Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

prodaje se u becu, cena je 3900e - polovno ali u ganc stanju. novo je 8000-10000 u zavisnosti od konfiguracije.

300b pojacalo sa odvojenim napajanjem sa brutalnom pasivnom filtracijom - zamislite jedno 15 sto trafoa sto prigusnica (sve lundahl) samo u napajanju.

napajanje je univerzalno tj moze se prilagoditi za manje vise svaki izlazni stepen sa cevima koje rade na do nekih 500-600V. moguc je izbor ispravljacica od 2.5V i 5V, ukljucujuci i zivine cevi.

6N7 drajver, lundahl intestage i iso tango izlazni trafoi.

slusao sam to sad u nedelju uvece i ako neko zna u koju banku da bacim ciglu u bankomat i uzmem pare, nek se javi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobri. mnogo dobri :wink2:

 

david haigner gamma. dole je altec 416 u nekoj varijanti VOTT tjuninga, gore su BMS 4590 i BMS visokotonac u nekakvim elipsoidnim CD hornama.

 

jako dobro svira, ne ponasa se kao velika horna u maloj sobi (25m2).

 

mada mi je otkrovenje bila kutija istog dizajnera monitorskog tipa i manje osetljivosti (88m2) bazirana oko dva visaton mid basa (ona sa aluminijum membranom, mislim da je visaton AL130) i visokotoncem gore, licilo mi je na visaton - KE25 ali izvadjenim iz kucista.

 

ne pamtim kada sam cuo tako forenzicki precizan i detaljan zvucnik a opet emotivan i da uvlaci slusaoca u muziku. tako bih mogao da zamislim zvuk altecovih monitora pre 50 godina.

 

to je ovo skroz levo i desno na slici ali sa drugim visokotoncem.

 

http://www.theaudioeagle.com/photos/david_studio_vgl.jpg

 

nazalost trazi solid state ili barem malo vise vati. ali svejedno, sve ovo englesko sto se kupuje za studije - ATC, PMC, harbeth - nije ovome do kolena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovaj haignerov monitor radi bez skretnice na visatonu, ima samo notch filter (u kome je duelundov kond precnika 10cm) da ispegla reznancije alu membrane. na visokotoncu je samo 1 kond. medjutim fora je sto svaki od mid basova ima zasebnu komoru koja je razlicito tjunovana. zvucnik realno nema najdublji bas ali je ono sto reprodukuje toliko perfektno da sam ostao razoruzan cak i vise od horni (koje su super ali tu me vec tesko sta moze iznenaditi).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sa tim amovima iz beca je rdjav dizajn

kod direktno grejanih cevi je katoda na C.T.-u transformatora za grejanje

ako se taj trafo izvoji u posebnu udaljeni kutiju onda tiu signal putuje vise od 1m

i to u multikoru sa visokim naponom...

totlni nonsens. i potpuno pogresno.

Zbog toga i ne postoji tako nesto u starijim konstrukcijama...

Na taj nacin se vestacki postize utisak egzoticnog i jeftino prividno smanjuje

velicina, masa i mobilnost uredjaja.

Naravno ta hrpa kablova se preplice sa ostalim kablovima u sistemu...

.

mAko vec treba da bude u 2 kutije onda je mnogo bolja verzija

monoblokova i to je stvarni benefit usvakom smislu.

:

izvinjavam se sto kenjam

ali samo pokusavam da predocim neke argumente

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prodaje se u becu, cena je 3900e - polovno ali u ganc stanju. novo je 8000-10000 u zavisnosti od konfiguracije.

300b pojacalo sa odvojenim napajanjem sa brutalnom pasivnom filtracijom - zamislite jedno 15 sto trafoa sto prigusnica (sve lundahl) samo u napajanju.

napajanje je univerzalno tj moze se prilagoditi za manje vise svaki izlazni stepen sa cevima koje rade na do nekih 500-600V. moguc je izbor ispravljacica od 2.5V i 5V, ukljucujuci i zivine cevi.

6N7 drajver, lundahl intestage i iso tango izlazni trafoi.

slusao sam to sad u nedelju uvece i ako neko zna u koju banku da bacim ciglu u bankomat i uzmem pare, nek se javi.

Dopada mi se ideja za ovo univerzalno napajanje. Pitanje je koliko je uputno imati ga razdvojenog?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Zbog toga i ne postoji tako nesto u starijim konstrukcijama...

 

 

ne postoji, sem u najboljim western electric ampovima.... :)

 

 

 

Dopada mi se ideja za ovo univerzalno napajanje. Pitanje je koliko je uputno imati ga razdvojenog?

 

 

pa tesko ce biti univerzalno ako nije odvojeno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

ne postoji, sem u najboljim western electric ampovima.... :)

 

 

 

 

pa tesko ce biti univerzalno ako nije odvojeno :)

 

Kod WE je to više modularni princip, možda grešim?

 

Preteče me ZZZ, kažem ideja je dobra ali upitno je to što mora biti odvojeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

ne postoji, sem u najboljim western electric ampovima.... :)

 

 

 

 

pa tesko ce biti univerzalno ako nije odvojeno :)

 

Ma NE postoji

ima nesto u fazonu onih velikih kutija sa spratovima

ALI to je potpuno nesto drugo. 

neces to videti kd recimo modelaa 91...

.

to sa odvojenim napajanjem je lose

izlazni ampovi kao i sve drugo u sistemu treba da bude u form i mono bloka

.

da ponovim  po drugi PUT

signal iz katode ima veom dugacak kabl do trafoa za grejanje DHT cev ke u pitanju

i multicore cabl sadrzi zice sa jako visokim naponom koje obicno idu paralelno sa grejanjem i ostalim signalnim kablovima

od pojacala do napajanja i nazad...

.

pa onda sigurnosni momenat, posto za takve namene ne postoji neki standardni kabl svi tu nesto budze, svasata sam video,

uglavnom neke kao military itd

ONDA konektor i to 4 kom 2 para i ti x 2 posto ima 2 kanala,,,

.

katstrofa

.

Ali

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti si uglavnom pogresno intepretirajuci cinjenica nehotice dao odgovor u vezi toga zasto je bolje imati napajanje plus aktivni deo nego 2 monobloka - a to je upravo blizina HT i signalnih vodova (koji btw ne postoje u napajanju) u monobloku koja moze da pravi probleme i utice na sonicnu degradaciju.

 

od monoblokova u slucaju lampasa ne postoji bitan zvucni benefit ali su eto sexy za gledanje pa ih ljudi tako prave - vecina stereo ampova na trzistu je fakticki dual mono sa zajednickim strujnim trafoom.

 

naravno da je western electric uglavnom radio pojacala sa odvojenim napajanjem. WE91a je popularan upravo zato sto je jednostavniji i kompaktniji od njihovih drugih modela od koji je vecina napajanje plus 2 monobloka.

 

http://www.silbatoneacoustics.com/labsystems.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...