Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

braun regie 450 

risiver, 5000 dinara

radi sve sem sijalica

da li neko zna da li je ovo OK sprava. pitam za drugara koji kupuje mali i jeftini sistem. radice sa tannoy 605 kutijama.

pokusao sam da ga nagovorim da kupi braun a 301 pojacalo sa oglasa ali nisam uspeo, svaki evro mu je vazan.

zasto braun? svidja mi se kako izgleda, o zvuku ne znam nista ali verujem da nije los

 

 

Hvala za Brauna,posto je moj:)Inace mislim da bi se slozio sa Tannoy kutijama.Unutra je to mnogo lepo i kvalitetno odradjeno,mislim na kondove Fraco,i trafo koji nije mali,a risiver je cini mi se slabiji od pojacala,i td.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta ti treba? da ti ujurimo regu RB250 za neku sicu?

 

@okiboks

svet je mali. ali drugar oce bas ovaj risiver, zapeo.

Nista strasno,samo sam se prepoznao,sto se tice risivera,posto vam je aktuelan,on ide samo do 106,nije cela skala.Ako ga uzme za 30 eura ,to je po meni ok.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta ti treba? da ti ujurimo regu RB250 za neku sicu?

 

 

Ma ja to više onako, Guja zna koliko se patim sa ovom mojom tangencijalnom, kupio sa ebaya super ležajeve, japance, ispostavi se da su iznutra načisto labavi (fabrički) i čim se odstrani rub gumene zaptivke (koji koči ležaj na osovini a primarna funkcija je zaštita ležaja od prašine) ležaj klima na savršeno ispoliranoj osovini... Nemam ja para za neku bolju ručicu. Hvala na brizi, ali ne ide se u svatove bez... one stvari, tako se kaže...

Ima jedna Ortofon AS 212 ali do večeraske ima da ode cena (trenutačno je na 91€) ... Ovaj što je poslednji bidovao je neki žestok momak, zna sve trikove a verovatno ima i para čim biduje...

Jedino što bih mogao da platim je verovatno ručica koju će poznavaoci da sa prezirom odbace kao šajze a da stvar bude gora, u amerikama je (mada čak i tako sveukupna cena sa sve transportom deluje meni prihvatljivom) http://www.ebay.de/itm/Audio-Technica-LP120-USB-PARTS-Tonearm-Assembly-/111172940796?pt=US_Record_Players_Home_Turntables&hash=item19e26c73fc

Skinuta sa gramofona koji kompletan i nov košta oko 250€... S druge strane, na stolu me čeka raskupusana ručica sa NAD 5025 (identično sa Garrard B-20, Gradiente B-20, Gradiente TT500 i još neki) a treba da se uradi rewiring i to je to, spremno za montažu na gramofon...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ima jedna Ortofon AS 212 ali do večeraske ima da ode cena (trenutačno je na 91€) ... Ovaj što je poslednji bidovao je neki žestok momak, zna sve trikove a verovatno ima i para čim biduje......

 

ako se dobro secam, rega 250 koju smo dovlacili za zvua nije kostala bitno vise, ne secam se tacno cene ali 100-nak funti sa postarinom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se dobro secam, rega 250 koju smo dovlacili za zvua nije kostala bitno vise, ne secam se tacno cene ali 100-nak funti sa postarinom

 

120 evra full sa sve troškovima od UK do SRB/BG. U tom trenutku je neko prodavao istu ručicu sa Cardas ožičenjem za oko 280 evra na kupujem prodajem.

 

Grau je kralj :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaću ja još malo sa ovim, primetio sam da ožičenje može da predstavlja izuzetno značajan otpor a ovo što sam stavio dosta je kruto. Vreme je da iz šteka izvadim žicu koju mi je Gosha doneo u Vrdnik i stavim mikroskop ispred očiju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.kupujemprodajem.com/Gramonska-rucka-7963512-oglas.htm?filter_id=22121015

 

Ako nekome treba ručica koja deluje da ima neki potencijal a ne košta mnogo (trenutačno se traži 5000RSD što je oko 43-44€ po današnjem kursu)

Šteta što nemam dovoljno poznavanja materije da kažem sa kojeg bi gramofona mogla biti kanibalizovana. Cenim da je u pitanju 9" ručica što je manje više ok.

 

post-13-0-02128600-1380391823_thumb.jpg

 

Edit: popričao sam sa prodavcem, i dobio još nešto malo informacija ali ne i potpuno preciznih, ali ipak je više nego ništa: ručica je skinuta sa nekog Sansui gramofona "SR" serije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zato sto je na zadnjem delu malo budzio da stavi ove XLR konektore umesto RCA koji su bili u prvoj iteraciji. cak se i vide rupe od prethodnog stanja.

 

mene tu vise zanima zasto mora da se cacka CCS kao sto kaze, tj zasto je to obligatorno kada se menjaju cevi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...