Jump to content

DIY HDD pakovanje


ZZZ

Preporučeni Komentari

Mislim da sam to vidjao po prodavnicama kompjuterske opreme?to ces naci lako...recimo Banovo srdo preko puta Mcdon. trzni centar Isp.ili mozda Silken u balkanskojili po radnjicama...

Baksuz. Od 10-ak radnji koje sam zvao, nijedna nema.Da l' je zbog mog objašnjavanja, da l' zbog nečeg drugog, al' to je to.U međuvremenu je jedan član Hi-Files, ponudio iz svoje, kako sam kaže, velike, zalihe, te je, tako, problem rešen.Hvala svima!Ovo je carstvo u kojem caruje drugarstvo...P.S. Tek da vidite sa kim imate posla: uvek, ali, baš, uvek, kada mi trebaju cable-ovi za PC zaboravim na Kanibal, iako mi je, uvek, prvi na listi kada je HiFi u pitanju. Iako sam tamo, k'o inventar... Toliko o meni i toliko o tome...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Izgleda da jos uvek nema 256Gb compact flash to sto sam video bili su SSD discovi...ima "samo" 128Gb compact flash... 500usd...to je oko 260 albuma u PUNOM FPRMATU nikakvi flacovi i bakraci...prilagodna plocica sa X na X brojem ubadanja...i recimo mini racunar300MHz Linux PC into a 2-inch cube, inace NASA standard za space kontejnere... mali mali... :robots000_2::crazyrocker:

Nice...Price...?Poslednje pominjanje vidim iz 2008. ili tako negde...Šta je bilo posle...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo je u redu ali ovo cudo je bas pre-pre-malo...kako li ga samo napravise....ovi kompakt flash su zanimljivii definitivno to je buducnost....pricam letos sa poznanikom koji je isao u matematicku gimnaziju u Bgkaze sdim sa drugom u Veroni (obliznja kafana...) negde 84 85 i pricamosta ce u buducnosti biti medijum?Naravno pod gasom smo...I kaze, slozimo se da ce to biti neka memorija na chipu....Sada predaje na vise univerziteta i radi non stop neke projekte za nokiu...(od mne porucuje ove dzidza bidze audio drangulije...)inace slusa i cuva tube amp u srcu 10Y, mali amp i lowther u nekoj velikoj horni...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baksuz. Od 10-ak radnji koje sam zvao, nijedna nema.Da l' je zbog mog objašnjavanja, da l' zbog nečeg drugog, al' to je to.U međuvremenu je jedan član Hi-Files, ponudio iz svoje, kako sam kaže, velike, zalihe, te je, tako, problem rešen.Hvala svima!Ovo je carstvo u kojem caruje drugarstvo...P.S. Tek da vidite sa kim imate posla: uvek, ali, baš, uvek, kada mi trebaju cable-ovi za PC zaboravim na Kanibal, iako mi je, uvek, prvi na listi kada je HiFi u pitanju. Iako sam tamo, k'o inventar... Toliko o meni i toliko o tome...

Tek kao podatak da se neko ne opeče...Odem, danas, u WinWin u Immo-center-u, vidim ima. Pitam: kako juče niste imali? Kažu: ... nije važno, verovatno sam pogrešno ja pit'o. Pogledam cenu: (skoro) 600 dinara! Allo! 4x skuplje nego u Kanibal-u! Audiofilski...? Hvala, doviđenja...Sutra, pravac Kanibal. Ako nemaju, ima prijatelj sa Forum-a... Hvala prijatelju, unapred...Nije veliki novac u pitanju, al' što je mnogo, mnogo je...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije moguce da ova tema zanima samo par ljudi...NeverovatnoPitam se sta ce biti kada snimljeni CD-ovi izgube sync pa se vise ne bude modlo sa njih citati?Bice kao u onoj pesmi "A doma nema goluba da te miluje..."

Ja imam gomilu CD originala iz osamdesetih, neki izgledaju kao da ih je mećava produvala posle dva zemljotresa i tri katastrofalne poplave praćena tzunamijem i tornadom... Postepeno skupljam, komad po komad crne ploče po buvljaku uz adekvatnu analizu izloženosti žurkama i posledicama istih, te tako kući donosim samo "hand-selected" primerke muzike uz koju sam odrastao, momčio se, udvarao... Kolekcija je mala, ali meni vredna. Sve ostalo se spašava u digitalni format i narezuju duplikati koji su slušljivi. Problem vidim u činjenici da sam se onomad baš bio zaneo nabavkom muzike pa se sve to počelo pretvarati u kolekcionarstvo pre nego u skupljanje naslova koje rado slušam... Mnogo toga nisam preslušao više no jednom, i da se podaci i "iskvare", ko zna da li bih to ikada i konstatovao... S druge strane, muzika koja me je oduševila, uglavnom je "pozajmljena" prijateljima da je poslušaju i tek kada sam malo prosortirao ploče po polici u potkrovlju, shvatam da mi nedostaje bar pedesetak dragih naslova... Pravljenje nekog "dedicated" PC-ja za slušanje muzike ostavljam za neku budućnost, za sada PC služi za rad, komunikaciju i... još malo rada... i učenje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tek sam sad stigao da učitam temu, mene je to mučilo pre kojih mesec dva, otišao sam u servis za računare i pitao, čovek otvorio fioku i dao mi dva komada za 100 dinara.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za izgrebane CD-ove mozes da koristis ITunes on najbole skida fizicki osteceneI to u punom formatu (samo AIFF) mozes da narezes i kao aiff CD player ce da ih cita.ili konvertuj u wav format isto sa itunes ili nekim drugim softom.Memorijski su potpuno isti... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za izgrebane CD-ove mozes da koristis ITunes on najbole skida fizicki osteceneI to u punom formatu (samo AIFF) mozes da narezes i kao aiff CD player ce da ih cita.ili konvertuj u wav format isto sa itunes ili nekim drugim softom.Memorijski su potpuno isti... :Viannen_loungelizard:

Nisu izgrebani (ne toliko) nego se srebrni sloj odvaja, kao kada se koža odvaja nakon preterivanja u sunčanju ("linja se") Skupio sam i desetak ("bugara") koji su skoro pa postali transparentni, izripovao bez problema na računaru, sačuvao kao FLAC i snimio sa Burrrn na crni Verbatim, pa dok traje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za izgrebane CD-ove mozes da koristis ITunes on najbole skida fizicki osteceneI to u punom formatu (samo AIFF) mozes da narezes i kao aiff CD player ce da ih cita.ili konvertuj u wav format isto sa itunes ili nekim drugim softom.Memorijski su potpuno isti... :Viannen_loungelizard:

cdrdao u paranoia mode-u... :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da ce da zvuci neverovatno:postoje i neke bakterije koje prave rupe u onoj foliji u sredini izmedju plastike...ulaze najcesce sa strane...Ali kod originalnih discva spolasni sloj plastike je oko 1-1.5mmtako da tu skoro i nema ulazakod ovih za presnimavane jeftinih,to je oko 0.5mm max. a kod nekih se cak i vidi folija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...