($65)http://www.datoptic.com/sata-to-usb-firewire-bridge-support-pm-technology-uf-sata201.htmlhttp://www.ioi.com.tw/products/proddetail.aspx?CatID=101&DeviceID=3002&HostID=2007&ProdID=1010122UFS-SATA201(nema ni u datoptic-u ni u caloptic-u…)http://www.ioi.com.tw/products/proddetail.aspx?CatID=101&DeviceID=3002&HostID=2017&ProdID=1010121FWBU2DSATA14 ($69)http://www.datoptic.com/sata-to-quad-interface-with-oxuf934dsb-chipset.htmlSPM393PS-SEH ($120)http://www.datoptic.com/2-to-4-sata-drive-hardware-raid-controller.htmlproizvodjac:http://www.ioi.com.tw/DAT Optic Inc. 
1815 E. Wilshire Ave # 906 
Santa Ana, CA. 92705 
TEL (714) 558 1808 
FAX (714) 558 3229 
EMAIL: 
sales @ DAT Optic.comGoverment Buyers CAGE Code#: 1YDA9 DUNS #: 020144122 NAICS #: 334 SIC #: 5045
IBM Supplier 
Supply ID: 1000362381.evo i slicice

post-96-0-66646700-1291078100_thumb.jpg

post-96-0-74352500-1291078112_thumb.jpg

post-96-0-69962800-1291078130_thumb.jpg

post-96-0-28069400-1291078139_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja sam probao softwareza ove plocice i normalno su se instalirali(OSX platforma) a verujem da dobro rade i isto na win platformi...doduse interface je malo ruzan ali boze moj....ima i ne bas najdetaljnije ali solidne PDF dokumentacijea takodje i firmvera.i jos nestosto moze da bude od vaznosti za audioplocice koriste oxfordov FW chip i to novije serijea znam pouzdano zbof toga sto sada koristim u konveteru jedan stariji oxford FW chipda pored osnovne funkcije kontole FW vezom ima i I2S pinovea takodje i master clock koji se moze upotrebiti za audio MCK 24.xxxMHz.Na osnovu toga pretpostavljam da i ovaj chip ima I2S magistralu p se mozda moze primenitiodmah na konverter(kod mene sada to bas tako radi sa wolfsonovim dacovima u dual modu.).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mali interapt. Nije bas DIY, ali ako ne lažu za cenu, nije ni ovo loše My link.

Ima prednost LAN interfejsa koji može da dobaci do špajza, pa nek tamo nekom zuji... ...rasteruje mišove i sl.

Nastavljam pomno da pratim temu, ovi interfejsi, su uz dobro napajanje i npr neku Noctuu radi komfora HDD-a itekako zanimljivi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to je ono sto sam primetionema puno pravog izbora kod nas sto se tice kutijasvi su uglavnom LAN i/ili USBjednosmerni prikljuci..I te kartice koje oni stavljaju sata na usb/lan su 15usdi ima ih krs nanetukutije su lepe ali je sve to skupo i zastarelo za buduce standardepriprema se USB3, a FW800/400 je i dalje neprikosnovenrecimo mac sada vec ne tako nova serijakojo sam zamerao samo jedan FW800 i 1 SATA port (+3USB2)ispada savim dovoljan za bilo koju primenu.... a i eleantno je :acute: .Pouzdanost HDD packa zavisiod kvaliteta jedinicaa mislim da kod nas moze da se nadje dobra jedinicarecimo od 2Tbgledao sam bas na ITsvetu ima Hitachi 2Tb sata i Seagate ima 2Tb satapo prihvatljivoj ceni oko 120eua misim da je pristjno 450-480eu za 4 jedinice ili 8Tb JBOD..Takodje pouzdanost zavisi i od napajanja za koje mislim da bi trebalo izvesti sa klasicnim trafoom sa gap-omzbog toga sto su kod nas cesti nestanci struje a prate ih i nagla ukljucenjaono nestane dodje za sekundu...tu su jako veliki peekovi napona..i narvno nacin upotrebeza audio gde se podaci ne upisuju cesto i ne menjaju lokacije podataka i u fizickom smislu i podaci hnjihovih adresa,kao sto je to slucaj sa video obradom ii bilo kojim drugim dinamickim sadrzajem,a gde glave ne setaju punovec kontinuirano citaju podatke,jedinice ce raditi dugo i pouzdano a bez pregrevanja..Tako d mislim da raid mod za reprodukciju nije neophodanali nije lose imati tu opciju i to hot swap.jeste da smanjuje ukupni prostor ali je od velikog znacaja..ja cu svakako pokusati da nabavimove plocicea googlao sam danima i nisam uspeo da prondjem nista licno a da je OK.samo nekako treba dobaviti plocicenije lose to sto kod Datopic-a ima skoro sv na jednom mestua ima tu jos vise nego zanimljivih stvari. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sам naponske padove, pikove i ostale redovne pojave rešio sa ovom spravicom APC Line-R LE1200I. Valjalo bi da uzmem jedan i za komp. Ceo audio mi je iza toga vezan, a makina pri nestanku struje i ponovnom dolasku pričeka par sekundi, proveri šta se dešava na mreži pa tek onda klikće relej. To nije problem. Nisam verovao koliko taj korektor napona radi, zaređa se nekih dana samo klikću releji...Napajenje je definitivno bitno u ovom slučaju, slažem se. Kao što rekoh, pratim pažljivo 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sokocalo korisim za PC. Nekako mi se čini da je davila muziku. No, nemam jasan stav oko toga... Mrzi me da probam danima da bih stekao, možda, utisak...Za PC je OK. Spasilo me je stalnih zamrzavanja jer napajanje nije umelo da se izbor sa mikrokratkim prekidima napona...Uh, kad čujem da cakće, samo se naježim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije rec o naponskm padovima i porastima koji imaju duze vreme trajanja a nize amplitude,Radi se o onim desavanjima kada se iskljuci mreza pa se ponovo ukljucitu su veliki i nagli peekovi ili samo pri ukljucenjima posle nestanka.Mislim da to ova napajanja ne resavaju. Mislim da UPS-ovi nemaju galvanskuizolaciju a to je transformator 220-220 sa vecim magntnim procepom(toroidni ih retko imaju)...tek posle toga ti upsovi i razne druge sprave se postavljaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je to sto je opisao zika jedan od uzroka "crkavanja" sistema a posebno HD-aJa planiram da za HDD pack uradim klasicno napajanje sa posebnim EI transformatorima za 12V i za 5V i to svaki sa CT tackom pa oda punotalasnoispravljanjeispravljaci neki standardni ali ne previse jednostavan, dimenzionisani da isporuce vise snage nego sto je potrebno sa dobrim hladjenjem.Mislim da to sve moze i bez ventilatora ili pak sa ventilatorom ali sa smanjenom bzinom?radice sledcih 10g sigurno... :happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobio sam odgovor iz IOIda FWBU2DSATA14ne podrzava SPM393PS-SEH (SATA Port Multiplier)."Negative!Because FWBU2DSATA14 does not support SATA Port Multiplier function and the host bus negotiation.".Tako da ostaje opcijaSPM393PS-SEH + UF-SATA201kao na fotografiji.UFS-SATA201 je u principu isti board ali sa jos jednim externim SATA konektoromali nema ga u prodaji kod datoptica....

post-96-0-06308500-1291116552_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uf al je brz ovaj mister Fredi Iz IOI... :crazyrocker:

.

kaze da samo UF-SATA201 plocica podrzava SPM393X SATA Port Multiplier

.

"The eSATA port of UFS-SATA201 does not support SATA Port Multiplier.

UF-SATA201 is the only bridge that supports SPM393X SATA Port Multiplier."

.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije rec o naponskm padovima i porastima koji imaju duze vreme trajanja a nize amplitude,Radi se o onim desavanjima kada se iskljuci mreza pa se ponovo ukljucitu su veliki i nagli peekovi ili samo pri ukljucenjima posle nestanka.Mislim da to ova napajanja ne resavaju. Mislim da UPS-ovi nemaju galvanskuizolaciju a to je transformator 220-220 sa vecim magntnim procepom(toroidni ih retko imaju)...tek posle toga ti upsovi i razne druge sprave se postavljaju.

Ova spravica nije klasičan ups. Back up vreme je nula sekundi.Unutra je koliko sam pročitao na hi-fi forumu trafo (istina ne znam kakav, možda i autotransformator koji nema galvansko odvajanje) sa tri izvoda Un +-10% sa preklapanjem relejima koji to malko reguliše izlazni napon. Poenta priče je da u slučaju nestanka struje sprava isključi sve, a po dolasku struje čeka nekoliko sekundi pa ako je napon OK tek onda uključi uređaj ponovo.Ima pride i one neke prenaponske zaštite (varistor i sl.) u koje se ne uzdam baš previše...Kako god, radi lepo  :Laie_68:U svakom slučaju ne škodi. Note to myself - proučiti trafo sa magnetnim procepom kao old school rešenje  :pioneer: Ako valja RTS-u po kojekakim mestima gde "kurjaci ljubav vode" biće i za pitome krajove.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije moguce da ova tema zanima samo par ljudi...NeverovatnoPitam se sta ce biti kada snimljeni CD-ovi izgube sync pa se vise ne bude modlo sa njih citati?Bice kao u onoj pesmi "A doma nema goluba da te miluje..."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste Daudio,Pitam se sta ce biti kada presnimljeni CD-ovi izgube mogucnost da se procitaju...bice kao u onoj pesmi"Uzalud pitas ko ide"Dobro si primetio ovde je rec o mogucnosti od 8Tb ili 8000Gbili okvirno oko 16000 albuma.s ovim opciljama usteda je min. 450 EU u odnosu na ono sta se nudia verovatno si pogledao pa znas kakva je situacija...cheers.Ja cu sigurno da nekako porucim ove 2 plocicei obezbedim se za duzi perio ali kvalitetnone pada mi napamet da ovde kupujem jedan po jedn prost USB externali tako ubrzo dodjem do 3=4 kom i hrpe kablova i eksternih switch-bitch napajanjakoja ce u kvartetu da mi ubacuji haos u mrezu a diskovi da riknu za par godina ili manje.slikovito u 2 recenice a?Ha Ha :rofl: danke na razumevanju :punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne ozbiljno,u veoma bliskoj buducnosti ce pojaviti potrebaza reprodukcijom sa memorijskih medijuma veceg kapacitetaima ih sada 256Gb je oko 450eu a njihov citac se isto prikljucuje na SATA slotnarano to je preskupo...Ali svako ko je poslusao ozbiljno isti materijal sa CD-a, HDD-a i Flash-a,na o cemu pricamkod memorijskih medijuma nema nijednog dodatnog sistemaoptickog, mehanickog,sve je bolje sem ceneali to ce biti tako max 5 godina....Tu stupa na sngu ova koncepcija sa bazicnom memorijskom bankom koja preuzima ulogu back upai storidza koji se prakticno ne koristi trajnost i pouzdnost vise nisu pitanja....A da ne govorim o drugim bitim podacima, fotke klinaca, poslovni i profesionalni projekti,itditd... :beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da jos uvek nema 256Gb compact flash to sto sam video bili su SSD discovi...ima "samo" 128Gb compact flash... 500usd...to je oko 260 albuma u PUNOM FPRMATU nikakvi flacovi i bakraci...prilagodna plocica sa X na X brojem ubadanja...i recimo mini racunar300MHz Linux PC into a 2-inch cube, inace NASA standard za space kontejnere... mali mali... :robots000_2::crazyrocker:

post-96-0-38349800-1291480417_thumb.jpg

post-96-0-28929400-1291480478_thumb.jpg

post-96-0-44449500-1291480505_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...