Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

@kuja

au ti si bio baš napaljen na ar!

malo mi tu nešto nije jasno. kupiš krš zvučnike, restauriraš od poda do plafona, pa se pitam šta je tu ostalo od zvuka ar-a?

moj drugar je imao davno neke ar zvučnike, manje, za policu i dobro se sećam da su svirali fenomenalno, ali se ipak pitam šta ih izdvaja iz gomile drugih da bi se upustio u takvu avanturu?

u kolikoj sobi ih slušaš?

 

Nisam bio, jos uvek sam. :)

 

Restauracija nije promena necega, vec vracanje starog sjaja. 

 

AR zvuk je ostao.

 

Krsh su bili samo na oko, prasina, izgrebani furnir i trula sunderasta vesanja.

Meni je bilo bitno to sto su bili u originalnom fabrickom stanju i da ih se pre mene nije docepao neki "majstor".

Originalna vesanja su od starosti bila propala, vlasnik je mislio da su odsvirali svoje i stavio ih u podrum i zaboravio na njih.

Posle 15-ak godina ih je poklonio drugaru, da ih ne baci, a ovaj ih je poslao meni u fazonu: vidi da li su ti ok, ako jesu posalji 300 eur, a ako nisu baci ih.  :)

Ja bio posten, pa mu u Split poslao 300 eur.

 

Ceo zivot posedujem i slusam samo AR, trenutno imam cetiri para.

 

Jedan par u glavnom sistemu, jedan kod klinca u sobi, jedan u studiju i jedan par u kuci na moru.

Imao sam i jos jedan par, ali sam ih prodao kada sam kupio 90-ke.

 

Ako nisi siguran sta ih ih izdvaja iz gomile drugih, 

zbog kog razloga bas njih uzimas u razmatranje, a cena na KP im nije mala?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam bio, jos uvek sam. :)

 

Restauracija nije promena necega, vec vracanje starog sjaja. 

 

AR zvuk je ostao.

 

Krsh su bili samo na oko, prasina, izgrebani furnir i trula sunderasta vesanja.

Meni je bilo bitno to sto su bili u originalnom fabrickom stanju i da ih se pre mene nije docepao neki "majstor".

Originalna vesanja su od starosti bila propala, vlasnik je mislio da su odsvirali svoje i stavio ih u podrum i zaboravio na njih.

Posle 15-ak godina ih je poklonio drugaru, da ih ne baci, a ovaj ih je poslao meni u fazonu: vidi da li su ti ok, ako jesu posalji 300 eur, a ako nisu baci ih.  :)

Ja bio posten, pa mu u Split poslao 300 eur.

 

Ceo zivot posedujem i slusam samo AR, trenutno imam cetiri para.

 

Jedan par u glavnom sistemu, jedan kod klinca u sobi, jedan u studiju i jedan par u kuci na moru.

Imao sam i jos jedan par, ali sam ih prodao kada sam kupio 90-ke.

 

Ako nisi siguran sta ih ih izdvaja iz gomile drugih, 

zbog kog razloga bas njih uzimas u razmatranje, a cena na KP im nije mala?

takvu posvecenost jednom brendu ja ne videh :unbelieveble:

zainteresovao sam se jer se secam zaista dobrog zvuka kod tog drugara

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

takvu posvecenost jednom brendu ja ne videh :unbelieveble:

zainteresovao sam se jer se secam zaista dobrog zvuka kod tog drugara

 

Sta cu, kada su najbolji ikada. :D

 

Za moj ukus.

 

Prvi su bili AR-18 kod jednog drugara iz osnovne skole,

a koju godinu kasnije su moji drugovi kojima je cale radio u Kontaktoru, 

od drajvera koji su kao rezervni delovi "maznuti" iz servisa,

sami napravili AR-9!!!

 

To pamtim kao najbolji zvuk ikada, tada mi se uz Bowiea i Alladin Sane prikazala Audio Gospa iz Medjugorja i od tada za mene postoji samo AR.

 

Ne zbog neke patolosko fanaticne lojalnosti brendu, vec AR zvuk jednostavno dozivljavam kao prirodan, realan i neofarban.

 

"Truth In Listening", kao sto im je pre 35 godina glasio reklamni slogan.

 

Kada se kuci vratim sa nekog audio sajma, pored svih izlozenih cuda ja i dalje nemam zelju za nekom promenom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta cu, kada su najbolji ikada. :D

 

Za moj ukus.

 

Prvi su bili AR-18 kod jednog drugara iz osnovne skole,

a koju godinu kasnije su moji drugovi kojima je cale radio u Kontaktoru, 

od drajvera koji su kao rezervni delovi "maznuti" iz servisa,

sami napravili AR-9!!!

 

To pamtim kao najbolji zvuk ikada, tada mi se uz Bowiea i Alladin Sane prikazala Audio Gospa iz Medjugorja i od tada za mene postoji samo AR.

 

Ne zbog neke patolosko fanaticne lojalnosti brendu, vec AR zvuk jednostavno dozivljavam kao prirodan, realan i neofarban.

 

"Truth In Listening", kao sto im je pre 35 godina glasio reklamni slogan.

 

Kada se kuci vratim sa nekog audio sajma, pored svih izlozenih cuda ja i dalje nemam zelju za nekom promenom.

 

i ja tada kupih 2 basa od 10 inča i dva viskoitnonca sa ferofluidom

 

i napravih kutije

 

po dimenzijama ar 25 i skreticom koju mi je tada napravio NN

 

i bi to mooooogo dobro

 

kad se prosuo ovjes zamjenjen gumenim no se tad i zvuk prosuo

 

pa odoše na doboš

 

 

i kupih jedan par dravera za ar8 čisto da pokrijem troškove

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta cu, kada su najbolji ikada. :D

 

Za moj ukus.

 

Prvi su bili AR-18 kod jednog drugara iz osnovne skole,

a koju godinu kasnije su moji drugovi kojima je cale radio u Kontaktoru, 

od drajvera koji su kao rezervni delovi "maznuti" iz servisa,

sami napravili AR-9!!!

 

To pamtim kao najbolji zvuk ikada, tada mi se uz Bowiea i Alladin Sane prikazala Audio Gospa iz Medjugorja i od tada za mene postoji samo AR.

 

Ne zbog neke patolosko fanaticne lojalnosti brendu, vec AR zvuk jednostavno dozivljavam kao prirodan, realan i neofarban.

 

"Truth In Listening", kao sto im je pre 35 godina glasio reklamni slogan.

 

Kada se kuci vratim sa nekog audio sajma, pored svih izlozenih cuda ja i dalje nemam zelju za nekom promenom.

jebote, iz tebe kao da govori neki guru, skroz sam osamucen

ima da nazovem coveka i da kupim taj par 90ica :buehehe:

nego nisi mi rekao u kolikoj sobi ih slusas?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta cu, kada su najbolji ikada. :D

 

Za moj ukus.

 

Prvi su bili AR-18 kod jednog drugara iz osnovne skole,

a koju godinu kasnije su moji drugovi kojima je cale radio u Kontaktoru, 

od drajvera koji su kao rezervni delovi "maznuti" iz servisa,

sami napravili AR-9!!!

 

To pamtim kao najbolji zvuk ikada, tada mi se uz Bowiea i Alladin Sane prikazala Audio Gospa iz Medjugorja i od tada za mene postoji samo AR.

 

Ne zbog neke patolosko fanaticne lojalnosti brendu, vec AR zvuk jednostavno dozivljavam kao prirodan, realan i neofarban.

 

"Truth In Listening", kao sto im je pre 35 godina glasio reklamni slogan.

 

Kada se kuci vratim sa nekog audio sajma, pored svih izlozenih cuda ja i dalje nemam zelju za nekom promenom.

'si zadržao 44BX u studiju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'si zadržao 44BX u studiju?

Da! :) Otkuda znas? :) U stvari tehnicki vise nisu moji, posto ih je drugar sa kojim delim studio otkupio od mene, ali i dalje tamo sviraju svaki dan pa ih slusam za dzabe. :D Inace, on je od mene kupio i AR 98LSi kada sam ih zamenio sa AR-90. Znaci u pitanju je zaraza!  Jednom probas i nema povratka. :) Kod klinca u sobi na mom starom Sansui-ju sviraju AR 30BF Connoisseur, a u kuci na moru su nam AR-17.

jebote, iz tebe kao da govori neki guru, skroz sam osamucenima da nazovem coveka i da kupim taj par 90ica  :buehehe:nego nisi mi rekao u kolikoj sobi ih slusas?

 Trci!!! :buehehe: Prostorija u kojoj su AR90 je cca 3m x cca 10m, smesteni su uz duzi zid. Srecom, dizajnirani su tako da moraju biti potpuno priljubljeni uz zadnji zid kako bi svirali kako je zamisljeno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Kuja,   na mojim (bivšim) AR44 je bilo čudno vešanje na srednjacima, raspitujući se skontao sam da kad je u pitanju AR, putevi vode samo ka jednom čoveku!    :)

 

Na pedrovom forumu smo pre par godina (dok je još imalo iole smisla posećivati ga) razmenili  PP, odatle mi ta informacija...

 

Inače, stvarno dobri zvučnici, al' me duhovi prošlosti progone i ne daju mi spavati kad god unesem u sobu drajvere sa membranama od tih čudnih sjajnih materijala (koji liče na plastiku) 

 

Znam da nije karton jedini materijal koji dobro svira, al' ja ne mogu i neću drugo...  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti 44BX su iz druge polovine 80-ih i jedini su AR-ovi koje sam posedovao, a da su imali plasticne membrane.

 

Ostali AR-ovi koje sada imam su starije proizvodnje i svi imaju papirne membrane.

 

44BX su dobri, ali kutije iz serije 9 (tzv. "verticals") su potpuno druga liga.

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AR 90 1150e
(prodavao ih moj drugar jer ja nemam ni vrema ni zivaca za to)
 
Zvucnici su bili moji. Mislim i to najozbiljnije da kakve su cene drugih zvucnika na kupujem prodajem da moj sada vec bivsi AR 90 vredi daleko vise od cene koju sam trazio i "mislio" da je realna.

Zvucnici su u fantasticnom stanju, vesanja sam ja licno narucio iz Amerike (svih 6) i menjao ih je Sinisa. Znaci jednom recju zvucnik je u fabriskom stanju. O zvuku necu da pricam to neka rade drugi ali sto se tice vrednosti , bar materijalne mislim da moze da bude i veca.(narocito kako drugi cene svoje mezimce na KP)

Posle AR 11 verovatno najbolji AR a za njim AR 9 i na kraju 12, 14 i 18 po meni i to je to uz naravno 3a koji nema potrebe ni da spominjem.

Ja slusam AR zvucike vise od dve decenije . Ovaj je otisao iz nuzde a ne dobrovoljno ali takav je zivot. Prodat je za cenu koja je trazena.

Osecao sam neku unutrasnju potrebu da se ovako javno obratim ali to nisam hteo dok nisam prodao zvucnike da se moj komentar ne bi pogresno shvatio.

ps

Sto se tice 650e "negde na netu", videli bi  koja je cena dok stigne u Srbiju plus macak u dzaku, A imamo i slucaj kada je na netu nesto 1000e a onda komentari tipa e, pa to je beli svet, kod nas mora jeftinije.

Nemoj te me pogresno shvatiti, ja nisam preprodavac vec prodavac svoje opreme, kao i vecina vas pa isto tako mislim da vecini vas ne bi bas bilo prijatno kada bi za vase procene vrednosti drugi pisali tipa "mnogo je kume" i slicno a vi se trudili da budete izuzetno realni u datoj situaciji., jos ste clan iste zajednice (forum).

Realno, cak najrealnije, nesto vredi onoliko koliko to prodavac i pravi ozbiljan kupac utvrde u datom trenutku , i tu bi se mogla staviti tacka. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...